Paikalliset

Koulujen päätös

Katso tästä nimilista: Lounais-Suomen ja Satakunnan ammattillisista oppilaitoksista valmistuneet

Jane Iltanen
Onnea kaikille valmistuneille!
Onnea kaikille valmistuneille!

Julkaisemme nimilistoja Lounais-Suomen ja Satakunnan toisen asteen ammatillisista oppilaitoksista valmistuneista. Nimilistat ovat eri oppilaitosten toimittamia.

Osa oppilaitoksista ei julkaise vielä valmistuneiden nimiä tai nimilistat täydentyvät myöhemmin, koska opinnot päättyvät vasta kesäkuussa.

Lista päivittyy perjantain aikana.

Turun ammatti-instituutti

Autoalan perustutkinto: Gerxhalija Agron, Heinonen Viljami, Hommonen Lassi, Hämäläinen Valtteri, Jokinen Nico, Kajander Salomo, Kallonen René, Kankaristo Alex, Karamaa Kasperi, Kettunen Lucas, Koski Toni, Kuronen Mikko, Laaksonen Juho, Laiho Kasperi, Laine Artturi ,Lehtonen Teemu, Lohvansuu Eemeli, Louhola Miro, Mägi Egert, Niskanen Stina, Norring Roope, Nurminen Joonas, Peltoluhta Justus, Ponsimo Severi, Puhtila Petja, Ranta Joona, Rauvala Antti, Savolainen Jesse, Steenari Aleksi, Tammi Tatu, Uuttu Jan-Kristian, Vauhkala Mikko, Wewer Erik, Wilén Joonas

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Elintarvikealan perustutkinto: Ahlqvist Roosa, Hannula Henrik, Juntunen Iida-Kaisa, Kajtazovic Edita, Kauttonen Enni, Koskela Jesse, Krajisnik Dalila, Kähkölä Krista, Levander Essi, Liimatainen Netta, Mäkilä Ronja, Naaralainen Suvi, Narsakka Alisa, Nyman Elise, Peltola Eveliina, Puisto Lotta, Reitti Senna, Salminen Milla, Särkijärvi Samuli, Takkinen Oskari, Toivonen Jasmin, Viljakainen Sanni

Grundexamen inom företagsekonomi: Edberg Daniel, Eriksson Jesper (kombiexamen), Hagelberg Stina, Haverinen Niklas, Heikkonen Oscar, Karlsson Tobias, Kaukiainen Filip, Knuts Jenny, Korvenniemi Essi, Lindström Benjamin, Paatero Rasmus, Pesu Nico, Sinokki Hanna, Tenko Max, Vihanto Alex

Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik: Casagrande Alessandro, Karlsson Christoffer, Lundström Simon, Nurmi Jonathan, Pesola Jerry, Öhman Oskar, Örså Niklas

Hiusalan perustutkinto: Al-Hamzawi Sheima, Aro Anmari, Blomqvist India, Ernvall Säde, Frondelius Essi, Glader Jasmin, Haapanen Laura, Hareja Veera, Hihnala Karoliina, Hongisto Ella, Huunonen Jenna, Hätönen Emmi, Itkonen Ida, Kavander Jenna, Keskikastari Milana, Lindberg Jessica, Lintumäki Ninja, Malmberg Emma, Martti Emma, Mustonen Miisa, Mäki Emmi, Parovuori Oona, Saar Triin, Saarni Janni, Salonen Tilda-Maria, Seikkula Jessica, Seilonen Tiia-Maria, Virta Jenna, Westman Emilia, Åberg Anna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Aarnitie Rosita, Aho Jim, Alipirjelä Iida, Appelblom Iita, Besiki Tazo Precilia, Dragon Milla, Duanporn Jirayu, Eriksson Kevin, Eronen Hanna, Fält Iiris, Hakanen Markus, Halonen Cecilia, Haverinen Oona, Heinonen Oiva, Heldt Otto, Hentilä Olli, Hinnerichsen Valtteri, Holi Suvi, Högmander Emilia, Jalonen Antti, Jokela Emma, Kagan Dina, Kant Jasmiina, Kanto Essi-Maria, Kettunen Tiiu, Koppinen Ella, Kiuru Elmeri, Koivunen Jesse, Kommonen Lauri, Krekhovetskaya Kristiina, Lahtinen Ida, Laine Alex, Lehtonen Jenna, Lemmetti Venla, Leppäranta Erno, Lindberg Aleksi, Lintusalo Tuulia, Liukkonen Anni, Louhipuro Ona-Maria, Luukkanen Teemu, Lyly Kasperi, Manninen Olli, Marttala Elice, Mutta Carolina, Mutta Janni, Mäntylä Janne, Niemelä Suvi, Nieminen Niko, Nousiainen Aura, Nummisto Mikko, Nyppynen Jani, Owasu Asanti, Pajala Aino, Pakarinen Ronja, Peltonen Rosa, Pullinen Lauri, Pöntynen Krista, Pöntynen Petteri, Reivonen Roosa-Maria, Rinne Valtteri, Roivas Siiri, Ruohonen Hanna, Ruusunen Moonika, Saarinen Sari, Saaristo Janina, Saario Erkka, Sainio Juhani, Salminen Santeri, Salmivuori Tomi, Salmivaara Aune, Sandström Joanna, Sarmasto Nea, Siekkinen Janna, Simonen Santtu, Sireeni Joni, Sotarauta Samuli, Stenroos Jonna, Stockfelt Jenna, Suhonen Nea, Suominen Inka, Suontama Hilla, Thileman Leena, Toivonen Pauliina, Toivonen Valtteri, Tolonen Juho, Tuominen Keven, Turunen Joona, Vainio Jutta, Valmela Ella, Viitasaari Anton, Viola Tristan, Virtanen Casandra, Virtanen Janette, Virtanen Jaromir, Williamson Ines, Wäre Iina, Ylismäki Jalmari, Ylhä Arttu

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Kone- ja metallialan perustutkinto: Arponen Sami, Baty Haneen, Haidari Mahdi, Iivonen Nuutti, Inberg Jerry, Kavén Roope, Kima Joonas, Kongolo Lavidi, Laaksonen Aleksi, Lindholm Mika, Nyman Gersom, Näveri Toni, Orusmaa Alex, Ranta Jani, Rantala Santeri, Rautala Roni, Valkama Anniina, Virtanen Valtteri, Warsame Abdullahi

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: Hukka Jami, Hyseni Ismije, Johansson Annika, Kargbo Samadi, Koivunen Krista, Lehtonen Petra, Pyysalo Sanni, Riipulk Ekaterina, Saari Anja-Maija, Virko Hanna, Vuori Niko

Laboratorioalan perustutkinto: Ahmed Amran, Ali Jan Dina, Al-Khashin Shams, Al-Sabah Basma, Saarinen Netta, Taivainen Leo, Turunen Daniel, Virtanen Jenna

Liiketalouden perustutkinto: Aalto Anton, Aaltonen Anni, Aaltonen Sanni, Alava Samuli, Anttila Eetu, Arapovic Almina, Basli Fatih, Blomqvist Sara, Chairaksa Erath, Eddaifi Somia, Egharevba Enoma, Elomäki Heta, Eskola Dani, Fisk Wertti, Forss Axel, Geraldes Laakso Inês, Hakala Melina, Hakanpää Olli, Harittu Niklas, Heikkinen Venla, Heinonen Niklas, Hiseni Valmir, Hohkavuori Alex, Hovi Mathias, Hurme Lottastiina, Hussein Abdi, Illi Johannes, Issaeva Anastasija, Janei Poia, Jonsson Jonas, Juhola Kia, Jumppanen Sanni, Juuri Jarno, Järvinen Noora, Jääskeläinen Jasmin, Kamil Melinda, Kangasniemi Konsta, Kataja Minttu, Ketonen Emmi, Kirjonen Risto, Kirstilä Aleksi, Koivisto Edla, Koivu Antti, Koponen Olli, Korsström Sebastian, Koski Eero, Käpylä Elle, Kölhi Maria, Laakso Maria-Emilia, Laaksonen Henna, Laaksonen Roope, Lager Jannika, Lahtela Emilia, Laine Jaakko, Lainio Anna-Sofia, Lam Tran, Lappalainen Ronja, Lehkonen Ilmari, Lehtelä Veikka, Lehtonen Joanna, Leino Rosa, Lindqvist Anton, Lindroos Emma, Lukkala Kalle, Mahdi Mikael, Mattila Pekka, Moborg Eric, Moravveji Sanaz, Mäki Aku, Mäki Eero, Neculae Ana, Nenonen Joni, Nevä Kasperi, Nguyen Huong, Nieminen Janita, Nohkola Marco, Nordlund Roni, Nurminen Lauri, Oksanen Olli, Pakola Severi, Parjanen Kiia, Penttinen Jenna, Pinomäki Jere, Pippola Mikael, Pongrácz Jonatan, Puisto Niklas, Pyrrö Pipsa, Raunio Roosa, Reini Roope, Reinikainen Kristian, Riitamo Anniina, Riitamo Mari, Rinne Toivo, Rissanen Jessica, Ruusunen Henna, Saarenpää Olle, Salakari Annukka, Salminen Ida, Salo Jemina, Savolainen Peetu, Schmidt Eemeli, Selin Aatu, Seppo Annely, Severino Marcio, Severino Mauro, Sirviö Elias, Sorjasaari Salla, Stepanoff Onni, Suominen Jani, Suominen Teemu, Svens Iines, Tenho Eemeli, Tuina Tiia, Tuominen Joonatan, Tuominen Simo, Tyrjy Nea, Wikstedt Valtteri, Virta Joonatan, Viskari Antton, Yli-Alho Janina

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Logistiikan perustutkinto: Aaltonen Roope, Abramov Julian, af Ursin Joakim, Forsten Joona, Friberg Kristian, Haanpää Patrik, Harju Eemeli, Harkka Antti, Heinonen Aleksi, Helmiö Elmeri, Holmström Niko, Hurme Jami, Jashari Albert, Kaipia Jesse, Koskinen Oskari, Kurkisuo Janne, Laaksonen Janica, Lahti Toni, Luukkainen Lassi, Luukko Aku, Mahlamäki Emilia, Mäkilä Miro, Nieminen Santeri, Nordanberg Tommy, Ojala Julia, Orlova Karina, Prekazi Edon, Raappana Teemu, Siltala Joni, Sirkiä Santeri, Sundell Mikko, Teräs Niko, Teräs Toni, Toivonen Artturi, Valli Viljami, Vihinen Jasna

Lääkealan perustutkinto: Aittola Anni, Hautamäki Jonna, Heikkinen Elena, Jokisalo Suvi, Kujanpää Mari, Mecklin-Abi Mosleh Sari, Murto Micaela, Riikonen Maarit, Ruohola Tiia, Salmio Saara, Uddman Anni, Vaermaa Eero, Vellonen Tuisku

Maanmittausalan perustutkinto: Arjovuo Lassi, Himanen Johannes, Kauppinen Tuomo, Koskela Johannes, Soulas Samuli, Tuohimaa Eeva, Välimaa Samuel

Matkailualan perustutkinto: Berg Maria, Huttunen Linnea, Jatskevits Aleksander, Lang Mariel, Lumiaho Reetta, Mattila Timo, Murtojärvi Anne, Penttilä Janni, Pilpola Maria, Saropoulou Natalia, Söderholm Emilia, Tossavainen Joakim, Vihko Mindele, Vuorela Otto, Vuorien Iida, Vuorisalo Meri, Westergren Laura

Painoviestinnän perustutkinto: Aro Amanda, Bohm Alex, Forss Joonatan, Grönlund Anni, Hamzic Malik, Kaarrela Veera, Kangasniemi Aleksi, Kivistö Ellen, Koskinen Olavi, Koskinen Oscar, Kuivanen Ronja-Aliisa, Kurki Niko, Laakeri Elisa, Laine Sanni, Leino Noora, Leino Vilma, Rauramo Julia, Rosendahl Leevi, Seppälä Emmi, Sinilahti Jan, Tuominen Joona, Valkonen Jonni, Varinowski Jarno, Välkky Amanda

Puualan perustutkinto: Hautamäki Sini-Pilvi, Vieno Daniel

Rakennusalan perustutkinto: Al-Emara Amar, Aliska Vesa, Isokorpi Joni, Jokinen Arte, Kallinen Aleksi, Laaksonen Jani, Lehtonen Joonas, Mäkelä Mikko, Mäkeläinen Esa, Nieminen Teemu, Nikkilä Oliver, Pajunen Pinja, Pakkanen Niilo, Peltoniemi Sebastian, Penttilä Tommi, Putrus Ramy, Salakari Konsta, Sopjan Arbër, Suopajärvi Aatu, Tuokko Vesa, Tuomi Patrik, Tuominen Onni, Valvikko Aleksi

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Alikeskikylä Laura, Al-Janabi Mohamed, AL-Sabah Dalia, Anttila Jesse, Arnell Janina, Asikainen Julia, Batsik-Avdiu Irina, Batsuuri Gankhuu, Bergroth Nea, Bidokh Jalaladdin, Brück Pipsa, Elainousse Mohamed, Erlin Pinja, Fränti Joonas, Gontjarow Marina Hagström Carolina, Hannula Veera, Hautaoja Elina, Heikkilä Olivia, Hilakari Fanni, Hildén Elisa, Hiltunen Eevi, Honkanen Jonna, Hoppela Emilia, Hopponen Emilia, Hupponen Sofia, Höglund Jaslia, Itkonen Gategaeo, Itähaarla Maria, Jalava Kaisa, Jalo Paula, Jashari Mirlinda, Jokinen Netta, Joutsela Julia, Järvi Satu, Järvinen Salla, Kaikkonen Iina, Kalenius Nina, Kallio Ella, Katajainen Jasmin, Keppola Sofia, Khasrawi Israa, Kirienko Olga, Kiviniemi Antti, Kivisoja Jesse, Kodia Jocelchris, Koponen Teemu, Koskenmäki Matilda, Koskimies Vieno, Krasniqi Flamur, Kröger Jonna, Kynnysmaa Jade, Kynnysmaa Lara, Kyntäjä Anni, Laakso Anniina, Laaksonen Pinja, Lahervo Nea, Laine Tuomas, Lammela Elli, Lampinen Anni, Latokylä Janina, Laulumaa Sissi, Lehtimäki Elli, Lehtinen Alina, Lehtinen Hanna, Lehto Tiia, Leppänen Amanda, Leppänen Jelena, Liukkonen Janina, Loponen Sofia, Manni Kotchakorn, Mantere Riia, Mattila Jenni, Mattila Saara, Mera Coloma Jilda, Mudingayi Kabongu Jaures, Müller Jaantje, Mäkelä Tina, Mäkinen Melina, Mäkinen Ulriikka, Mäkynen Nelli, Mälkönen Meri, Niemi Jesse, Nurmi Kim, Nurminen Nette, Nurminen Veikko, Nyqvist Krista, Ojanen Anette, Olander Laura, Parkkari Alisa, Partanen Jenna, Patrakka Joonas, Peltonen Annika, Petrova Elizaveta, Plit Nea, Ranta Linda, Rantamäki Minttu, Ruokonen Eeva, Rushiti Leonard, Räty Laura, Sadegh Aghdam Jhaklin, Seinelä Ria-Julia, Seppälä Julia, Seppänen Jyrki, Silvola Gunilla, Soini Nea, Sorsakivi Essi, Sundström Nea, Suonpää Suvi, Säkkinen Jenna, Tanttari Silja, Tepp Jenny, Tiihonen Roope, Tuominen Jadena, Vahala Maria, Valkama Juulia, Vanto Daniel, Vataja Salla, Vesalainen Veera, Vienonen Tiina, Vihriä Rebekka, Viiristö Minttu, Virtanen Anni, Wirtanen Rosa-Maria, Vuoti Milla, Vähäsarja Jenny-Sofia, Ylistalo Joel, Yusuf Ubah, Åsnabrygg Miikka

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Aaltonen Joni, Aaltonen Miikka, Aaltonen Tuukka, Aarikka Paavo, Abdirahman Said Abdullahi Abdirahman, Ali-Keskikylä Kim, Arponen Iines, Auvinen Atte, Bertoft Eemil, Elo Jere, Engman Tommy, Evilampi Tuomas, Franzén Jesse, Gerxhalija Leutrim, Hakanpää Samuli, Hakkarainen Miika, Hammarberg Otso, Heikkilä Riku, Heikkinen Eetu, Helenius Niko, Honkanen Eetu, Honkaranta Eemeli, Jokiniemi Santeri, Jurmu Joona, Järvi Miikka, Kaaria Jere, Kanerva Joel, Kosonen Valtteri, Kujala Miika, Kulay Parwiz Mazjar, Kurko Emil, Laaksonen Niklas, Laine Severi, Langén Eelis, Laurila Arttu, Lehtonen Aleksi, Lindberg Aleksi, Mattila Aukusti, Michelsson Joonas, Mylly Mikael, Mäensivu Atte, Mäki Ville, Mäkinen Juho, Mäkinen Nico, Nielikäinen Ville, Poikonen Juhani, Puisto Miko, Raiko Juuso, Rajander Mikko, Raiski Essi, Rantala Teemu, Rantanen Juuso, Rinne Julius, Rouhiainen Elias, Ruohonen Einari, Ruusunen Roni, Saarela Matti, Saastamoinen Oskari, Salminen Erno, Santala Tomi, Siipola Jaakko, Sillanpää Nuutti, Simolin Aarne, Suominen Miro, Suominen Topi, Teriö Veikka, Tuomi Alex, Varjonen Roni, Virta Topi, Westerlund Lukas, Ylä-Poikelus Valtteri

Talotekniikan perustutkinto: Arvela Joonas, Deumic Elvis, Eramo Nino, Heinonen Santeri, Hiltunen Santeri, Holmberg Henri, Huhtala Olli, Ihander Viljami, Ilpoinen Johan, Jaanto Julius, Juhala Leevi, Juhala Sami, Jussila Juuso, Kallio Juuso, Kallio Teemu, Kantonen Eetu, Keskinen Kasperi, Ketola Niklas, Kleiman Noah, Kylmänen Aleksi, Käkönen Jesse, Laine Frans, Muzaci Valon, Mäkilä Joonatan, Nguyen Hoang, Nummenmaa Kalle, Nurmi Lassi, Nurmi Miko, Ojala Julius, Ponsén Eero, Saarinen Paulus, Salin Casper, Salonen Jasse, Salonen Teemu, Sillanpää Aleksanteri, Spets Jesperi, Tahiri Sulaiman, Toivonen Tuomas, Vaatinen Matias, Vainionpää Arttu, Valtonen Riku, Välivaara Juho

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto: Ala-Mononen Emilia, Aziz Chiman, Haapanen Jami, Harju Jonna, Hopeavuori Anna, Imara Heidi, Kivistö Marjaana, Kolehmainen Katariina, Mäkelä Sanna, Rosten Sofia, Tutti Jere, Välikangas Oona

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Aalto Saku, Ahjosaari Eetu, Cero Almin, Fälden Aleksi, Harberg Niko, Huhtala Kasper, Hyttinen Tino, Hänninen Nico, Jalava Kuutti, Kesseli Karri, Ketonen Jaro, Kraemer Tony, Kuure Olli, Lahti Lassi, Laine Otto, Laitinen Leevi-Santeri, Lattu Tobias, Latvala Aleksi, Lindholm Rony, Maxenius Matias, Memic Adis, Meritähti Tomas, Miettinen Miro, Nykänen Juho, Näyskä Pekka, Roinila Jasper, Salonen Max, Siivonen Edvard, Toppinen Oskari, Tuominen Elias, Tuominen Jere, Vainio Vili, Valve Ville, Vierimaa Jere, Väkeväinen Kaspian, Walden Patrik, Wistbacka Joona

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Augustin Tomi, Hakim Tahr Kajwan, Heino Max, Hämäläinen Ville, Irjala Eero, Kangas Julius, Kaunisto Joni, Korhonen Pekka, Kujanpää Juha, Lindgren Eemeli, Marttila Tapio, Ovaska Juho, Peltola Pentti, Pick Anton, Puhakainen Peter, Seppälä Leevi, Tuisk Janek, Vuorela Juho, Vuorio Emil

Turun ammattiopistosäätiö TAO

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä: Kemppi Joonas, Koski Kaisa, Lehtimäki Veera, Poutanen Ida, Savolainen Juuso, Wikman Erik

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Ali-Mattila Katariina, Ekblom Sirpa, Hakula Janita, Heinemaa Tuukka, Kauhava Mikko, Kormano Olivia, Laaksonen Sofia, Lehtinen Heini, Lång Karoliina, Mikkola Jenni, Peltola Akseli, Penna Suvi, Peltoniemi Jimi, Rissanen Tiina, Rauma Johanna, Saari Inka, Viita Laura

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pintakäsittelijä: Alm Armi, Bastman Teresa, Elomaa Sofia, Hakala Matti, Hommonen Saku, Isberg Benjamin, Lindén Thomas, Markkanen Mikael, Mäkinen Sinikka, Suominen Sofia, Vahalahti Jere

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Jokioinen Santeri, Koppe Mikael, Kiiveri Heidi, Laitinen Sami, Marttila Kai, Pääskynen Krisse, Reponen Elias, Sainio Juhana, Wahlroos Pasi

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Talotekniikan perustutkinto, rakennuspeltiseppä: Dahla Markus, Nieminen Emil, Pahikkala Ossi

Veneenrakennuksen perustutkinto, veneenrakentaja: Larjoranta Niclas, Nagy Dániel, Nowicki Rafal, Paavola Pekka, Otranen Roni, Roldugin Igor, Sabie Khalaf, Talein Vjatseslav, Utriainen Markku

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja: Eronen Valma, Halmevuori Tanja, Havanko Sini, Karjalainen Hilla, Kuosmanen Niina, Kurkinen Marja, Lehto Katri, Lehtonen Jenna, Mirtti Aino, Nieminen Nea, Nummila Tanja, Palmulehto Eveliina, Tikkanen Iida, Toivonen Jenna, Tuunainen Essi, Wahlsten Jessica

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, verhoilija: Dieudonné-Roine Jacqueline, Honkonen Kirsi, Juhala Nana, Lastuniemi Maria, Lindström Mervi, Lähde Asta, Ling Juta, Koivisto Tuula, Pajunen Niina-Riikka, Outinen Pasi, Uurtio-Anttila Matleena

Turun aikuiskoulutuskeskus

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja: Ajo Sonja, Eivola Amanda, Forsberg Jim, Jokikivi Tea, Jäntere Väinö, Järviö Jenna, Karttunen Leevi, Kulmala Niko, Kuusisto Hannu, Liekkala Sanni, Lund Markus, Markkanen Pauli, Maunu Miro, Nadav Joel, Savolainen Riku, Wikman Dominic

Ammattiopisto Spesia, Turku

Autoalan perustutkinto, pienkonekorjaaja: Helin Arttu, Kärkkäinen Riku, Ringo Rene

Puualan perustutkinto, puuseppä: Junell Kalle-Petteri, Kavonius Patrick, Rastas Benjamin, Tikkanen Peter

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Partanen Pinja, Rantanen Juha

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Lampinen Elias, Pihlman Miikka, Rähmönen Jimi, Vuorinen Miro, Värinen Jani

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja: Lehtinen Jesse, Myllylä Heidi, Raitio Eveliina

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, sisustusompelija: Jantunen Daniel, Launiainen Irene

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Rantsi Jukka, Sadwinski Mikael,

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Hyppönen Ismo


Ammattiopisto Spesia, Laitila

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Ekholm Roosa-Maria, Norolahti Tino, Kirjavainen Elias, Kytöviita Jenni

Turun kristillinen opisto

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto: Ahvenlampi Anna, Asikainen Vienaleena, Dali Maria, Granlund Janina, Granqvist-Nieminen Solveig, Heikkilä Minja, Heino Eveliina, Hellman Siri, Häkki Jenna, Ilvesviita Henna, Itkonen Jaana, Jalava Julia, Järvinen Janna, Kanninen Emma, Keihäs Mari, Kiviluoma Katja, Kivistö Sanni, Koivisto Laura, Kokkala Henna, Korpi Evelina, Kotiranta Janette, Laaksonen Emmi, Laine Katri, Lehikoinen Julia, Lehmus Kati, Lehtonen Mari, Leino Rosa, Liimatta Marika, Lindström Jasmin, Malén-Nuhi Eija, Martin Janni, Moilanen Heidi, Mutanen Risto, Nurmi Elina, Oikarinen Tuuli, Ojares Jussi, Paju Tuire, Palonen Riina, Parviainen Laura, Peura Hanna, Putrus Flouna, Puttonen Riikka, Rakeva-Hynynen Sari, Raunio Anna, Ruohonen Jasmina, Rähmönen Sami, Sahinoja Henna, Saine Roosa, Salo Liisa, Seikkula Riikka, Selroos Annika, Silvast Jenni, Suomi Anna-Sofia, Suomi Sannariikka, Suonpää Mervi, Tikkakoski Aleksandra, Urpanen Johanna, Vähäkainu Jenni, Wehrt Jussi, Yli-Hakula Wilma

Viittomakielisen ohjauksen perustutkinto: Arjoranta Joa, Bergman Heidi, Gottschalk Julia, Hakala Meri, Heino Marika, Hela Salla, Lempäälä, Hellstén Anna, Holopainen Jade, Högblom-Sainio Laura, Kirjonen Noora, Laine Maria, Laine Raili, Laurikainen Ada, Leppäaho Anniina, Liukkonen Jenna, Lähteenmaa Elisa, Malkamäki Nina, Malmström Mari, Melin Rosa, Morosi Maria, Mäntynen Jenna, Niini Miila, Nurminen Pia, Oksi Maija, Pakarinen Janina, Saarenpää Annariina, Savander Ruth, Savolainen Milla, Sällylä Sara, Tornberg Aino, Virkkunen Ella, Virtanen Sanna, Özen Päivi

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Al Salih Leena, Anttila Miia, Björkholm Tina, Hanttu Daniela, Hartlin Salim, Kallio Kari, Kankare Riikka, Khalaf Merem, Kinks Sari, Kiuru Janica, Kuismin Pinja, Perintö Jenna, Piibeleht-Raymond Eliise, Sainio Maarit, Schwartz Maarit, Sjöblom Satu, Tuominen Janette, Vahala Anna-Leena, Ylhäisi Rosa

Suntion ammattitutkinto: Ahlamo Juhana, Anttila Hannu, Mäenpää Mikko, Tiihonen Juho

Turun konservatorio

Musiikkialan perustutkinto, muusikko: Alyasi Avin, Haapanen Ilkka, Hartikainen Tytti, Kallio Anna-Sofia, Lehti Joonas, Lietzen Santtu, Lundberg Tuomas, Lyytinen Elina, Lyytinen Ilona, Nordfors Annina, Peltonen Leena, Punkkinen Arttu, Rantalankila Maria, Rinne Tiina, Ristikankare Joni, Romppainen Vilma, Sainio Ella, Snapir Jonatan, Somersalo Antonia, Spelman Alla, Spörl Rebecca, Suominen Akusti, Suvinen Hannamaria

Musiikkialan perustutkinto, musiikkiteknologi: Huhtala Petri, Katava Helmeri, Markkanen Hanna, Pahlama Waltteri, Sillanpää Juho, Thessler Pirkka, Tuominen Tuuli

Paasikivi-Opisto

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Anttila Eerik Joonatan, Heinonen Teemu Olavi, Kaija Iiro Juhani, Kankaanpää Verneri Heikki Johannes, Kuidunen Milena, Mamia Petra Eveliina, Marouf Assmâ Sarah, Otakari Susanna Annika, Pankkio Riku-Petteri Kristian, Rajalin Nora Aino Anneli, Salonen Minja Mariana, Toivanen Aksel Johannes

Ammattiopisto Livia, Kalatalous- ja ympäristöopisto

Kalatalouden perustutkinto: Heiskanen Mikko, Helanne Ville, Koivusara Emil,

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto: Andersson Anne, Helenius Otso, Rainio Suvi, Sjöholm Mila

Grundexamen i natur och miljö: Träskelin-Kulmala Ann-Louise

Ammattiopisto Livia, Maaseutuopisto

Paimio

Maatalousalan perustutkinto: Aavinen Janina, Alander Emmi, Dominis Maria, Haapala Elina, Hannula Ida, Hildén Maria, Kaukoranta Karoliina, Kirjonen Heli, Laakso Sandra, Laaksonen Annika, Lehtinen Sanni, Leino Iisa, Miiluniemi Mervi, Mikkonen Tessa, Nieminen Mari, Numme-Reivonen Katariina, Ollari Elina, Ovaskainen Sini, Rantanen Salla, Rinne Senni, Rostedt Lotta, Rusi Mia, Skogberg Petra, Suomilammi Tiia, Tossavainen Tanja, Tähtinen Katri, Vahala Riika, Virta Petra

Metsäalan perustutkinto: Havanko Harri, Helenius Niko, Isomaa Jussi, Jalonen Anton, Karhumaa Raimo, King Aleksanteri, Lassila Juho, Lehtonen Kaisu, Leino Marko, Mäntylä Henri, Tennberg Sebastian, Ukkonen Tuomas, Vahteristo Jaana, Ylhä Anssi

Tuorla

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto: Härkönen Lassi, Pelto-Klemelä Jenni, Pihlasto Emma, Ruotanen Jaana-Margit, Öhberg Merja

Maatalousalan perustutkinto: Elo Frans, Koivisto Marianne, Lehmuskoski Rami, Länsitalo Merja, Soini Oona(kaksoistutkinto), Paananen Satu, Salminen Jami, Äyräs Valtteri, Ääri Mikko

Puutarhatalouden perustutkinto: Kujanpää Minttu, Laaksonen Päivi, Mansikka Saara, Metsola Salli, Penttinen Kiia, Mäenpää Heta, Nyman Juha, Ritola-Nieminen Inka, Santanen Marjut, Tuikka Tuuli, Turklin Sara, Uusimäki Heli, Arkosi Susanna, Arvela Heidi, Ekström Tom, Eltonen Ilkka, Grajek Justyna, Harjunpää Elisa, Hiljanen Sari, Huhtala Elina, Järvinen Jonna, Kaarto Meri, Kajala Terhi, Karpina Vera, Kettunen Anniina, Kiekara Juho, Koskinen Jenna, Mayani Leila, Meristö Margit, Merivuori Elina, Mörsky Päivi, Nieminen Satu, Nikolaeva Dimitrova Nadejda, Perämäki Suvi, Pylväläinen Joonas, Salminen Amanda, Vaher Aive, Berlin Anne, Hurme Paula, Kalliokoski Christa, Kaunonen-Lehtonen Annukka, Lundström Eriika, Mantere Arttu, Oranta Roosa, Sulkava Eija, Suovanen Antti, Uusiluoto Mia

Arboristin ammattitutkinto: Kaukinen Noora, Tuhkanen Eeva

Viljelijän ammattitutkinto: Pusala Juuso

Ympäristöhuollon ammattitutkinto: Pajumäki Pirkka

Ammattiopisto Livia, Sosiaali- ja terveysopisto

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Aalto Robin Benjamin, Aas Merike, Afzal Amira, Ahokas Suvi Kaarina, Aidla Jelena, Al Gharbawi Lubna, Balint-Pesonen Edina, Behravan Zahra, Blomberg Buse, Comas Caraballo Daniel, Elo Piritta Linnea, Grönberg Laura Emilia, Hahko Saara Fredriikka, Hallenberg Jessica Katariina, Hentilä Matti Juhani, Hietanen Anniina Sofia, Hiltunen Janita Mirella, Hokkanen Joonas Valtteri, Honkaneva Katriina Hannele, Hukic Belma, Hukic Medina, Hukic Velida, Ikonen Elina Inkeri, Jokinen Aleksi Mikael, Jokinen Miika Juhani, Kakko Mari-Liisi, Kalliomäki Satu Pauliina, Kanerva-Jäntti Karoliina Maria, Karami Sheno, Karlsson Tita Marttiina, Koivisto Maria, Koivusalo Laura Hannele, Kovalainen Aino-Maria Kyllikki, Kuikka Paula Annikki, Kurki Katariina Susanna, Lehtimäki Henna Anna-Liisa, Lehto Ulla-Maija, Lempiäinen Olena, Leppänen Elina Josefina, Lilja Janina Hannele, Majonen Nico, Mondonen Vitali, Mäkelä Juha Tuomas, Niementeräs Kimmo, Nuri Julia, Qadumi Hagar Behget Mohammed, Parsa Zhiyan, Perejainen Aleksandra, Pongracz Oliver Matias, Rannikko Tero Nikolai, Rantanen Maria Susanna, Rantanen Minttu Minna-Maria, Rapeli Anne-Mari Anna, Rissanen Suvi Tuulia, Saarinen Jenna Eveliina, Saeedi Nargis, Salokivi Katja Anneli, Sandell Birgitta, Sepp Sigrit, Sopola Josefiina Elisabet, Sorokina Svetlana, Takalo Mira tuulikki, Tuominen Mia Kaarina, Valkama Jane Kyllikki, Vapaavuori Sanna Mari, Varis Tiiamari Heleena, Viherkoski Anni Tuulikki, Vilppola Heidi Camilla, von der Wellen Melina Sigrid, Vähänikkilä Teija Netta, Yan Xiaoning

Kehitysvamma-alan erikoisammattitutkinto: Mustonen Maarit Inari, Niskanen Satu Tiia Orvokki, Tunnela Tuulikki Marjaana, Vuoti Heidi Liisa Marjaana

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto: Heino-Kaukonen Taina Elina, Kosonen Kirsi-Maria, Sivosavi Outi Annukka, Viitaniemi Anne Helena, Wikströn Jaana Kristiina

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto: Sandelin Jaana Kristiina

Puhevammaisten tulkin erikoisammattitutkinto: Heinisalo Kirsi-Maria Irina, Koskela Henna Merike

Päihdetyön ammattitutkinto: Heikkinen Maarit Mirjami

Vanhustyön erikoisammattitutkinto: Kreivilä Niina, Salmi Katja Anneli, Tamminen Anu Johanna, Torun Katja Marianne

Axxell, Aboa Mare, Turku

Grundexamen i sjöfart: Backlund Andreas, Björk Robert, Grönlund Filip, Isaksson Jens, Laine Viktor, Lundberg Johannes, Lundström Kim, Pratsch Claus, Pyy Markus, Rekilä Arnold, Saarinen Mika, Sjöberg Andreas, Soira Sami, Sundqvist Rasmus, Timlin Waltter

Grundexamen i turism: Bodö Elin, Funck Ann-Marie, Kämpe Sofie, Lazar Tove, Sundström Samina

Axxell, Brusaby (Kemiö)

Grundexamen inom lantbruksbranschen: Björkstén Elsa, Blom Heidi, Ekholm Matias, Fagerlund Fredrik, Hagman Oscar, Harling Emma, Nurmi Noora, Nyholm Martin, Nylund Isabella, Silfvast Nea, Wasström Alexandra, Westerlund Mette-Lisa, Wiberg Emilia, Wikström Fredrik

Grundexamen inom hästhushållning: Grönroos Inka, Kivelä Anni, Larsson Ronja, Lindström Linnea

Grundexamen inom skogsbranschen: Merikivi Tony

Specialyrkesexamen för fotograf: Ahlnäs Björn, Holmlund Heidi, Lax Jens, Lindblom Annika, Oinas Ari, Rantala Niclas, Saukkonen Marjo, Vienonen Britt

Yrkesexamen för djurskötare: Broman Sandra, Cavonius Anniina, Hedborg Linn, Jäntti Nanna, Korhonen Kukka, Ruotsala Jenni, Saarilahti Päivi, Siltanen Rosa, Westerling Malin

Yrkesexamen för vildmarks- och naturguide: Forss Lisbeth, Nylund Peter, Tonberg Johan

Axxell, Parainen

Grundexamen inom byggnadsbranschen: Appelgren Oscar, Blomqvist John, Bouktouf Kerim, Bäckström Sebastian, Damén Oscar, Ek Robin, Frimodig Jim, Koivisto Jonathan, Kolistaja Martin, Koskinen Nicholas, Lehtonen Sebastian, Lindberg Linus, Lindholm Jonas, Lundström Oskar, Lönnqvist Tomi, Mattila Arthur, Nyberg Romeo, Parviainen Axel, Savander Felix, Sjögren Adrian, Vahedi Daniel, Wassholm Staffan, Österberg Tobias, Österlund Axel

Grundexamen inom el- och automationsteknik: Di Rodi Joanna, Heerman Rolf, Heinonen Jussi, Nordström Dan, Nyberg Thomas, Nygård Richard, Tarkkonen Juha, Vahtera Sami, Wass Niklas

Grundexamen inom företagsekonomi: Adhav Seema, Aittamäki Eleonora, Alhardan Ahmed, Avadhanula Ramesh Kumar, Boström Minna, Bärling Nina, Ekblad Torbjörn, Ekegren Sofie, Enqvist Cecilia, Falenius Marcella, Flinck Camilla, Heerman Linda, Helle Pia, Holmström Emilia, Holtegaard Andersen Nelly, Jansén Seidi, Koik Gelly, Korander Janni, Laine Saara, Lee Yu-Hui, Lehtonen Eva, Lindholm Heidi, Långstedt Lisberh, Lönn Isabella, Madsén Katja, Norrbygård Pia, Nyman Emilia, Õun Pille, Pashina Anna, Rehn Marianne, Shafiei Sabet Hengameh, Silfver Sebastian, Sjödahl Jenny, Stale Simona, Stenström Wilma, Svahnström Sofia, Söderström Emma, Tamminen Elina, Tänav Viktoria, Vento Nina-Maria, Zakharevich Ekaterina, Zarco Corral Rosa Maria, Zaynalova Irina, Zobova Irina

Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen: Backman Ellen, Hellén Peter, Henriksson Robin, Kindberg Johan, Lastuniemi Josefina, Lundström Joel, Meller Patrik, Winberg John

Grundexamen inom skönhetsbranschen: Hellgren Tilda, Holmberg Emilia, Huusko Ronja, Isaksson Jenny, Karlsson Sandra

Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen: Andersson Felicia, Antin Nina, Björklund Linnéa, Boughdiri Meryem, Bäck Malin, Bäckroos Jessica, Ek Melina, Fjäder Marit, Fyrqvist Emilia, Gerkman Julia, Haji Salma, Helenius Sara, Holmqvist Patricia, Karell Marica, Kaunisranta Emmy, Kaunisto Camilla, Koli Andreas, Kurten Maria, Laiho Denise, Levandoffsky Carmela, Lindberg Evita, Lindgren Charlotta, Lindholm Ludvig, Lindström Veronica, Lundström Kerstin, Löfström Linnea, Mäntylä Martina, Mäntynen Maria, Oskarsson Vilmar, Partanen Heidi, Qvist Christel, Sandberg Johanna, Sjöblom Anna-Maria, Sjöblom Linda, Strömborg Astrid, Sundholm Erika, Sundqvist Sandra, Sundström Mikaela, Tallroth Mathilda, Zahid Ashna, Öhman Roger, Österberg Maja

Yrkesexamen för hotellreceptionist: Lahtinen Katri, Thomader Kelly

Lounais-Suomen ammattiopisto Novida, Lieto

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Abdi Nasro, Hausen Irma, Jokinen Hanne, Kankare Helinä, Kinnunen Anna-Reetta, Rissanen Henri, Ryyppö Katja

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Haaranen Kasper, Jokipalo Joonatan, Lundqvist Joni, Sjöroos Riku

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Ahtinen Oskari, Arola Tuukka, Hänninen Jaakko, Junnila Joona, Lehtinen Oskari, Nyman Björn, Simonen Roni, Turta Pekka

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Heinonen Niklas, Helander Joni, Jokioinen Matias, Koivisto Kasperi, Kreula Niko, Kärpijoki Topi, Laaksonen Petri, Laaksonen Teemu, Lampinen Tuomas, Närä Samu, Rastas Joeli

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Hiltunen Anton, Kulmala Carolina, Lehtonen Paula, Niemelä Henrik, Nurmi Mira, Pursiainen Lotta, Rauhala Jenni, Rauhala Valtteri, Sainio Väinö, Toivola Heikki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Bäärs Rondo, Hainonen Paavo, Hiltunen Jani, Hokkanen Aleksi, Lepistö Konsta, Leppänen Krister, Nurmi Tuomas, Saari Jesse, Saarinen Tino, Valkeapää Jari

Lounais-Suomen ammattiopisto Novida, Loimaa

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti: Borg Benjamin, Jokinen Moona, Kataja Sanni, Laaksovirta Jenna, Lahti Pasi, Pihkonen Elina, Pyykkö Iida

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Koivisto Jenny-Maaria, Lahtela Hanne, Laine Riitta, Meisalmi Laura, Quintana Prados Zoe, Seestie Veera, Seppänen Erika

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Koivu Sonja, Koivu Timo, Isokännö Antti, Lehtelä Heli, Mäki Laura, Rautiainen Markus, Rekola Riku, Vähämäki Juha

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Ala-Nissilä Piyachat, Jarva Patricia, Pirkkiö Rosa, Zavialova-Skyttä Dzhuletta

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Aaltonen Maria, Chernogorodova Iuliia, Eskola Elina, Heino Saija, Isoaho Henna, Jalonen Jenni, Jokinen Pauliina, Korpela Jenna, Lahdenperä Essi, Lahti Iiris, Lakkonen Madina, Metsa Marge, Pullinen Heli, Rantala Kia, Saastamoinen Eve, Salmu Roosa, Salo Saara, Tool Karin, Tuomola Niina, Viippo Elisa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Aarrelinna Salla, Harjunen Mia, Lehtiö Kati, Lindman Tiina, Lähteenmäki Johanna, Meronen Kati, Mustajärvi Meri, Ovaska Emma, Parviainen Laura, Pitkänen Varpu, Puisto Julia, Põlluäär Maarja, Qvick Anne, Rantanen Elina, Vuolle Maria, Toivonen Annika, Beranger Suvi, Eskola Linda, Jokela Minna, Jokinen Wilma, Kinnunen Enni, Koivu Maria, Koivula Julia, Kyläpekka Sanni, Laitinen Tarja, Liekari Viivi, Leppämäki Julianna, Lintula Heidi, Merikanto Marko, Muceba Andrea, Myllykylä Lauri, Mäkinen Tuija, Nummela Jaana, Palm Joanna, Perävainio Eliisa, Pulkka Jenni, Raitanen Helmi, Rokka Elina, Saari Heidi, Savolainen Susanna, Söderström Susanna, Uusitalo Ella, Vesterinen Jarkko, Virtanen Tarja, Vuorikoski Marita, Yrjölä Minna, Abdi Amina, Ek Tea, Hedborg Seija, Kärkkäinen Vesa, Nieminen Niina, Ojanen Minna, Oksanen Päivi, Rantanen Jenni, Vestu Heta

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Hakanen Timo, Harakka Jami-Petteri, Heikkilä Jukka, Junnila Julia, Kajakivi Aki-Petteri, Koskinen Vihtori, Mäkelä Joni, Mäkelä Toni, Ojala Johannes, Pietiläinen Juhani, Riuttaskorpi Miko, Taipale Timo, Vehanen Saku

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Boman Niklas, Hirsikangas Jasper, Markula Olli, Rapo Jimi, Räsänen Patrik, Saastamoinen Kristian

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja: Ruotsala Niko

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja: Ojala Mikko, Ruusurinta Joni

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Aadan Mohamed, Aho Kari, Ahokas Hanna-Maija, Eilmann Madis, Friman Kyösti, Heikkilä Manu, Huhti Ossi, Isomäki Jere, Jaakola-Siimes Jari, Junnila Oskari, Kankaanpää Sauli, Koiranen Kalle, Koskinen Teemu, Laaksonen Rasmus, Lehti Valtteri, Lehtinen Miika, Markkula Jerry, Miettinen Jere, Mustajärvi Antti, Myllys Vuokko, Mäkinen Joonas, Nikkinen Patrik, Nyholm Eemeli, Pyykkö Markus, Raitanen Juho, Ruusiala Suvi, Salmensuu Samuel, Salminen Jesse, Seppälä Janus, Seppi Jani, Sillstén Joose, Taalikka Tuukka, Terävä Pasi, Toivola Juho, Tuominen Jarno Valtonen Niko-Petri, Wallin Klaus

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Erelä Toivo, Hjerppe Emma, Isotalo Aleksi, Kallionpää Jami-Jesper, Koivunen Santeri, Malmi Samuel, Matintalo Eini, Perämäki Mauri, Satola Jiri

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Aaltonen Atte, Aunela Niilo, Chernogorodov Boris, Kallio Antero, Koivisto Karri, Korpialho Miko, Kraama Kalle, Kytömaa Hannu, Laine Aku, Lehtonen Janne, Lindholm Leevi, Metsomäki Sulo, Mäkelä Jarkko, Mäkilä Oskari, Mäkilä Veeti, Mäntyharju Tommi, Näpärä Ville, Parikka Ossi, Raunio Kalle, Raunio Teemu, Sävelkoski Lauri, Toivonen Miro, Ulonen Heikki, Välimaa Jaakko, Välimäki Oskari, Väätänen Timo, Yli-Pietilä Matti

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Airo Aksu, Helkkala Ville, Kallio Mikko, Koskinen Hugo, Laapotti Niilo, Leinonen Ilkka, Liinoja Elias, Nurminen Teemu, Reunanen Aleksi, Sakkos Tomi, Toivonen Kalevi, Väänänen Sakari

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja: Mononen Anni, Salmi Eveliina

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Heinonen Petra, Niittumäki Reetta, Pyykkö Toni, Raitanen Miko, Rautionmaa Martti, Saarela Niilo, Salmenoja Iira, Shevchenko Tetiana, Simonen Antti, Birch André, Enqvist Camilla, Hakenberg Joel, Heinonen Carita, Leskinen Tatu, Mattila Riina, Nikkinen Julia, Purra Karoliina, Silvander Mikael, Suomi Miika

Lounais-Suomen ammattiopisto Novida, Uusikaupunki

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki: Karhu Sofia, Lahdenranta Meri, Luoto Eveliina, Mannila Maiju, Nikusaari Julia, Rivasto Topias, Räisänen Riku, Saari Riia, Sjöberg Saku, Viitala Katariina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Demir Ayse, Leivo Marjo, Luukkonen Aleksia, Päivärinta Noona, Sjöberg Janina, Flankkila Tommi, Heinonen Topi, Heiskala Marika, Huhtala Sari, Hänninen Sini, Lehtonen Laura, Maikola Jade-Lida, Salo Noora, Blomster Essi, Heino Katariina, Juusola Heidi, Metsänkylä Janina, Nordling Rebecca, Nurminen Johanna, Pakkanen Emma, Ruokojärvi Janina, Sainio Veera, Valdolin Essi, Wallenius Laura, Mikkola Jonna, Vähä-Kouvola Kaisa

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Johtela Valtteri, Karhula Ville, Kinnala Teemu, Laulajainen Juho, Punna Roope, Salmila Matias, Tuominen Aleksi, Vanhanen Ville

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja: Rantanen Mikael

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Aaltonen Sami, Manninen Juuso, Moilanen Pauli, Okkonen Iiro, Suominen Joni, Virtanen Samuli, Virtanen Teemu

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja: Blomros Vili, Halonen Jesse, Kiviniemi Marko, Lähtinen Valtteri, Puonti Aleksi, Mäki Heikki, Vainio Arttu, Varjo Samu, Vähätupa Miro

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Ruokojärvi Aleksi

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Anttila Jere, Huuhka Santeri, Iivonen Jesse, Keränen Toni, Kuusisto Tuomas, Merilahti Mika, Mäkinen Leevi, Piispanen Janina, Rostedt Konsta, Ruohonen Aleksi, Ruusuvaara Ronja, Saarela Niko, Tervonen Julius, Urpi Eemeli, Virtanen Matias, Wessman Susanna

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja: Kari Kimmo

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Ahonen Kasper, Hakula Kimi, Johtela Juuso, Kaarto Aleksi, Laivo Joona, Lehtonen Ville, Marttila Aleksi, Mäkinen Juho, Ranki Veikko, Rantatalo Severi, Saari Joona, Salminen Aleksi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Aalto Jan-Erik, Kaarto Ville, Ketoniemi Mika, Kähkönen Miikael, Laakso Oskari, Laaksonen Tuomas, Lahtinen Santeri, Laitinen Marc, Lovén Aki, Panula-Ontto Sebastian, Raitamäki Olavi, Ranta Antton, Saaresoja Antti, Sarin Aleksi, Tervo Nico, Uusikartano Olli, Uusitalo Juho-Petteri, Ämmälä Lari, Vuori Jenni

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Aaltonen Aleksi, Hannula Shania, Isoniemi Julia, Javanainen Susanna, Javanainen Tea, Kauppinen Sari, Kallinen Jasmin, Kantola Sini, Koskinen Iina, Marttila Eemeli, Nybäck Nea, Rantasuo Anni, Repo Marita, Sailomäki Nelli, Sotka Rasmus, Helenius Anne, Hietavalli Maritta, Mikola Tiina, Pieniniemi-Lahikainen Jaana, Retti Melinda, Runola Maria, Soisalo Anne-Mari

Ammatti- ja erikoisammattitutkinnon suorittaneet

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Alaranta Sanna, Lehtinen Sonja, Pyykkö Kirsi

Tekstiilialan ammattitutkinto: Äyräs Irene

Sisustusalan ammattitutkinto: Kilpeläinen Katariina, Saarelainen Mari

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto: Kulju Kirsi, Miettinen Pirjo, Toivonen Merja, Turkki Johanna

Koneistajan ammattitutkinto: Maijala Jani

Tekniikan erikoisammattitutkinto: Koivula Jukka, Kyläsorri Antti-Jussi, Miinalainen Santtu, Nurmi Tero, Oivanen Olli, Viitanen Jesse,

Myynnin ammattitutkinto: Helin Maarit, Ruohomäki Mia, Varjo Anne

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Hakala Janne, Hakanen Oskar, Hohtari Kati, Hämäläinen Piritta, Iivanainen Minna, Inkeroinen Sanni, Kaskinen Ilkka, Keckman Ida, Kotiranta Iiro, Kuitti Saara-Maria, Kupila Johanna, Lindholm-Kallio Annika, Manninen Solja, Merisaari Teemu, Multanen Sami, Myllymaa Paula, Nieminen Safia, Närhi Ville, Perkiö Sanna-Mari, Rinne Elisa, Saarenpää Marianne, Soininen Rami, Suominen Mari, Suorsa Johanna, Tallqvist Gina, Tanner Joonas, Taskinen Anne-Mari, Vinnari Paula, Vuori Elsi

Yrittäjän ammattitutkinto: Durmanova Viktoria, Gröhn Tommi, Hannolainen Konstantin, Jalonen Jari, Kalliokuja Jari, Karkoinen Ester, Kaunisto Juha, Kekki Paula, Koskinen Satu-Maria, Kostiainen Virpi, Käkönen Rami, Lallo Marja-Leena, Lehto Jalmari, Lehto Marjukka, Lehto Pia, Leino Ilkka, Lindholm Jussi, Lintunen Tanja, Lyytikäinen Maiju, Löyttyniemi Sirpa, Mikama-Naukkarinen Anne-Mari, Mäkelä Arita, Nuotio Johannes, Puolimatka Tuuli, Rintala Mariia, Saarinen Karoliina, Santakangas Kirsti, Sappinen Tatjana, Sarasvirta Kirsi, Siuruainen Rosa, Suhonen Tero,

Tuomisto Nina, Wallius Stina-Marie, Välimäki Mari, Jalander Pirjetta, Wallius Netta, Varjonen Hanna

Länsirannikon Koulutus Oy WinNova, Rauma

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Aatu Waltteri Lappalainen Rauma, Niko Petteri Pesonen Rauma, Konsta Erik Juhani Tanninen Rauma

Baarimestarin erikoisammattitutkinto: Jarno Kalervo Rosendahl, Pori

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Birgit Bulak Laitila, Carita Marjaana Jormakka Kokemäki, Jenna Tuulikki Leino Eura, Miia Maria Leppänen Eura, Janika Mira Maarit Mäkelä Eura, Emilia Hanna Maria Nordling Rauma, Mari Elina Nordlund Eurajoki, Melissa Maria Nummelin Rauma, Susanna Amanda Paavola Rauma, Minna Tuulikki Salo Rauma, Henna Marita Suominen Rauma, Noora Marja Emilia Tuominen Pyhäranta, Vilma Maria Tuulikki Väkiparta Rauma, Nita Jasmin Ylinen Pöytyä

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Galina Dimova Rauma, Juha Kalevi Lammi Rauma, Netta Vilhelmiina Lamminen Rauma, Jenna Johanna Emilia Lempinen Raisio, Satu Paavilainen Eura, Kirsi-Maria Salminen Eura, Krista Enni Helena Vähäkuopus Rauma

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Mika Kristian Nuutinen Pyhäranta, Viljami Valdemar Rekola Laitila, Erno Leevi Tapani Tammisto Eura

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Eemeli Tuomonpoika Jaakkola Rauma, Otto Viljami Lahtinen Rauma, Leevi Santeri Löppönen Eura, Juuso Valtteri Mäenpää Rauma

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Maisa Maaritsa Annina Korjus Rauma, Sirpa Marita Kälkäjä Rauma, Elina Lindell Rauma

Laivasähkömestarin erikoisammattitutkinto: Kjell Johan Gustafsson Maarianhamina, Esa Petteri Hasko Naantali

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Raimo Aarre Erasmus Friberg Rauma, Henna Maria Jurttila Rauma, Eetu Aleksi Koivunen Rauma, Veera Vilhelmiina Koskinen Rauma, Jere Aleksi Mattila Rauma, Oskari Kristian Puikko Rauma, Kylli Hirv Eura, Jani Reini Robert Kiiski Laitila, Iiris Kaarina Lydia Koskinen Rauma, Annika Elina Lovén Rauma, Tanja Katja Ränkman Rauma, Aleksi Ville Johannes Sonkkila Eura

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:

Oscar Mikael Heino Rauma, Jere Juhani Huhtanen Rauma, Juuso Pasi Mikael Mantere Rauma, Petri Rami Santeri Valo Rauma, Oskari Nestor Virtanen Rauma

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Emmi Sofia Brander, Turku

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto: Nea Eveliina Nevala Rauma, Leena-Maija Siivonen Rauma, Jatta Katriina Vainio Rauma

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja: Mari Susanna Luukkala Uusikaupunki, Marika Hannele Rosengren Rauma, Neea Johanna Vallin Ulvila

Merenkulkualan perustutkinto, korjaaja: Krista-Maria Hakala Pori, Santeri Paul Johannes Huhta Pori, Pertti Juhani Hämäläinen Helsinki, Netta Sofia Nummela Kangasala

Merenkulkualan perustutkinto, vahtiperämies: Torsti Anders Olav Eggleton Hamina, Janne Henrik Nykänen Turku, Ville Petteri Paanu Kaarina

Merenkulkualan perustutkinto, vahtikonemestari: Jony Christian Arola Rauma, Henrik Bertil Forssé Parainen, Jere Oskari Leskelä Hailuoto, Mervi Johanna Peltomäki Taipalsaari, Karo Aleksi Kristian Päivinen Joensuu, Tuomas Eemeli Savolainen Rauma

Merenkulkualan perustutkinto, laivasähköasentaja: Benjamin Petter Matias Andersson Kangasala, Valtteri Johan Harhio Rauma, Jere Valtteri Koskinen Rauma, Katariina Kaisu Hannele Larva Turku, Arttu Eemeli Timonpoika Mattila Sastamala, Tommi Jouni Jalmari Vehviläinen Huittinen

Myynnin ammattitutkinto: Mari Katri Niittyranta Rauma

Painoviestinnän perustutkinto, painotuotantoassistentti: Jasmin Micaela Lahti Rauma, Niko Juhani Laiho Rauma, Henna Tuulia Nieminen Rauma, Santeri Eino Petteri Sario Pyhäranta

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Daniel Nuutti Mikael Heinonen Rauma, Erik Jutman Rauma, Antti Uolevi Ketola Eurajoki, Jesse Petteri Kuusenmäki Rauma, Teemu Tarmo Ensio Nieminen Rauma, Samu Kalle Kalervo Rajala Rauma, Roope Matias Rinne Rauma, Benjamin Mikael Artturi Sandell Rauma, Toni Henrik Tynkkynen Rauma, Aleksi Santeri Uusitalo Rauma

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Mairis Arder Rauma, Elina Oikimus Rauma, Konsta Lauri Olavi Kerttula Rauma, Jenni Ida Emilia Perhe Rauma, Sara Syrjälä Eura, Janina Maria Vastamäki Eurajoki, Venla Marleena Kortesaari Rauma, Soile Marjatta Rinne Rauma

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja: Onni Ilmari Aho Rauma, Veeti Niilo Kalevi Julkunen Rauma, Mikael Arttu Oskari Koski Rauma, Onni Matti Ollinpoika Lehtonen Laitila, Jan Rafael Mattila Rauma, Jasper Eino Juhani Raula Rauma, Markus Johannes Ristimäki Rauma, Onni Ilmari Aho Rauma, Joona Tapio Kristian Halme Rauma, Niko Petteri Isokytö Rauma, Veeti Niilo Kalevi Julkunen Rauma, Mikael Arttu Oskari Koski Rauma, Benjamin Sakarja Lappalainen Rauma, Onni Matti Ollinpoika Lehtonen Laitila, Jan Rafael Mattila Rauma, Matias Viljo Eemeli Puputti Eura, Arttu Oskari Raittinen Laitila, Jasper Eino Juhani Raula Rauma, Markus Johannes Ristimäki Rauma, Miika Juhani Tuominen Rauma, Juho Antero Tuuna Laitila, Joonas Aleksanteri Töllikkö Eurajoki

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Santeri Akseli Aalto Eura, Axel Johannes Inkinen Rauma, Joona Krister Jokinen Rauma, Juuso Jaakko Karvosenoja Eurajoki, Aleksi Antti Johannes Kivistö Rauma, Eino-Oskari Kustaa Liimola Eurajoki, Konsta Ilmari Merimaa Rauma, Joni Juhani Nieminen Eurajoki, Tatu Johannes Nurminen Eura, Leevi Kalevi Paavo Pajula Rauma, Eetu Juhani Piirainen Rauma, Verneri Aleksanteri Rekola Laitila, Olli Nikolai Saarinen Rauma, Emil Aleksander Santonen Rauma, Miika Kristian Sarin Rauma, Joonas Viljami Tuominen Rauma

Vartijan ammattitutkinto: Mika Markku Tapani Eerola Rauma

Turvallisuusalan perustutkinto: Ronja Maria Tuulikki Moilanen Laitila, Jenny Elisabeth Niskanen Rauma

Länsirannikon Koulutus Oy WinNova, Laitila

Jalkojenhoidon ammattitutkinto: Tiina Katja Andreasen Rauma, Heli Maaret Hakala Laitila, Miia Johanna Pere Laitila, Heli Kyllikki Saarni-Helkkula Rauma, Kirsi Marja Tamminen Rauma

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Marja Hannele Husgafvel-Heikkilä Pyhäranta, Jukka Joonas Välisalmi Rauma

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Marika Pauliina Aulin Laitila, Alexandra Mikaela Paldanius Uusikaupunki, Jenna Micaela Elo Eurajoki, Riitta Anneli Airola Laitila, Jaana Anneli Wessman Laitila

Sähköverkkoasentajan ammattitutkinto: Pekka Johannes Pihlajamäki Sastamala

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Jonna Pauliina Hakala Hämeenkyrö, Henna Maaria Luoma-aho Tampere, Mira Maria Katariina Vanttaja Tampere, Hanna Katariina Virkamäki Tampere

Yrittäjän ammattitutkinto: Mirva Marianne Tyni Rauma

Rasekon ammattiopisto, Raisio

Artesaani, metalli: Aunola Jenni, Heilimö Santtu, Kärppälä Meri, Lehto Ronja, Lehtonen Mikko, Vilen Mervi
Artesaani, muinaistekniikka: Giger Reeta, Koivu Emma, Lappalainen Sofi, Mollgren Minna, Piipponen Jaana, Räikkönen Marjo, Räikkönen Outi, Sakala Noomi, Storberg Claudia

Artesaani, puu: Chauzov Roman, Haloila Outi, Isotupa Moona, Kinghorn James, Koiranen Nora, Seppälä Marko, Uusitalo Aleksi

Artesaani, seppä: Laine Jari, Rissanen Mika, Sanela Patrik

Artesaani, tekstiili: Ekholm Teija, Heinonen Helena, Karlsson Marita, Koskiranta Minna, Laaksonen Heidi, Lahtinen Anne, Nordling Marika, Pyyhtiä Laura, Salminen Jenniina, Yli-Antola Heli

Artesaani, vaatetus: Anttila Eveliina, Frilander Anu, Karjalainen Nea, Laur Natalia, Leppänen Tytti, Nakola Silja, Norha Liisa, Pekonen Sofia, Polvinen Tuisku, Räisänen Sari, Saari Liise, Salminen Jessi, Tiitta Silja

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Ahmeti Leonora, Anttila Karoliina, Bergström Marjukka, Helenius Veera, Iivonen Matilda, Järvinen Jenni, Järvinen Kati, Karjalainen Kiia, Kiviranta Roosa, Koskelainen Emilia, Laine Iida-Maria, Lampinen Emilia, Luukkonen Sofia, Löfström Alexandra, Mala amir Amir, Merinen Kristiina, Mäkinen Lidia, Patron Pia, Pllana Shpresa, Rantanen Sharon, Rautio Niina, Rinne Hanna, Rintakoski Inka, Rintamäki Katja, Saarinen Milja, Sirkiä Eveliina, Sirkiä Mari, Sironen Janita, Tarvainen Johanna, Tikka Mari, Tuominen Heini, Vartiainen Ella, Vehmanen Marena, Wuorio Maiju, Ylinen Roosa, Elo Iina, Haakana Aino-Mari, Heikkilä Janika, Kosonen Jasmin, Laine Lotta, Lasarov Sandra, Luotonen Maija, Papandreu Stella, Puhakka Vera, Salmela Jessica, Soiniitty Ronja, Virta Heidi, Vuori Sanna, Väätäinen Kiia, Huppunen Jenni, Kalske-Majdanac Laura, Kurki Emilia, Rahtu Moona, Vuorinen Aleksi, Aalto Jonna, Antintalo Sohvi-Amanda, Anttila Essi, Arino Marjut, Boström Jutta, Elonen Eveliina, Elonmaa Heidi, Hive Janita, Juvonen Jani, Kaskinen Annika, Kataja Jasmin, Kavander Kia, Koistinen Linnea, Kollom Kärt, Kulmala Suvi, Laaksonen Iida, Leino Jesse, Lisha Fatbardha, Martin-Nohrström Paola, Merisaari Riina, Pajuvirta Wilma, Penttilä Anniina, Rantala Viveca, Ratilainen Marju, Rautamaa Oskari, Riiheläinen Kiia, Roos Suvi, Ruuskanen Moona, Salo Lotta, Suhonen Jenni, Tuovinen Ville, Alho Riikka, Tuominen Heini

Ajoneuvoasentaja: Ahola Niklas, Ahtinen Lauri, Auramäki Tomi, Erkkilä Leevi, Heikkonen Tuomas, Heimola Eemeli, Kaijankoski Eetu, Karihtala Kalle, Krouvila Ville, Laiho Miro, Leinonen Aake, Leinonen Niklas, Leppänen Severi, Liuko Katri, Ljesnjanin Armin, Lång Jasper, Mäkelä Matias, Nikula Santeri, Nukki Mikko, Repo Kimi, Saari Jarkko, Saarinen Juhani, Salonen Eetu, Sola Eetu, Terä Ilari, Troberg Linus, Tuomaala Elia, Tuominen Juho, Tölli Valtteri, Vähäkangas Santeri, Wahlroos Nicklas, Yli-Lassila Kaisa

Koneistaja: Nordberg Konsta, Ojanen Samuli

Levyseppä-hitsaaja: Ahmed Abdi, Ahmed Hamsa, Al Nahhas Ahmad, Al Raza Alaa, Al-Mayali Thamer, Babaei Sam, Cieslikiewicz David, El Jaati Jamal, Elom Joackin, Gholami Naserkhani Manouchehr, Haloila Jesse, Hanan Ahmad, Ionescu Cornel, Kallio Toni, Mahamud Haraare, Mahmood Ali, Mohamud Dahir, Mustonen Aleksi, Nayef Ali, Pastucha Andrzej, Puhakka Santeri, Radad Abdulaziz, Rasul Kader Hiwa, Tanhuanpää Kasper, Tuomisto Lassi

Talonrakentaja: Ahvenainen Jere, Heikelä Onni, Hildén Kalle, Hirvi Jesse, Isman Kadar, Johansson Janne, Jokiniemi Oskari, Jokisalo Mikoel, Kavander Oliver, Kuikka Joni, Kuusimurto Kristian, Lahnalammi Jesse, Mantela Samu, Murto Antti, Perkiö Samuel, Suvanto Samuli, Tammi Topi, Åkerberg Timo

Kokki: Abdul Hamed Rabiah, Ackalin Casper, Afsar Mehran, Al-Bandar Faris, Aliti Mihrije, Al-Tameemi Jenan, Anton Gianina, Asikainen Oona, Badaay Ahmed, Baldawi Isam, Beqiri Perihan, Borovyk Olena, Boughalmi Amel, Dheyab Asaad, Duong Thanh, Ebrahimi Mohsen, Fuad Kasem Iqbal, Gröndahl Akseli, Guillaume Sara, Haavi Ville, Hakkarainen Iida-Maria, Harja Ville, Heinonen Sudaporn, Honkanen Olavi, Ibrahim Najlaa, Jupolli Ardita, Kakko Isto, Kapell Martin, Karkinen Ari, Kekäläinen Wiljami, Keltamäki Maria, Khoshud Khadige, Kiviluoto Mikael, Kljajic Lejla, Kyllönen Elina, Makic Nermina, Majedi Ghaida, Mattila Teemu, Merola Satu, Molina Veronica, Moradi Hassan, Morawati Dirakshan, Muqadam Mehran, Najafi Sara, Naksutti Charuta, Nasser Kafah, Nezhadi Farzad, Nikitina Tatiana, Nouman Nermeen, Ollikainen Niina, Paydari Lida, Peres da Silva-Kotkaslahti Renata, Perez Rosales Norton, Petäjä Miikka, Piippo Arttu, Rantala Joel, Rosenberg Katja, Rozajac Irma, Saarela Kim, Sabalina Natalija, Siikalampi Sari, Skowron Katarzyna, Syla Bekim, Saarinen Tomi, Saraniemi Jaana, Schwartz Mirikli, Toukoniemi Janina, Tuominen Nea, Vainolainen Elizaveta, Vesa Milla, Väisänen Aleksi, Wasowski Kewin, Wertti Christian, Wongklang Jaroseyada, Wårvik Kaj, Zairi Zara

Tarjoilija: Alizada Gunay, Babayev Rifat, Holmberg Janita, Lindberg Cissi, Saotong Suchat, Stolpe Susanna

Kiinteistönhoitaja: Laatu Valtteri, Nieminen Joni, Räisänen Kari

Automaatioasentaja: Ahola Topi, Ek Paavo, Gustafsson Jonny, Haapakorva Aleksi, Hagström Charlotta, Herrala Lauri, Hievanen Lauri, Hämäläinen Markus, Inkinen Jimi, Katsamakis Onni, Kulmala Markus, Laine Jyri-Petteri, Lehtonen Niklas, Lindström Vili, Lähteenmäki Kalle, Mamia Niko, Mikkonen Ville, Mäentaka Joonas, Mäkelä Valtteri, Niemi Amanda, Nieminen Joona, Pihlaja Joni, Piittisjärvi Urho, Puolakka Oskari, Puuri Jonne, Reimi Klarissa, Rinne Sakari, Shabani Edon, Suominen Eetu, Tiihonen Eemil, Tähtinen Sakari, Vainio Matias

ICT-asentaja: Helenius Oskari, Henttula Jere, Lehtola Joni, Rissanen Tommy-Petteri, Rusanen Johannes, Sillanpää Artturi, Åman Henri

Datanomi: Hietanen Waltteri, Hummelin Jalmari, Koiranen Rosa, Laakola Aleksi, Moilanen Oskari, Mäkiaho Eetu, Niemi Joel-Valtteri, Paju Aleksi, Piivek Otto, Tuomisto Leevi, Virtanen Aleksi, Virtanen Santeri, Virtanen Viivi

Suunnitteluassistentti: Koskinen Minna, Laakso Lassi, Peltonen Daniel, Pietikäinen Arttu, Sun-Olkkonen Susanna, Villman Virpi

Ravintolakokin ammattitutkinto: Hedborg Jennifer, Vuori Toni

Suurtalouskokin ammattitutkinto: Huttunen Tomi, Lehtonen Elina

Tarjoilijan ammattitutkinto: Nguyen Dan My

Merkonomi: Abdul Hamed Shahlah, Anttila Katariina, Beg Lucas, Brahimaj Mergita, Elmi Abdullahi, Elo Sara, Farneti Elisa, Frimodig Nicolas, Granqvist Robert, Hakamäki Matias, Harjunpää Mirka, Hemminki Samuel, Hovatov Ville-Markus, Huhtala Riia, Ilmanen Emilia, Jalonen Jenni, Jalonen Kassu, Jälkö Annamari, Keihäs Jesse, Knaapi Jenna, Kohtamäki Aleksi, Lainio Aleksi, Lehmuskoski Miika, Lehtinen Katariina, Lehtinen Roosa, Luoto Sini, Manoiel Mirna, Marttila Miisa, Mattila Otto, Menkovic Elma, Munkki Mikko, Mustamäki Eemeli, Mäki-Laurila Markus, Mäntymäki Mikael, Niemelä Matias, Parkkila Aleksis, Saari Aleksi, Sahin Muhlise, Salmi Mikael, Seilo Oona, Småträsk Noora, Sundholm Kim, Suominen Elli-Noora, Takomo Elina, Tuomola Mirelle, Vaihinen Säde, Virta Jonne, Virtanen Verneri, Virtanen Viljami


Rasekon ammattiopiston ylioppilaat (kaksoistutkinto): Aaltonen Elise, Anttila Katariina, Arino Marjut, Elo Saku, Erkkilä Miika, Ilmanen Emilia, Jalonen Jenni, Kajala Nea, Knaapi Jenna, Laine Lauri, Pausio Valtteri, Purtsi Juhana, Simolin Lassi, Takomo Elina, Turtiainen Nea, Vaihinen Säde, Vehkomäki Oskari

Salon seudun ammattiopisto

Autoalan perustutkinto: Hakkarainen Mikael, Helenius Jere, Hämeenaho Jami, Iltanen Mikael, Itkonen Tuomas, Kajander Karelin, Kantola Topias, Kujanpää Petteri, Lehtinen Konsta, Matikainen Henna, Moukolainen Viola, Mäkilä Valtteri, Nummila Heikki, Pirttilä Miikka, Portaala Valtteri, Punta Artturi, Puska Arttu, Ramstedt Sami, Rantalaiho Roope, Rautio Topi, Salo Juha, Suikki Nico, Tammi Kiia, Vuori Arvo, Vuorikoski Santeri

Hiusalan perustutkinto: Friberg Marianne, Hadideh Shirin, Hakala Neea, Helenius Anniina, Kares-Nyman Mira, Kari Anniina, Kheder Inga, Kostet Lotta, Koukka Tiia, Liimatainen Ida-Emilia, Löf Sofia, Pirttilä Roosa, Röyhkiö Henna, Siira Tomi, Sumell Henni, Vovk Maryna

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Anttila Suvi, Harkkila Paula, Jalonen Anni, Kinnari Anniina, Kosonen Sarianne, Laine Iida-Elina, Lehtovirta Samuel, Leppiaho Anton, Lipponen Merja, Mell Annabel, Mettala Pauliina, Minks Emi, Niemi Anni, Pyykkö Riia, Sarkki Markus, Saukkonen Elmo, Sorvari Noora, Suominen Milla, Tuominen Anniina, Tuominen Julia, Valtanen Sanni, Vesander Ilona, Virtala Eetu

Kone- ja metallialan perustutkinto: Hellström Kasperi, Hägglund Elis, Kuivanen Jonne, Lehtinen Jussi, Mahlberg Otto, Mattila Juho, Määttä Akseli, Nikunen Ville, Suominen Konsta, Talkara Joona, Virta Leevi, Vuorinen Jani, Vähämäki Veikka, Ynnilä Tommi

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto: Aaltonen Anna, Aunio Sarianne, Bayoumi Ayman, Böckerman Ida, Carpelan Viveca, Eklund Oona, Forsman Fabienne, Hartikka Bertta, Hirviniemi Heidi, Huolila Tuisku, Huusko Risto, Jokela Iida, Jokimies Jenni, Jokinen Johanna, Kara Pinja, Kauhanen Camilla, Koponen Melissa, Korpela Annika, Kuusela Ari, Laaksonen Emma, Lampimäki Keijo, Laur Maris, Lehtonen Iida, Leino Janna, Leppävuori Sanni, Lindgren Ulrika, Malin Milka, Merentie Katja, Milev Emil, Mälkiä Nora, Olin Pinja, Pajula Henna, Pelkonen Anne, Peltomäki Rosa, Puolakka Piritta, Ranta Stina, Ryhtä Janita, Sarivaara Sallamaari, Sirkiä Sini, Tiikasalo Elisa, Tonder Miika, Tuominen Jenni, Virtanen Katja, Vuotila Minna

Liiketalouden perustutkinto: Alatalo Timo, Bryntseva Olga, Elovaara Salla, Filimonov Artturi, Holmberg Neea, Keinonen Elisa, Ketonummi Pasi, Koivuniemi Joni, Kosonen Roosa, Lammervo Matias, Leht Anabel, Liimatainen Joonatan, Liimatainen Juho, Lindroos Matteus, Lindström Toni, Lähteenoja Mikke, Markkanen Hanne, Merivirta Emilie, Minhof Riina, Muurinen Iiris, Ojaranta Jenna, Palm Eevi, Peltoniemi Noora, Pura Emilia, Raassina Lotta, Saari Pia, Saarinen Laura, Suomi Oona, Tonteri Nadja, Turve Lassi, Uunimäki Roosa, Uusitalo Nanni, Varalahti Hugo, Vartiainen Sara, Virolainen Vilhelmiina, Virtanen Jonna

Logistiikan perustutkinto: Alaluusua Elias, Aronen Milla, Bertling Samuli, Elg Kalle, Friman Tuukka, Grönfors Patrik, Gustafsson Jani, Haarala Sami-Micael, Hagman Santeri, Heikkilä Niklas, Jaala Minna, Johansson Joona, Kallio Jesse, Karro Konsta, Kivimäki Netta, Laaksonen Ida, Lehtinen Kalle, Lehtonen Niko, Lindroos Niclas, Nietula Janne, Pusu Benjamin, Ruohonen Sara, Saimanen Sini, Silanto Miko, Tamminen Teemu, Troberg Axel, Töyry Eemeli, Vainio Ari, Vainio Joonas, Vataja Joni, Virtanen Miku

Matkailualan perustutkinto: Aho Maria, Blomberg Jessica, Harvala Johannes, Hietala Jenna, Kakko Karoliina, Lautinen Iida, Moussaoui Salma, Niittylä Sara, Nikula Arttu, Peltonen Krista, Phuangkaew Skaowduen, Wang Lulu

Pintakäsittelyalan perustutkinto: Hiltunen Janika, Kupiainen Jenna, Lastuniemi Ira, Lehtonen Julia, Saarenaho Sini, Virpo Elli

Rakennusalan perustutkinto: Antola Petteri, Ilvonen Jere, Järvinen Kasper, Koli Robert, Lehti Juha, Lähteenlahti Niklas, Mourzagh Hamza, Nokka Juuso, Salminen Riku, Sipilä Jari, Tikkanen Arttu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Aaltonen Janina, Aapio Ida-Sofia, Ahlroos Päivi, Ahmadi Sofia, Arén Oona, Avila Pia, Ervasto Johanna, Fromholz Riitta, Grönroos Annmaj, Haanpää Annukka, Haapaniemi Elli, Haikonen Eerika, Halonen Lotta-Mari, Härkönen Jenni, Imara Eerika, Isojunno Tenho, Isokääntä Iida, Jansson Noora, Johansson Heidi, Johansson Julia, Kauppi Kaisa, Kauppinen Irina, Koponen Marianne, Kortela Heidi, Kujansuu Elisa, Kunnas Sofia, Kurppa Nea, Känkänen Inka, Laaksonen Emmi, Lahtinen Asta, Laihanen Ella, Laine Aino, Laine Samu, Laukkanen Kirsti, Lehtinen Nea, Lehtinen Niina, Lehto Ronja-Reetta, Leppäkoski Erkki, Leskinen Jonna, Lindroos Nea, Lintula Ilona, Lönnqvist Ronja, Maunu Vili-Petteri, Merikko Julia, Merivirta Rosa, Mironova Liudmila, Munene-Reima Anita, Niemi Akseli, Nurm Kelly, Nurmi Nina, Olsbo Oona, Pohjois-Koivisto Jasmin, Pätäri Roosa, Qerimi Learta, Rantanen Anna, Rask Reija, Rauhala Nelli, Rautio Suvi, Repo Anna, Ruottinen Anne, Saloranta Paula, Sarin Tiia, Shabani Adelina, Shaqiri Erjonita, Simola Anniina, Sutinen Sanni, Takatalo Jenna, Tammelin Salla, Tarvainen Eeva-Mari, Tuomela Ella-Maria, Tuomela Juulia, Tuominen Kiia, Valu Anni, Väänänen Teemu 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Bergfors Aleksi, Heikurinen Santtu, Iirola Henry, Ilola Eetu, Kanasuo Aatu, Kanto Nora-Emilia, Kivistö Lotta, Korpela Matias, Lahtovaara Tommi, Leppäkoski Heikki, Mäenpää Pasi, Paikkari Tomi, Raikaa Roni, Virtanen Heikki, Vuorinen Jani, Zatsepilin Eduard

Talotekniikan perustutkinto: Auer Janne, Auer Lauri, Blomqvist Lars, Elo Toni, Hietanen Arttu, Iivonen Ville, Jääskeläinen Iiro, Karelius Stig, Kirjonen Emppu, Koivisto Aleksi, Kylänpää Miska, Nordlund Niko, Reyes Delfin jr., Salminen Kalle, Suominen Aksu, Virtanen Riku, Yurievich Edvard

Teknisen suunnittelun perustutkinto: Ilola Aatu 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Friberg Frans, Hannula Niklas, Heikkinen Nico, Heiskanen Leevi, Hernesniemi Tatu, Honkanen Aapo, Laakso Verner, Mäntylä Miikka, Määttänen Jami, Neuvonen Jarkko, Pajala Aaro, Prusila Riku, Pylkkö Henri, Routsalo Roope, Salokannel Patrick, Suominen Olli, Ylönen Arttu

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Ahlfors Timi, Hauhia Jere, Hyvönen Severi, Hänninen Heikki, Jokisalo Selena, Kuru Aaro, Kyllönen Renee, Laapotti Valtteri, Laitinen Otto, Lampinen Toni, Lindström Kenny, Rannikko Lauri, Salo Pekka, Siikarla Jalmari, Suomi Ville, Vasama Vili

Ammattitutkinnot:

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto: Hellberg Jessika, Mäkinen Pirjo, Nieminen Reija-Riikka, Rakkolainen Tuula, Rautiainen Irja, Ristola Karoliina, Svenskberg Jasmin, Virtanen Heidi

Laitoshuoltajan ammattitutkinto: Frankberg Tuija 

Myynnin ammattitutkinto: Rivinoja Henna

Taloushallinnon ammattitutkinto: Dimitrijeva Alisa

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus: Ahmadzai Imran, Akbari Mohammad, Hoseini Asad, Panahi Mohammad Naim, Pätäri Riikka, Shaahi Islam, Tavakoli Mohammad, Yusuf Ali Hamza

Satakunnan ammattikorkeakoulu

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK): Arvonen Wilma, Latvala Nora, Lindroos Mika, Mäkilä Marko, Paadar Leena, Tuovinen Noora

Bachelor of Business Administration: Backman Jere, Seljänne Aleksi, Varjokivi Waltteri

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK): Helén Sonja, Lindqvist Elisa

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK): Hänti Teemu, Kivistö Aaro, Parantainen Jon, Saario Santeri, von Weissenberg Miikka

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK): Hautala Henriina, Suhonen Raine

Listalta puuttuvat ne, jotka ovat kieltäneet nimensä julkaisun. Julkaisemme opiskelijan kotipaikkakunnan, jos oppilaitos on sen antanut ja opiskelija on sallinut paikkakunnan julkaisun.


Kaffepaussi

Jaa tunnelmia

Kerro valmistujaisistasi ja jaa tunnelmia oppilaitoksesi juhlasta Kemuissa

Ota kuva ja liitä mukaan lyhyt teksti juhlan kulusta

Haluatko käyttää

Osallistuaksesi keskusteluihin ole hyvä ja kirjaudu TS-tunnuksillasi

Olet kirjautuneena yritystunnuksella. Yritystunnuksella ei voi osallistua keskusteluihin.
Kirjoita uusi viesti
Viesti

Viesti lähetetty!

Keskusteluja julkaistaan arkisin kello 9–23 ja viikonloppuisin kello 8–22.
Virhe viestin lähetyksessä.
TS:n verkkokeskustelun säännöt

Uudet näkökulmat keskustelussa vievät asioita eteenpäin. Siksi Turun Sanomat kannustaa verkkosivuillaan aktiiviseen ja rakentavaan keskusteluun.

Verkkokeskusteluun osallistuminen edellyttää rekisteröitymistä (jonka pääset tekemään tästä). Rekisteröityminen ei edellytä lehden tilaamista.

Keskusteluun voit kirjoittaa omalla nimelläsi tai nimimerkillä. Suosittelemme oman nimen käyttöä, sillä on arvokasta seistä mielipiteidensä takana. Ole kriittisenäkin kohtelias ja kunnioita muita. Epäasiallinen käytös estää osallistumisen keskusteluun.

Turun Sanomien verkkokeskusteluun tulevat viestit tarkastetaan ennakolta. Siksi viestit julkaistaan viiveellä, ja julkaisusta päättää toimitus. Keskusteluja julkaistaan arkisin kello 9–23 ja viikonloppuisin kello 8–22. Toimitus voi lyhentää ja muokata kirjoituksia.

Kirjoittaja on juridisessa vastuussa viestinsä sisällöstä. Rasistisia, herjaavia tai ihmisten yksityisyyttä loukkaavia viestejä ei julkaista. Muista hyvät tavat, älä huuda äläkä kiroile.

Kirjoita napakasti. Emme julkaise yli 1 800 merkin viestejä. Pysy keskusteluketjun aihepiirissä. Älä yritä muuttaa aihetta. Tekstin yhteyteen voi liittää teemaan liittyviä asiallisia linkkejä, jotka toimitus tarkistaa ennalta. Mainoksia emme julkaise.

Verkon keskustelut ovat osa Turun Sanomien sisältöä, josta olemme vastuussa. Toimitus voi harkintansa mukaan sulkea keskusteluketjun.

Aiemmat viestit (2)

Vanhimmat ensin
Vastaa
Juho
Kokki se olla pitää
Onnea rakkaalle pikku siskolle!!!
Haluatko käyttää
Olet kirjautuneena yritystunnuksella. Yritystunnuksella ei voi osallistua keskusteluihin.
Kirjoita vastaus viestiin
Viesti

Viesti lähetetty!

Keskusteluja julkaistaan arkisin kello 9–23 ja viikonloppuisin kello 8–22.
Virhe viestin lähetyksessä.
TS:n verkkokeskustelun säännöt

Uudet näkökulmat keskustelussa vievät asioita eteenpäin. Siksi Turun Sanomat kannustaa verkkosivuillaan aktiiviseen ja rakentavaan keskusteluun.

Verkkokeskusteluun osallistuminen edellyttää rekisteröitymistä (jonka pääset tekemään tästä). Rekisteröityminen ei edellytä lehden tilaamista.

Keskusteluun voit kirjoittaa omalla nimelläsi tai nimimerkillä. Suosittelemme oman nimen käyttöä, sillä on arvokasta seistä mielipiteidensä takana. Ole kriittisenäkin kohtelias ja kunnioita muita. Epäasiallinen käytös estää osallistumisen keskusteluun.

Turun Sanomien verkkokeskusteluun tulevat viestit tarkastetaan ennakolta. Siksi viestit julkaistaan viiveellä, ja julkaisusta päättää toimitus. Keskusteluja julkaistaan arkisin kello 9–23 ja viikonloppuisin kello 8–22. Toimitus voi lyhentää ja muokata kirjoituksia.

Kirjoittaja on juridisessa vastuussa viestinsä sisällöstä. Rasistisia, herjaavia tai ihmisten yksityisyyttä loukkaavia viestejä ei julkaista. Muista hyvät tavat, älä huuda äläkä kiroile.

Kirjoita napakasti. Emme julkaise yli 1 800 merkin viestejä. Pysy keskusteluketjun aihepiirissä. Älä yritä muuttaa aihetta. Tekstin yhteyteen voi liittää teemaan liittyviä asiallisia linkkejä, jotka toimitus tarkistaa ennalta. Mainoksia emme julkaise.

Verkon keskustelut ovat osa Turun Sanomien sisältöä, josta olemme vastuussa. Toimitus voi harkintansa mukaan sulkea keskusteluketjun.

Tee ilmoitus sopimattomasta viestistä

Ilmoituksesi on siirtynyt käsittelyyn.
Virhe ilmoituksen lähetyksessä.
Vastaa
Ninni
Hienoa!
Onnea ja menestystä kaikille!
Haluatko käyttää
Olet kirjautuneena yritystunnuksella. Yritystunnuksella ei voi osallistua keskusteluihin.
Kirjoita vastaus viestiin
Viesti

Viesti lähetetty!

Keskusteluja julkaistaan arkisin kello 9–23 ja viikonloppuisin kello 8–22.
Virhe viestin lähetyksessä.
TS:n verkkokeskustelun säännöt

Uudet näkökulmat keskustelussa vievät asioita eteenpäin. Siksi Turun Sanomat kannustaa verkkosivuillaan aktiiviseen ja rakentavaan keskusteluun.

Verkkokeskusteluun osallistuminen edellyttää rekisteröitymistä (jonka pääset tekemään tästä). Rekisteröityminen ei edellytä lehden tilaamista.

Keskusteluun voit kirjoittaa omalla nimelläsi tai nimimerkillä. Suosittelemme oman nimen käyttöä, sillä on arvokasta seistä mielipiteidensä takana. Ole kriittisenäkin kohtelias ja kunnioita muita. Epäasiallinen käytös estää osallistumisen keskusteluun.

Turun Sanomien verkkokeskusteluun tulevat viestit tarkastetaan ennakolta. Siksi viestit julkaistaan viiveellä, ja julkaisusta päättää toimitus. Keskusteluja julkaistaan arkisin kello 9–23 ja viikonloppuisin kello 8–22. Toimitus voi lyhentää ja muokata kirjoituksia.

Kirjoittaja on juridisessa vastuussa viestinsä sisällöstä. Rasistisia, herjaavia tai ihmisten yksityisyyttä loukkaavia viestejä ei julkaista. Muista hyvät tavat, älä huuda äläkä kiroile.

Kirjoita napakasti. Emme julkaise yli 1 800 merkin viestejä. Pysy keskusteluketjun aihepiirissä. Älä yritä muuttaa aihetta. Tekstin yhteyteen voi liittää teemaan liittyviä asiallisia linkkejä, jotka toimitus tarkistaa ennalta. Mainoksia emme julkaise.

Verkon keskustelut ovat osa Turun Sanomien sisältöä, josta olemme vastuussa. Toimitus voi harkintansa mukaan sulkea keskusteluketjun.

Tee ilmoitus sopimattomasta viestistä

Ilmoituksesi on siirtynyt käsittelyyn.
Virhe ilmoituksen lähetyksessä.