Kotimaa

Keväällä 2012 Lounais-Suomesta ylioppilaaksi kirjoittaneet

TS/Jonny Holmén
TS/Jonny Holmén

Turun Sanomat on kerännyt lounaissuomalaisista lukioista ylioppilaaksi valmistuneiden nimet.

Turun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio

Aalto Sebastian, Aalto Valtteri, Aapola Roope, Aarikka Eero, Ala-Laurinaho Jussi, Alkio Iida, Althaus Nathalie, Anttila Heidi, Arikka Emmi, Askala Arto, Björk Daniela, Bogel Jenna, Duong Juha, Eela Sanna, Elo Lassi, Eriksson Matias, Eskelinen Hanna, Forsström Henri, Gratscheff Rebekka, Haavisto Jannika, Hagfors Valter, Hakala Noora, Hantula Julia, Hedman Ville, Heikkilä Jani, Heikkilä Laura, Heikkilä Matias, Heikkilä Sonja, Heino Annika, Heinonen Anna, Heinonen Viola, Helenius Teemu, Hellstedt Kasperi,

Henriksson Matias, Huhtanen Heidi, Hyrsky Liisa, Hänninen Suvi, Hänti Teemu, Härkönen Atte, Iivonen Mimi, Ikäheimonen Sanna, Immonen Joni, Jokela Lauri, Jokinen Risto, Joutsenlahti Niilo, Juhanoja Julia, Junikka Salla, Junnikkala Markus, Jääskeläinen Kristiina, Kaartoaho Juho, Kallio Katarina, Kallio Sanna, Kallioranta Antti, Karlsson Vivi, Kauppi Nea, Kauppinen Emilia, Kelloniemi Timo,

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Kevo Anna-Karoliina, Kielo Jimi, Klimscheffskij Nicholas, Koivula Onni, Kokko Anna, Kontulainen Robert, Koski Heikki, Koski Riina, Kouki Reetta, Kruskopf Mia, Kuivala Maiju, Laakkonen Jaakko, Laakso Teemu, Laaksonen Otso, Lagerroos Emmi, Lahdenvesi Aleksi, Lahti Miko, Laihinen Jarno, Laine Essi, Laine Kiira, Lammi Olli, Lassila Heli, Lehikoinen Emilia,

Lehti Oskari, Lehtinen Alisa, Lehtinen Emilia, Lehtonen Marika, Leimu Väinö, Leiskola Toni, Lennala Nelli, Leppäniemi Veera, Lindholm Elias, Lipponen Juha, Louhi Tapio, Luotonen Sara, Malin Tiia, Mankonen Riina, Manninen Marianna, Meerto Henri, Meriruoho Tuomas, Metsätähti Oona, Michelsson Tomi, Muntila Markus, Mustakoski Juho, Mäkitalo Elli, Niemi Pietari, Nieminen Daniel, Nieminen Maria, Nikkilä Charlotta, Numminen Sofia,

Nuutinen Atte, Nyman Janita, Ojala Essi, Ojaniemi Marja, Parikka Rosanne, Patanen Jutta, Pehkonen Hanna, Pernaja Petteri, Puistonen Ilmari, Pulli Petra, Puolakainen Risto, Rahkonen Laura, Raittinen Elliroosa, Rantanen Ilona, Rantio Meeri, Rautiainen Marisa, Reimi Kiia, Riihko Arttu, Riikonen Alisa, Ristolainen Sofia, Ritvanen Jami, Roos Suvi, Rostén Reetta, Roukala Aino, Rouru Pauliina, Ruohola Rebekka, Ruohonen Fanny, Rusi Aleksi, Ruuhijärvi Katja, Rämä Paula, Saanio Piia, Saarikivi Roosa, Saarinen Jaakko, Salmela Ilona, Salo Anton, Salonen Iida,

Schrey Henrietta, Seppänen Jasmin, Sheekh Amina, Silander Marko, Siltala Petra, Sormunen Sarianna, Sorvari Emma, Sorvari Laura, Soukka Noora, Stigell Helena, Sundelin Kasper, Suokko Salla, Suomalainen Eveliina, Suomi Markus, Suomi Sanni, Tahila Heini, Talve Aleks, Teerimäki Satu, Tomberg Taija, Tuomainen Elias, Tuomi Joel, Tuominen Atte, Turto Lauri,

Turunen Matias, Tähtinen Suvi, Uitto Janne, Urhonen Katja, Uurasmaa Tytti, Vahto Jani, Vaimala Kalle, Valta Sara, Valtanen Leevi, Viitamäki Maija, Wikman Emmi, Vilo Hertta, Virmajoki Valtteri, Virtanen Anniina, Virtanen Karoliina, Väisänen Ville, Ylikoski Anni, Ääri Ville.

Puolalanmäen lukio, Turku

Aho Eveliina, Ahomäki Minna, Alihanka Ira, Andersson Varpu, Anttikoski Teemu, Backman Sanna, Brander Joakim, Broas Maaria, Evijärvi Oona-Liina, Forsblom Maria-Helena, Haikonen Elina, Hakala Sini, Hanttu Elina, Helenius Inka, Hietanen Laura, Hihnala Karoliina, Hiltunen Emmi, Hinkkanen Elli, Hirvonen Merituuli, Hurme Katja, Hyövelä Noora, Hätälä Tiia,

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Hölttä Elina, Inkinen Lauri, Intonen Sanni, Juronen Kristina, Juusela Heli, Järä Reetta, Jääsaari Leena, Kallinen Riia, Kanervo Karoliina, Kanniainen Jaakko, Karhujoki Jussi, Kauhanen Karoliina, Kerkola Roosa, Kiili Ada, Klemettinen Emmi, Korpinen Katarina, Kumpulainen Annu, Kunnaton Anniina, Kupila Magda, Kurkilahti Laura, Kääriä Pinja, Könnö Mirka, Laakso Iiris, Laaksonen Santeri, Lagerqvist Jasmina, Lagerroos Iida, Laiho Aino, Laineenkare Meri, Lamberg Anna, Larkela Eero, Leminen Niklas, Liippala Vera, Lindeman Henna, Lyysaari Alex, Maanpää Jyri, Majander Suvi, Martin Reeta, Mattila Jaakko, Mehtäjärvi Jermu, Merikallio Matias, Mokkala Elias, Muallim Daniel, Muallim William, Murtonen Iira, Mäki-Ikola Venla, Mäkinen Miia, Naski Leena, Nelson Sofia,

Nermes Niina, Niemi Pauliina, Nieminen Janica, Nieminen Jasmiina, Nordström Elina, Nurmi Elina, Nurmiranta Verna, Oksman Jenny, Ossa Heljä, Pahta Kerttu, Pakola Pilvikki, Perttula Anniina, Pihl Sauli, Piiparinen Patrik, Posti Karoliina, Pusa Jasmina, Puttonen Suvi, Puurila Roosa-Maria, Rantanen Karoliina, Rautakumpu Elisa, Riikari Ilona, Rinne Tiina, Roivas Anni, Rouru Helena, Saarni Amanda, Sahla Reetta, Salonen Iida, Salonen Jaakko, Schrey Aino, Siljamäki Saana, Silvennoinen Ilona, Simola Siiri, Sinkkonen Anniina, Sjöholm Fanni, Skinnari Aino, Soudakov Filip, Soukka Santeri, Sulonen Saara, Suominen Karri-Jussi, Svegin Samuel, Svetkow Cindy,

Syrjälä Olga, Sysinoro Veera, Takatalo Henriikka, Tamminen Eveliina, Tarassenko Aleksandra, Tiainen Mikko, Tietäväinen Laura, Tiira Sofia, Urjanheimo Elina, Waenerberg Mathias, Valtonen Nora, Varila Rebecka, Varjonen Emmi, Venho Titta, Vesamo Annamari, Vieno Johanna, Vierimaa Anette, Viitala Mikael, Virtanen Aino-Liina, Virtanen Ida, Vuola Helena, Vuorela Pyry, Vuorinen Emma, Vähäkuopus Juho, Yli-Heikkilä Ella, Yli-Jama Iiris, Yliluoma Heidi, Zhao Hui, Äärilä Sonja.

Turun Klassikon lukio

Aaltonen Henni, Aaltonen Vilma, Aarnio Aija, Ahlholm Veera, Ahsan Negar, Airio Markus, Arvela Jenni, Asikainen Samuli, Backman Frida, Blomqvist Kasper, Engren Mikko, Fabritius Saara, Glader Otto, Grönroos Essi, Hangisto Sara, Hartman Frans, Hastell Jooa, Heikkilä Laura, Heikkilä Olli, Helin Pyry, Hidén Matias, Hietarinta Anu, Huhtaniemi Janita,

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Huttunen Tatu, Hyysalo Mikko, Hänninen Janne, Ilola Matilda, Itälä Hannu, Johansson Axel, Junnila Asser, Järvensivu Anni, Kankaanpää Aukusti, Kankaanpää Ville, Karlsson Linda, Karonen Toni, Kaskimies Matias, Kaskimäki Simo, Kettunen Ville, Kilpinen Emilia, Kilpiä Ella, Koivisto Atte, Koskimäki Alli, Koskinen Arto, Kotro Laura, Kuronen Kalle, Kuustie Laura, Kylä-Liuhala Eetu, Laaksonen Liisa, Laine Amanda, Landén Monica, Lankinen Jutta, Lehtomaa Sara, Leimala Johanna, Leino Mona, Leppämäki Johanna, Li Lu, Lindeman Carina, Majuri Antti, Malmberg Essi,

Martín-Granizo Amaia, Marttila Roope, Matero Párraga Carolina, Nevalainen Niklas, Nikkilä Miikka, Ojala Viena, Oksanen Emmi, Ollila Julia, Ounaslehto Aapo, Peltomäki Nelli, Poutiainen Ida, Pulli Hanna, Pynnönen Tommi, Rajainmäki Essi, Reunanen Saku, Roivainen Otto, Roivas Emmi-Kaisa, Ruotsi Julia, Sallinen Henri, Salonen Anna, Sarajisto Saara, Seipell Jenny, Sjöholm Niko, Suominen Niki, Sutela Sakari, Suurhasko Erica, Sylvestersson Ida, Thai Phu,

Tikkala Eetupekka, Toivola Iina, Toivonen Arttu, Toivonen Riku, Tuovila Ville, Turunen Aleksi, Vaaja Sebastian, Vaaralahti Otto, Valtonen Salla, Vanto Otto, Venetoklis Dimitris, Virtanen Eveliina, Virtanen Ilari, Virtanen Jenni, Vuokko Nora, Vuola Mari, Vuorinen Julia, Väyrynen Vili, Wahlsten Johan, Wallenius Maria, Yli-Olli Matias.

Juhana Herttuan lukio, Turku

Aallonloiske Vilma, Aaltonen Eveliina, Aaltonen Moona, Ahsanullah Yasmin, Ali-Keskikylä Jenni, Fagerström Nora, Hakala Sonja, Heikkilä Elisa, Hokkanen Vili, Hosia Meri, Huikari Kira-Erika, Hänninen Henri, Iljin Oskari, Jarkia Anton, Järvensivu Milla, Kanerva Johanna, Kannisto Emilia, Kartiosuo Noora, Karvonen Katariina, Kinnunen Aleksi, Koistinen Raija, Koistinen Tiia, Kottonen Jesse, Kutvonen Petteri, Kuusela Justus, Lehmusvaara Mira, Lehto Emmi,

Leivo Elena, Lemmetyinen Rosa, Leppänen Maria, Lindholm Tuulia, Lintervo Kiia, Loponen Janina, Lucenius Iira, Malmisalo Markus, Maloku Ylberie, Mattila Jaakko, Maunuksela Klaus, Mustajärvi Kaarin, Mäkilä Noora, Nerg Linda, Nieminen Sanna, Nikko Nadja, Nurmi Irina, Nyrhinen Aino, Paavola Mirella, Pajunen Henni, Palmunen Emma, Rantanen Henna,

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Rantanen Ida, Rapala Annasofia, Raski Olga, Roinila Iina, Saarinen Sari, Salminen Elena, Salminen Ville, Salminiitty Raakel, Salo Joonas, Samppala Ella, Sarkiola Matilda, Sillantie Maria, Soini Jerry, Soraluoma Karoliina, Suomi Viivi, Suvitie Anni, Särkölä Sanni, Tanhuanpää Niko, Wilén Bea, Wilska Kristiina, Virtanen Venla, Zhbankova Elena.

Aurajoen lukio, Turku

Aalto Essi, Ahokas Anna, Arvola Matias, Ekman Juulia, Eloranta Klaus, Emelianov Linda, Falck Emma, Friman Niklas, Hairisto Elina, Halkio Saara, Hellemaa Anni, Hidén Aleksi, Hokkanen Vilja, Hurskainen Miia, Hämäläinen Reetta, Isoniemi Tommi, Jussilainen Salla, Jutila Henri, Jäppinen Sanni, Järvinen Mirka, Kailiala Miko, Kairas Olli, Kanervisto Topi, Karsila Ville, Kesti Olli, Kirjonen Emmi, Klooti Sanna, Konkarikoski Oskari, Koskinen Severi, Kosonen Juuso, Laiho Aleksi, Laukkanen Miikka, Lehtinen Juuso, Lehto Laura,

Lindfors Tommi, Lindstén Jesse, Löyttymäki Taru, Madekivi Taru, Malén Tuulia, Mäkelä Riina, Määttä Venla, Nieminen Noora, Noppee Jenna, Nurmi Kaisa, Nurminen Petra, Nyberg Kalle, Palonen Jonna, Peltola Santeri, Pietilä Olli, Pirilä Tuomas, Raitis Saara, Raivonen Leo, Ranta Tuomas, Rantanen Laura, Rekola Valtteri, Rinne Iida, Runola Ville, Silenius Samu, Taimi Ella, Tapani Susanna, Teräntö Teemu, Tikkanen Sari, Toivanen Jenna, Toivonen Natalie, Tuominen Samuli, Uusitupa Erika, Valtonen Nella, Viberg Tuulia, Viitaniemi Olli, Vilos Henri, Virolainen Oskari, Virtanen Jesse.

Luostarivuoren lukio, Turku


Juup Roosa, Jylhä Kalle, Järvinen Janni, Kaisalmi Anssi, Kaleva Venla, Kalmi Tomi, Kariluoma Karoliina, Karppinen Erica, Karppinen Joonas, Kevo Johanna, Komonen Hanna, Komulainen Kaapo, Koponen Tuomas, Korpela Iida, Korte Niilo, Koski Julia, Koskinen Riku, Koski-Tuuri Roni, Kostiainen Anni, Kotkavaara Verna, Kukko Juuso, Kulmala Helena, Kuorikoski Erika, Kurokallio Jonne, Kurokallio Juuso, Kärkkäinen Helka, Lahnalahti Charlotta, Laine Lilli, Lastunen Henrietta, Lehtinen Pilvi, Leskinen Kaisa, Lindroos Mari, Luotolahti Mikael, Maaniitty Milla, Majaniemi Lotta, Mokka Miisa, Mäntylä Veera, Mölsä Mia, Mört Eero, Nisu Teemu, Nurmi Nea, Ojala Santeri, Olander Aleksi, Paatsamala Henrik, Paavola Sonja, Palonen Wilhelmiina, Peltola Mikko, Pietilä Noora, Pietilä Saskia, Pihajoki Pauliina,

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Pirinen Ville, Pirttisalo Paavo, Rankio Johanna, Sainio Juho, Salerma Sanna, Salmi Rafael, Salminen Hanna, Salminen Karolina, Seljänne Aleksi, Siivonen Aliisa, Siltanen Riikka, Soisalo Rosa, Suhonen Harry, Sundström Heidi, Sundström Miika, Suomilammi Riikka, Suonpää Santeri, Terä Saida, Tikkanen Tiia, Tuohimaa Miika, Tuominen Marko, Tyystjärvi Sofia, Ukkonen Jonna, Urpo Milja, Valjakka Aleksi, Vihanto Aleksi, Vilen Wilma, Vuorinen Salla, Yli-Halla Antti, Åkerfelt Lotta-Fiona, Åkerman Suvi, Äyräs Ronja.


Kupittaan lukio, Turku


Aaltonen Eemeli, Ahtiainen Artturi, Almenoksa Tuomas, Ambarus Arnold, Ambarus Roland, Baydin Aleksei, Blomqvist Caarle, Farah Mohamed, Frantti Juho, Heilakka Santtu, Heinonen Olli, Hirvonen Saku, Hokkanen Samu, Hurme Pekka, Håkansson Joakim, Ilmanen Otto, Ilves Pia, Jaakkola Melissa, Jerva Sira, Jessen-Juhler Marko, Johansson Jere, Junnila Kati, Jussila Joona, Järvinen Anni, Kaunisto Miika, Kauppinen Henrikki, Keskinen Janne, Keskitalo Julia, Kettunen Henrik, Khatib Saara, Kivi Ella, Kivihalme Sauli, Koivisto Paavo, Koivula Sakari, Kukkonen Ville, Kuusisto Karoliina, Kyllönen Joel, Laakso Saku, Laiho Veera, Laine Jere, Laine Riku,

Laine Ville, Larjava Ville, Laurila Antti, Lehto Emmi, Lehto Roope, Lehtonen Ida, Leino Otto, Leppänen Aleksi, Lätti Jouko, Mellanen Kasper, Mäkelä Noora, Niemi Samu, Nieminen Henna, Nikander Tiia, Nummela Janne, Oksanen Patrik, Pekkanen Jussi, Peltola Markus, Pentti Salli, Penttilä Jami, Pihlajaniemi Elina, Retva Marika, Saarinen Erkka, Salonen Teemu, Sjögren Hanna, Strozyk Matias, Sundberg Joni, Suovuori Joni, Syrjälä Joel, Sällylä Katarina, Särkkä Vilma,

Taavitsainen Elli, Tammi Nora, Tamminen Henri, Tavio Daniela, Tavio Mikaela, Tenko Jasse, Tetri Nina, Tiusanen Teemu, Tuomi Elina, Tähtinen Miro, Wickström Michael, Wickström Suvi, Virho Oona, Vuorela Taija, Yli-Alho Daniel, Yli-Junnila Eevi, Yli-Junnila Sini, Ylikoski Satu.

Turun normaalikoulu

Aalto Jetta, Aaltonen Mari, Abdulmohammadifar Sara, Abdulrahim Soher, Al-Abdulrasul Amer, Alajärvi Helena, Al-Emara Nooran, Al-Murani Karam, Al-Rammahi Usame, Andersson Linnea, Arola Meri, Basova Jelisaveta, Ellilä Venla, Esitalo Mikael, Friman Iida, Halonen Kamilla, Heinonen Matilda, Helenius Emma, Hell Mari, Johansson Minna, Jyrkkänen Sanni, Karppinen Katariina, Koivusalo Aapo, Korsström Fabian, Koskinen Salla, Koskinen Tommi, Kukka Elli-Noora,

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Kurhi Anna, Leino Noora, Lintula Emilia, Lähteenmäki Noora, Malmström Suvi, Miromaa Noora, Mäki Annika, Mäki-Kullas Meeri, Männik Ville, Nurminen Reetta, Ohtonen Susanna, Oivanen Viivi, Ojala Henna, Peskova Olga, Piispanen Emilia, Pirilä Pauliina, Prisjaznjuk Roman, Pukkinen Paula, Rahmani Farzin, Rautanen Anna-Maria, Saari Sanni, Savander Ruth, Seppälä Sanna, Simola Saara, Suominen Tara, Söderholm Samu, Truong Hoai, Tuomi Matias, Tuominen Kaisa, Vainio Amanda, Valonen Annastiina, Välimäki Ida-Maria, Yousfi Maria.

Katedralskolan i Åbo


Koivula Karin, Krohn Anders, Lappi Oskar, Lehtinen Nea, Lehtosaari Julia, Leskinen Patrik, Lindholm Kevin, Lähde Robin, Maikola Camilla, Martin Jonas, Melander Sara, Mäenpää Mathias, Mäkilä Sebastian, Nordman Matilda, Palm Erik, Palola Suvi, Perkonoja Pauliina, Persson Eva, Pusa Anna, Ranta Oscar, Renvall Carolina, Ringbom Anton, Salvesen Siri, Siegfrids Josefine, Sjöström Julia, Teirfolk Anna, Teirfolk Axel, Tuomi Annika, Untamala Emilie, Vidjeskog Joel, Willberg Aada, Åkerman Anna, Österlund Sebastian.
Yhdistelmätutkinto: Lipponen Niklas

Turun iltalukio


Heiskala Henna, Helenius Ville, Hellman Maarit, Hellsten Sanna-Maria, Hietamäki Santtu, Ilyasizadeh Jilla, Isomoisio Juha, Jakonen Jenna, Jalavikko Susanne, Jankari Elmo, Junkkari Eero, Järvinen Jenni, Kari Olli, Karjalainen Tuulia, Karlsson Petteri, Keyriläinen Camilla, Kinnunen Eero, Knaapi Julia, Kolehmainen Riku, Koski Joni, Koskinen Anni, Kostrov Aleksander, Kukkanen Pasi, Kultanen Jani, Kuusela Teppo,

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Laakko Henri, Laakso Riikka, Laiho Laura, Laine Lassi, Lehtilä Krista, Leino Ali, Leitsinger Sergei, Lempiäinen Jori, Leppäniemi Juha, Li Li, Ljungqvist Pauliina, Lähteenoja Andreas, Mazourova Alina, McConchie Taina, Merensuo Paula, Mickelsson Janne, Mononen Markus, Muhamad Renaz, Mäkelä Joonatan, Mäkelä Katariina, Mäki-Reinikka Maija, Niemelä Salla, Niemi Sanna, Nieminen Laura, Niskala Essi, Niskanen Johanna, Noko Tiina, Nurmi Nelli, Oivanen Teemu, Olli Jesse, Paavola Esa, Paniagua Laura, Papunen Seppo, Peltola Soili,

Polvinen Tuisku, Poutanen Ida, Prange-Niemi Kristina, Puroila Samuli, Ranki Roosa, Ranta Marjo, Rantala Joonatan, Rauvola Janne, Rennes Laura, Reunanen Akseli, Saarinen Ville, Saario Santeri, Salminen Eemi, Salonen Nanne, Sampo Janne, Sandelin Joonas, Schulman Annika, Seirala Samuel, Seppälä Ville, Simolin Jarno, Sinervo Matilda, Sipilä Niklas, Sirén Lassi, Sundqvist Teemu, Suotonen Antti, Taimela Tuulikki, Takatupa Reetta, Takatalo Henna, Tammenniemi Sofianna, Tenhunen Anne, Tomberg Linda, Tran Huy, Tuominen Julia, Vainio Jukka, Vakimaa Joel, Valmu Ella, Warpenius Carita, Vestu Essi, Virta Tiia, Virtanen Anniina, Virtanen Antti, Virtanen Hanna, Virtanen Juho, Virtanen Teea, Virtanen Timo, Zidbeck Beda Meeri.

Karis-Billnäs gymnasium, Raasepori


Adolfsson Sebastian, Adolfsson Nicklas, Berglund Ville, Blomfelt Emilia, Exell Joakim, Fagerström Hanna, Fagerström Sofia, Fiskars Mikaela, Frimodig Sindy, Grönholm Sanna, Grönqvist Alfons, Hautaviita Arttur, Heerman Viktor, Johnsson Alexander, Jussilainen Emmi, Kihlstedt Madeleine, Kivimäki Katarina, Korhonen Bettina, Laxell Maria, Lindblad Niklas,

Lindroos Pernilla, Långström Sebastian, Nykänen Mia, Nylund Maria, Nyman Amanda, Rannankari Denise, Rönnberg Sandra, Salonen Sandra, Sjöblom Anton, Tallqvist Elin, Talmo Pernilla, Wahlberg Ben, Wessberg Zara, Westerlund Victor, Wickström Freddy, Willamo Teemu, Winstén Emil, Yltävä Laura, Österlund Jonas, Östling Johanna.


Hangö gymnasium

Högström, Anna, Immonen, Kristina, Kallström, Elinor, Kekkonen, Axel, Malaska, Mikael, Nippala, Emma, Nord, Michelle, Rautio, Sandra, Sjödahl, Mathias, Skarpman, Andreas, Strandberg, Rasmus, Svanbäck, Elin, Tuominen, Lotta, Wernér, Simon.

Loimaan lukio

Aaltonen Klaus, Guevara Acer, Haapanen Rasmus, Hannula Annika, Harteela Mikko, Heikkilä Janni-Maria, Hollo Jaakko, Juhasz Veronika, Julkunen Jani, Järnberg Riina, Kalttonen Juuso, Kapanen Amanda, Kaunisto Minna, Kivistö Mari, Kojo Henna, Kopra Juho, Korte Ville, Kotiniemi Jenny, Kreivilä Mira, Kreivilä Tommi, Kultanen Kalle, Kurppa Risto, Kylliäinen Aleksi, Kylliäinen Markus, Kärkkäinen Alina, Käyhkö Sofia, Köylijärvi Marjut, Laine Elli, Larina Anastasia, Larkovuo Aleksi, Lehtinen Atte, Lehtinen Jenna, Lehtinen Julia, Leino Riikka, Leppäkorpi Mervi,

Lieskivi Valtteri, Lindholm Jenna, Lähdemäki Taina, Markkula Jani, Matintalo Petri, Mattila Joel, Mikkola Matti, Muhonen Paavo, Mäkelä Janni, Mäki Etta, Mäki Sanna, Mäkimattila Hanna, Mäkinen Mirka, Mörsky Eeva, Mörsky Mikko, Niemi Taruliina, Nikkanen Markus, Nurmi Joel, Paltta Susanna, Paukkio Milja, Paunu Antti, Peiponen Suvi, Puisto Johanna, Raikkonen Antti, Rauhala Henna, Retulainen Ella, Riikonen Miikka, Rinne Satu, Rinne Viivi, Rissanen Julia, Rouhiainen Rosa-Maria, Rouvali Jenni, Ruuth Juhani, Saarikallio Jussi, Saastamoinen Eero, Salminen Minna,

Salonen Mona, Skogström Leena, Sulkanen Joel, Suomela Lauri, Suominen Heidi, Suominen Ida, Suonpää Eetu, Säteri Turkka, Taskinen Janita, Tattinen Teemu, Tikakoski Iida-Maria, Tuominen Olli, Tuomisto Antti, Tuomola Niina, Uuppo Iida, Vainio Elina, Vanha-Perttula Elli, Varho Santeri, Virtanen Anna, Vuorinen Henna, Välimäki Laura ja Yli-Puntari Sanni.

Kosken lukio

Autio Riku, Heikman Marianna, Heinonen Elisa, Hellsten Ville-Markus, Hämäläinen Petra, Jalli Osmo, Kanerva Siiri-Sofia, Kujanpää Janne, Kuusela Tiia, Laaksonen Iida, Lackman Jenna, Laiholahti Linda, Leppänen Lotta, Lähde Joonas, Martti Eemeli, Mäki Janne, Mäki Susanna, Nevala Niko, Peippo Janne, Pietiläinen Sonja, Rasimus Antti, Ruohonen Iida, Salminen Juulia, Salminen Vilpertti, Uusitalo Mikko, Wappula Mira, Verho Sofia.

Mynämäen lukio

Aittomaa Karita, Engdahl Mari, Heikkilä Pauliina, Heinonen Juho, Hytönen Rivero Joel, Iltanen Joonas, Isotalo Joonas, Järvinen Joni, Katila Veli-Matti, Katunpää Aukusti, Kummila Merita, Kähärä Sini, Lahtinen Milja, Lehtinen Ilona, Lehto Merita, Leino Iisa, Leino Miida, Lepistö Emma, Linden Janis, Lukkarinen Olli, Marttila Maija-Stina, Mettala Aleksi, Myllymäki Sampsa, Palkki Riina , Pihlaja Riku, Raitanen Erika, Rynö Emilia, Setälä Niko, Sirkiä Saara, Suominen Iida-Maria, Talja Mikko, Talla Lotta-Nella, Uusitalo Maiju, Viirros Emmi, Ylistalo Emilia

Halikon lukio, Salo

Ahola Waltteri, Aittala Mikko, Akkanen Elias, Alifrosti Rebekka, Broman Måns, Eeronaho Lotta, Hallamaa Henteri, Halonen Hanna, Hannonen Sauli, Heikkilä Juho, Heinonen Aliisa, Hurtta Anna, Hurttila Aatu, Härmä Onni, Jokela Aleksi, Juhantila Tuomas, Kangas Taneli, Kauppinen Olli, Keskinen Tuukka, Kivelä Sanni, Kiviranta Lauri, Koiranen Veronica, Koskinen Riikka, Kreula Hanni, Kujala Anna, Kuusinen Saara, Kämi Jenna, Kärki Jenni, Laaksonen Janne, Laasonen Mikko, Laihanen Joonas, Lindroos Emmi,

Lähdemaa Piri, Mikkola Roosa, Mustakallio Meri, Naula JenniNiemi Noora, Nieminen Laura, Nieminen Riikka, Nurmi Minttu, Nuutinen Sini, Orelma Onni, Rouhiainen Juudit, Saarinen Harto, Saarinen Santeri, Sadeharju Eetu, Salmi Juha, Siivonen Noora, Sjöholm Jonna, Spännäri Jami, Sulander Meri-Sisko, Suominen Antti, Suominen Atte, Suutari Juho, Syrjälä Iina, Tapio Janne, Tikkala Oskari, Toijala Ville, Vahala Oskari, Vainio Fiia, Vesterinen Saana, Vienonen Juska, Väinälä Juho, Ylönen Joosua.


Naantalin lukio

Aaltonen Soili, Aho Sofia, Ahokas Miikka, Ahonen Eetu, Ailoranta Enni, Alander Arttu, Antintalo Rosa-Maria, Anttila Samuel, Enberg Linda, Heinonen Aliisa, Holopainen Jenna, Huuhtanen Juuli, Hyvärinen Samu, Hyvönen Piia, Hänninen Milla, Härmä Susanne, Isotupa Valtteri, Jokinen Jani, Jokinen Juho, Junttila Roosa, Karlsson Juuso, Kivikoski Juuso, Koivunto Eva, Korpela Sara, Kostamo Emmi, Kustonen Lauri, Kuusela Lauri, Kuusela Valtteri, Kössi Henna,

Lahtiola Johanna, Laine Joonas, Laine Roope, Lehtimäki Suvi, Lehtonen Aku, Leppänen Henna, Lindström Jussi, Luoma-Nirva Petteri, Luoto Sami, Marttila Tapani, Mattsson Maria, Merivirta Elina, Metsä-Tokila Waltteri, Myllyoja Katariina, Mäki Riku, Määttä Elias, Nahkala Kalle, Nikulainen Saara, Niskanen Elina, Nurminen Janina, Nurminen Julia, Nyberg Benjamin, Ojala Päivi, Ojanen Mathias, Oravainen Maria, Peijonen Pauliina, Pentti Nina, Pfister Emmi, Puhakka Annukka, Qvist Kati, Ranta Taru, Rantala Janika, Rantala Valtteri, Raunio Saana, Ruonakoski Tomi,

Saarinen Susanna, Saario Mariina, Salmi Maarit, Salminen Irina, Samuelsson Anton, Saraste Valtteri, Sariola Ella, Sariola Joel, Soittila Minna, Somerkoski Petrus, Sukoinen Markus, Suojanen Sami, Suojanen Ville-Valtteri, Suominen Petra, Suvanto Akseli, Takala Matias, Teittinen Tatu, Tervonen Kim, Tirkkonen Juho, Toivola Maija, Tommila Hanne, Tuominen Julia, Uotila Ilona, Vahanne Usva, Valkeisenmäki Iina, Varho Minna, Vatanen Sivi, Wendelin Heikki, Vuokila Annika, Vuorinen Joonatan.

Virkby gymnasium, Lohja


Baarman Robin, Engberg Benjamin, Forsberg Michael, Fröberg Carla, Gottberg Nea, Hillner Patrik, Holm Christoffer, Hoven Christian, Kangasmaa Linda, Karenko Sofia, Karlstedt Erica, Lallinaho Tony, Lehtinen Helena, Lemström Sandra, Måsabacka Oskar, Nordblad Kristian, Peterzéns Rasmus, Riihimäki Tomi, Rämänen Ville, Sonntag Sam, Stenlund Lotta, Säkkinen Minna, Taipale Tea, Tarkio Sofia, Ådahl Cira, Åkerlund Emma, Österlund Ida, Österman Susanna.

Kaarinan lukio

Aaltonen Maija, Aaltonen Sara, Aarnio Mika, Ahanen Emilia, Ahonen Kaisa, Alakylä Santeri, Alaspää Tia, Allén Sebastian, Anttila Jesse, Anttila Juuso, Aromäki Paula, Blomqvist Emmi, Bogdanoff Emmi, Borman Johannes, Carlsson Madeleine, Gusani Lejla, Haapaniemi Sanna, Hakola Anna, Hautaviita Anssi, Heikkilä Anna, Heikkilä Meri, Heikkilä Siri, Helle Joonas, Helminen Essi, Hesanto Toni, Holmberg Eero, Holmijoki Janne, Huhtinen Matti, Humalamäki Henry,

Hyytiäinen Tatu, Jalonen Karolina, Jokinen Sanna, Joutsensaari Juhani, Kaarttinen Juuli, Kajanoja Toni, Kalpio Linda, Kannisto Elsa, Karvinen Juuso, Kemppainen Katariina, Keränen Anna, Ketola Mathias, Konkola Annina, Kosomaa Laura, Kouvonen Sebastian, Kovalainen Aino-Maria, Kovanen Perttu, Krappala Tim, Laine Elina, Laine Miska, Lampi Pauliina, Lauronen Sanna, Lehtinen Teemu, Lehtonen Salla, Lempiäinen Ville, Leppänen Roosa-Maria, Lindholm Laura, Lindholm Maaret, Linsamo Roosa, Luomala Minna, Lönnroth Kalle, Manner Toni, Muranen Sini,

Mustalammi Eric, Mäki Juuso, Mäki Laura, Niemelä Emmi, Nikula Petra, Nurmi Taina, Nyman Nita, Ojala Jesse, Paajanen Joakim, Paukkio Antti, Ranta Elina, Rantala Maija, Riitamo Linnea, Riivari Sini, Rintala Santeri, Rossi Henrik, Saarinen Anna-Mari, Saarinen Satu, Salo Lotta, Salonen Susanna, Savolainen Venla, Seivästö Sami, Siintola Kasper, Siipola Matleena,

Ström Samuli, Sumentola Jenna, Suomalainen Iiro, Suominen Janniina, Thureson Elias, Toimi Emma-Sofia, Toivanen Henna, Toivanen Kirsi, Tujula Tomi, Tuomi Milla, Uotila Maria, Valta Milla, Varjokivi Waltteri, Vilokki Joni, Virtanen Joanna, Virtanen Valtteri, Virtanen Viljami, Väisänen Janina, Väisänen Petteri, Välimaa Riina, Väyrynen Taru.


Kaarinan aikuislukio

Assmuth Tatu, Ilola Arja, Kojo Riitta, Laitinen Tuuli, Niinivirta Jaakko, Nurmi Hanna, Oksanen Shila, Pekola Patrick, Pärssinen Matilda, Rapo Mikko, Tatananni Valerio, Vehviläinen Mikko, Wuorela Johannes.

Perniön lukio, Salo

Björklund Julia, Erjala Artturi, Fagerström Sanja, Gustafsson Essi, Hirvelä Tia, Hoikkala Kalle, Kaartinen Elisa, Kainulainen Ada, Karjunen Jaana, Katajakoski Roosa, Kitula Matti, Korpilahti Katariina, Kähäri Otto, Lehtinen Riina, Lindstedt Tuomas, Muuri Heli, Niemi Sari, Nyman Sini, Oksanen Elina, Passi Katri, Petters Melissa, Rintakoski Mari, Sonck Tuula, Svahnbäck Ilona, Tielinen Viivi, Vähätalo Sara, Vänttinen Ida.

Raision lukio

Aaltonen Maria, Aho Nina, Blomberg Meeri, Eerolainen Ella, Ekholm Ella, Elo Samuli, Gatzios Anna-Petria, Grandell Arttu, Gratscheff Samuli, Harju Henri, Heijari Linda, Heinonen Antton, Helala Linda, Hietamäki Henna, Hietamäki Henrik, Hirvonen Janne, Honka Laura, Hytönen Veera, Hämäläinen Juuso, Hänninen Heidi, Imeri Menduh, Jaska Tanja, Jokila Valtteri,

Jokinen Jami, Jokinen Julia, Juhala Tomi, Juntunen Eveliina, Kairi Ani, Kanerva Jasmine, Karhu Jesse, Karppinen Olli-Pekka, Karttunen Valtteri, Katto Joel, Kivinen Eevi, Knubb Jenny, Korventausta Maria, Koskinen Eeti, Kuisma Onni, Laaksonen Jenni, Laaksonen Miia, Lahtonen Ida, Laiho Laura, Laiho Simo, Laine Charlotte, Laine Tuomas, Lammes Veera, Lehtiö Juha-Pekka, Leino Anni, Lenets Masi, Leppänen Tuomas, Levola Ronja, Lindström Patrik, Lumento Pauliina, Lähde Jaakko, Maaniitty Elina, Maaniitty Eveliina, Makkonen Juuso, Mannonen Katri, Mikkonen Netta,

Moislahti Elise, Mäki-Kerttula Marla, Mäkilä Mikael, Mäkimattila Juho, Mäkitalo Tapio, Naukkarinen Santeri, Nevalainen Susanna, Niittymäki Salla, Nummelin Riina, Nurmi Katri, Nybom Markus, Nyyssönen Jeremi, Näsi Jade, Pallasmaa Maija, Pantsu Jaakko, Penkkala Sampo, Pietilä Saara, Piiparinen Matias, Pitkänen Viivi-Maria, Pomren Henna, Rajamäki Ville, Rantalainen Tiia, Routala Noora, Ruotsalainen Janina, Rusanen Samuli, Saarinen Emmi, Saarinen Lisbeth, Saarinen Peetu, Saarinen Reetta, Salminen Joonas, Salo Marianne, Schiestl Matias, Suominen Samu,

Suopajärvi Jonne, Taka-Anttila Olli, Tilli Ida, Timonen Emma, Toiminen Ella, Toivonen Mia, Tuohimaa Kristian, Tuononen Alina, Tähtinen Aapo, Vainikainen Iiro, Verho Petra, Vihervirta Harry, Wiitakorpi Vesa-Matti, Viljanen Lotta, Vilkanen Emmi, Virkalahti Karoliina, Virtanen Ville, Vuori Mikko, Välilehto Joona, Värränkivi Petteri, Äikäs Roope, Österman Erik

Someron lukio


Aaltonen Teemu, Alén Jenni, Fonsell Oscar, Halla-aho Miina, Heinonen Elina, Heleä Santtu, Hulkkonen Anna, Härme Matias, Jokinen Julius, Joutseno Mikael, Juote Jere, Kaase Mikko, Kankaanpää Juuso, Knuutila Heli, Kuhlberg Julia, Kurki Kati, Kurkikangas Fanni, Kyyrä Pietari, Lehtinen Roosa, Lehtonen Mikko, Luostarinen Ani, Mentula Simo,

Mäkelä Janne, Mäkäräinen Marianne, Nummilahti Noora, Puusa Jenny, Rahkonen Hanna, Ranta Inna, Ruohonen Severi, Salminen Sauli, Sarén Ilona, Seppänen Atte, Seppänen Josefina, Tamminen Noora, Teerisalo Mariella, Varjo Vilma, Verho Oskari, Vuorinen Nanne-Mari, Vuorisalo Heidi, Äikäs Aapeli.

Suomen kristillinen yhteiskoulu, Kaarina

Anttila Laura, Haapasalo Mirka, Helenius Olavi, Helminen Eveliina, Hiirsalmi Aleksi, Janhunen Joel, Järvinen Janne, Johansson Sami, Katajamäki Anni, Paavilainen Henri, Palviainen Suvi, Peltonen Monika, Skog Henri, Soini Erkki, Soosaar Susanna, Sormunen Oona, Vallanvaara Stefanje, Vartiainen Seidi.

Elisenvaaran lukio, Pöytyä

Aalto Johanna, Achrén Fanny, Ahlqvist Adina, Hiltunen Toni, Hollmen Lotta, Hurme Veera, Hurttila Emma, Ilmanen Jukka, Järvinen Joel, Kaunismäki Maria, Ketola Lauri, Kettunen Ella, Kiiski Tuomas, Knuutila Sari-Anna, Kyllinen Jessica, Laaksonen Markus,

Lahtinen Riku, Luoma Markus, Luoma Toni, Manelius Riku, Mäkelä Anne-Maaret, Niinimäki Ria, Nuolemo Tytti, Pauna Mikko, Prami Markus, Putus Sanni, Rantanen Lauri, Rasilainen Anna-Kaisa, Saarnio Janina, Sahla Sanna, Salminen Iina, Saura Aleksi, Siikarla Juulia, Siikarla Kustaa, Simola Maija, Soisalo Tuuli, Thurén Milka, Tuuppa Sanni, Uimonen Timo, Virta Johanna, Virtanen Annika, Virtanen Teemu, Vuori Ville.

Säkylän seudun lukio, Säkylä

Alho Suvi, Ikonen Lauri, Jokinen Anniina, Joukas Juuso, Järvinen Jali, Kauramaa Mia, Keto-Seppälä Hanna, Kimppa Emmi, Koski Maija, Koskinen Sonja, Kotilehto Roosa, Kuusimäki Karita, Lamminen Meri, Lehtonen Roosa, Linnemäki Ella, Maanpää Pekka, Markkula Anna, Martti Ilari, Mäentaus Tomi, Mäkilä Sakari, Mäkitalo Valtteri, Mäntyranta Petteri,

Pakula Jami, Peltonen Iida-Sofia, Rantala Annika, Reko Roope, Sallinen Roosa-Maria, Salminen Ville, Suominen Tero, Tapaninen Jani, Teperi Simo, Touru Katariina, Tupala Esa-Pekka, Valli Janika, Valo Tiina, Virtanen Laura.

Hankoniemen lukio, Hanko

Alén Anastasia, Hane Henri, Holmström Sanna, Kärkkäinen Mia-Maria, Lindholm Karoliina, Mustonen Jaakko, Nuru Veera, Näsänen Aleksi, Pajunen Sami, Peuhkurinen Lauri, Rautiainen Panu, Räsänen Tommi, Söderling Kim, Vuorinen Arla, Vähä-Vahe Mikko, Lähdeniemi Jenni.

Nousiaisten lukio

Arvola Joona, Asikainen Essi, Blom Jere, Etu-Huitti Tanja, Haulivuori Kalle, Havukainen Mikko, Hiironen Laura, Hilpinen Heidi, Hiltunen Jenna, Hujala Anni, Hämäläinen Anni, Iso-Heiko Iida, Isotalo Eveliina, Jaakkola Siiri, Jokela Jaakko, Jussila Harry, Juti Jenna, Kerttula Maria, Kiviniemi Edi, Kiviranta Anne, Korpela Sini-Lotta, Korpi Sakari, Koskela Sofia, Koskinen Anni,

Kotajärvi Matias, Laustola Ilkka, Lehtonen Janika, Lehtonen Kare, Leini Edvard, Luotonen Emmi, Luukinen Eetu, Maanpää Tytti-Maria, Markkola Laura, Mäkelä Nina, Mäkiniemi Ella-Tuulia, Niinivirta Juho, Nurmi Jenna, Nurmi Miikka, Olli Jani, Orti Veera, Pasanen Joel, Peltola Juho, Puolitaival Mirella, Päivinen Elina, Salmelin Niina, Seppänen Milla, Stenberg Tuomo,

Suominen Juuli, Suominen Reeta, Suvala Saara, Talvinen Tia, Tamminen Erno, Tammisto Niko, Tanhuanpää Ella, Tiensuu Sanni, Tsokkinen Rita, Tähtinen Samuli, Värri Janne, Yrjölä Petra

Forssan yhteislyseo

Aikasalo Riikka, Airaksinen Janne, Alenius Mia, Alitalo Roosa, Amonsen Anni, Brusila Idamaria, Bäckgren Harri, Céder Mona-Carita, Eriksson Iida, Hakala Eerika, Hallamaa Kare, Heikkilä Minna, Heinilä Elina, Heinonen Mona, Helminen Tinja, Hirsimäki Anna, Hjelm Mira, Huhtanen Teemu, Hujanen Melina, Jaakkola Satu, Jalava Juho, Jokinen Anna, Jokinen Nicolas, Jussila Katri, Järvinen Joel, Järvinen Tomi, Kallio Rosa, Kanninen Aleksi, Karvinen Juuso , Keskimaunu Pilvi, Kesälahti Robert, Klemelä Elsa-Maija, Klemelä, Karoliina, Klemelä Vesamatti,

Koivula Tuuli-Tytti, Korkeamäki Saara, Korko Henri, Koso Eerika, Kujala Saara, Kumpulainen Roosa, Kurikka Liisi, Känkänen Sami, Laaksonen Jussi-Pekka, Lagerstedt Teemu, Latvateikari Tiia, Lehtonen Jukka, Leino Iidamaria , Leinonen Vili, Leppäkoski Senja, Lintula Joel, Liukkonen Tiina, Lohermaa Sanni, Lukkala Johanna , Luoma Emma, Lylykorpi Kristian, Lähdekorpi Pekka, Madikainen Marjett, Majava Laura, Majava Paula, Makara Anniina, Manninen, Jukka, Mastovaara Terhi, Mathlin Meri, Mero Jenna, Myllylä Juuso, Mäenhovi Maiju, Mäkelä Matti, Mäkelä Susanna, Mäki Kaisa, Mäkinen Jussi, Mäkitalo Juha, Nousiainen Joni , Nurmi Rhea, Nurmio Karoliina,

Nyberg Anni, Närvänen Niko, Ojansuu Kaisa, Ortio Miikka, Pakanen Hanna, Parviainen Sara, Pehkonen Suvi, Pekkonen Kia, Pelto-Huikko Juha, Peltonen Laura, Peuraniemi Iiris, Polo Vilho, Porjamo Tatu, Raiskio Elina, Rajahalme Essi, Rantanen Emmi, Roine Rebekka, Rokkanen Jussi-Pekka, Roos Ottilia, Ruotanen Viivi, Rydefalk Johannes, Ryhtä Milla, Räisälä Timi, Rämö Johanna, Rämö Valtteri, Saarenmaa Lotta, Saira Santeri, Salmi Enni, Salo Samuli, Saloinen Heini, Salomaa Jonna, Saukoniemi Aki, Siikonen Sandra, Simelius Ulrika, Simola Minna, Sippo Anna,

Sjöman Samuli, Sudarinen Ekaterina, Sulka Mikko, Suonpää Maija, Suontausta Santeri, Suuder Erika, Syrjälä Janina, Talvio Isto, Tasala Katariina, Teppo Heidi, Tiensuu Eveliina, Tikka Eveliina, Timonen Miska, Tirri Olli, Toivakka Anna-Sofia, Toivonen Hanna, Toivonen Maria, Torvinen Hannu, Töhönen Matleena, Töttölä Merita, Ulmonen Sanni, Vahekoski Elina, Vainio Aleksi, Valtonen Markus, Vanha-Similä Aleksi, Vanha-Similä Sakari, Venho Karoliina, Viksten Ida Maria, Viljaranta Tiiamari, Villa Jerry, Vinnikainen Mirka, Virkkunen Petteri, Vuorinen Anna-Sofia, Välkki Saku ja Åberg Taru.

Aaltonen Toni, Hannula Milla, Hanström Antti, Kauranen Janne, Laine Laura-Maria, Stenholm Elli-Noora ja Toivonen Tuomas, Mäkelä Teemu, Rantanen Sonja, Seppälä Ville ja Ylitalo Jarkko.

Loimaan lukio

Aaltonen Klaus, Guevara Acer, Haapanen Rasmus, Hannula Annika, Harteela Mikko, Heikkilä Janni-Maria, Hollo Jaakko, Juhasz Veronika, Julkunen Jani, Järnberg Riina, Kalttonen Juuso, Kapanen Amanda, Kaunisto Minna, Kivistö Mari, Kojo Henna, Kopra Juho, Korte Ville, Kotiniemi Jenny, Kreivilä Mira, Kreivilä Tommi, Kultanen Kalle, Kurppa Risto, Kylliäinen Aleksi, Kylliäinen Markus, Kärkkäinen Alina, Käyhkö Sofia, Köylijärvi Marjut, Laine Elli, Larina Anastasia, Larkovuo Aleksi, Lehtinen Atte, Lehtinen Jenna, Lehtinen Julia, Leino Riikka, Leppäkorpi Mervi, Lieskivi Valtteri, Lindholm Jenna, Lähdemäki Taina, Markkula Jani, Matintalo Petri, Mattila Joel, Mikkola Matti,

Muhonen Paavo, Mäkelä Janni, Mäki Etta, Mäki Sanna, Mäkimattila Hanna, Mäkinen Mirka, Mörsky Eeva, Mörsky Mikko, Niemi Taruliina, Nikkanen Markus, Nurmi Joel, Paltta Susanna, Paukkio Milja, Paunu Antti, Peiponen Suvi, Puisto Johanna, Raikkonen Antti, Rauhala Henna, Retulainen Ella, Riikonen Miikka, Rinne Satu, Rinne Viivi, Rissanen Julia, Rouhiainen Rosa-Maria, Rouvali Jenni, Ruuth Juhani, Saarikallio Jussi, Saastamoinen Eero, Salminen Minna,

Salonen Mona, Skogström Leena, Sulkanen Joel, Suomela Lauri, Suominen Heidi, Suominen Ida, Suonpää Eetu, Säteri Turkka, Taskinen Janita, Tattinen Teemu, Tikakoski Iida-Maria, Tuominen Olli, Tuomisto Antti, Tuomola Niina, Uuppo Iida, Vainio Elina, Vanha-Perttula Elli, Varho Santeri, Virtanen Anna, Vuorinen Henna, Välimäki Laura ja Yli-Puntari Sanni.

Liedon lukio

Aalto Anniina, Aho Joonas, Arki Petra, Elo Jonna, Hakamäki Sanna, Heinonen Jasmin, Heinonen Meeri, Hoikkala Tiina, Johansson Berita, Järvinen Anna Elina, Järvinen Anna Kaisa Katariina, Kajander Tomi, Kallio Mikael, Kallioniemi Johanna, Kinnunen Jori, Koivumäki Marjut, Kojo Ville, Krannila Sandra, Kuhlman Mikael, Kukkola Risto, Kärpijoki Juho, Lamminen Saku, Lankinen Maija, Latvala Nora, Lehtonen Niko, Leino Lari, Lento Anna, Luotonen Joonas,

Manderoos Marina, Mattila Roosa-Maria, Mattila Sanni, Mäkinen Karoliina, Mäkinen Maria, Mäkiö Maiju, Pahlama Tuomas, Partanen Saku, Pettersen Susanna, Pirttimäki Teemu, Raitanen Eveliina, Raitanen Riku, Rantala Niklas, Ruotsalainen Jutta, Savolainen Lauri, Sintonen Riina, Sipilä Elina, Soini Topias, Suhonen Nicklas, Sulavuori Kati, Suominen Nikolas,

Tamminen Juho Aleksi, Tamminen Juho Oskari, Tenho Jussi, Tiensuu Elisa, Tiuttu Emilia, Toivonen Henri, Toukonen Iina, Vainio Jesse, Vainionpää Jussi, Vakkuri Topi, Valtonen Anni, Veijula Katariina, Vihervirta Jenna, Viili Ahti, Viitikko Samuel, Vuorinen Iida, Vuorinen Katariina.

Lohjan Yhteislyseon lukio

Ahvenjärvi Kalle, Aintila Johanna, Alanen Laura, Alatalo Emmi, Anonen Essi, Baggström Eveliina, Böös Anniina, Ekström Jerry, Elg Olli, Elonsalo Tiia, Engblom Rosa, Erola Sanna , Falck Jessica, von Flittner Niko, Grönlund Juhani, Grönlund Yolanda, Gusgård Emil, Gusgård Oskar, Haavisto Veera, Hanninen Tiia, Harju Aleksi, Heikkilä Lauri, Heinonen Joonas, Heinonen Veikka, Heiskanen Linda, Hellgren Matti, Herva Eveliina, Hietanen Joni-Markus, Hietaniemi Mika, Himanen Laura, Holopainen Miro, Häkkinen Elsa, Ilkko Amanda, Itävuori Tuomas, Jalonen Jenni, Järvinen Emmi, Kangas Toni, Karhula Sanna, Karvinen Janne, Keinänen Vilja, Ketola Tanja, Korhonen Henni, Korhonen Saija,

Korhonen Susanna, Korpikoski Simo, Koskinen Iida, Kröger Iina, Kuisma Elina, Kuisma Lassi, Kuivalainen Santeri, Kukkurainen Laura, Laakkonen Lotta, Lahtiluoma Krista, Lappalainen Jussi, Lehtimäki Elmeri, Lehtinen Simo, Lehtinen Ville, Leinonen Jasmin, Levonen Jesse, Lindholm Kristofer, Lindholm Meri, Lindholm Samu, Lindholm Suvi, Lindroos Elina, Lindroos Oona, Lindstedt Vitali, Lipuskin Laura, Liukola Janni, Loikala Ville, Loman Pauliina, Luojus Emmi, Luonuankoski Anni, Lähteenmäki Sanna, Lönnström Ossi, Mahlio Joose, Marjoniemi Tiiu, Mattila Hannes, Mattila Pekka, Merkola Vili, Meronen Senja, Mikkonen Henri, Mustonen Tomi, Mägi Aksel, Mäkelä Annika, Mäki Aleksi, Mäkinen Tomi, Mäkirinne Hanna, Möttönen Pyry, Nikkanen Joel, Nikkanen Juuso, Nikkari Timo,

Nikkilä Niko, Nissinen Olli, Norman Jimi, Norokorpi Vilma, Nykänen Jenna, Oinonen Ottiilia, Olkkonen Alina, Pajarinen Teemu, Pajunen Kia, Palorinne Julia, Parmi Visa, Parviainen Henri, Pelto-Timperi Katariina, Pendov Noora, Perttula Laura, Pietikäinen Tia-Marie, Pihlajamäki Esa, Piippo Laura, Pisteri Iiro, Pitkänsalo Paula, Pohjolainen Roosa, Puskala Joni, Puusaari, Emilia, Rantala Riina, Rastas Anni, Riihimäki Sini, Rosenqvist Dan, Ruoho Vilma, Saarenpää Sakari, Saari Heidi, Saarinen Justus, Saario Jonathan, Saatsi Marko, Sallinen Siru, Salonen Anna,

Sariola Miia, Schirmer Eleonora, Silas Anette, Sirkkunen Santeri, Sivula Janette, Skogberg Waltteri, Soini Jussi, Sorvila Nuutti, Sourander Catarija, Stenberg Marika, Tammisto Erika, Tayar Markus, Tikkala Taru, Timonen Joonas, Tolvanen Joona, Tonteri Laura, Torkkel Riina, Tuominen Kati, Turkki Harri, Uusi-Äijö Meeri, Vehovuori Jyri, Vilén Ville, Viljakainen Milla, Virtanen Henri, Vuorela Samuli, Yletyinen Aleksi, Ylipuranen Sanna, Yli-Sissala Milla, Åström Roope, Öhman Teemu.

Ekenäs gymnasium, Raasepori


Backman Ebisse, Biri Ylva, Boström Carl, Bäckström Anton, Ekholm Axel, Engblom Yvonne, Ewalds Ted, Fagerlund Robert, Fagerström Fredrik, Forsblom Sofia, Forsell Susanna, Friman Leonora, Granroth Conny, Grönholm Amanda, Grönqvist Caroline, Grönroos Rasmus, Grönroos Sara, Gustafsson Fredrika, Henriksson Jennyfer, Hermansson Sofia, Hjort Joey, Häggman Jesper, Högnabba Matilda, Jung Cecilia, Kajander Sofia, Koli Anton, Lantonen Riikka, Lind Sofie, Lindholm Jennifer, Lindroos Fanny, Lindström Paulina, Lundström Evelina, Löfstedt Arthur,

Malmén Martina, Nervander Victoria, Pajunen Cassandra, Palin Paula, Raunio Lina, Renwall Daniel, Saari Nathalie, Savolainen Pinja, Schröder Celina, Selenius Jannica, Seuranen Sabina, Sevon Liljegren Tika, Silén Anna, Sipiläinen Hanna, Sirén Laura, Sjöblom Josefine, Sjöholm Mathilda, Strandberg Andreas, Wendelin Melanie, West Alexander, Westerlund Nils, Viitanen Johanna, Winstén Josefine, Zahir Hatam Tavg, Åhman Alexandra, Engblom Mikael.

Karjaan lukio, Raasepori

Ahlroth Joni, Allonen Miska, Andersin Ina, Asikanius Niko, Grönmark Mika, Hellén Sini, Hovinen Jannika, Huusko Jenna, Järvinen Teemu, Kaarttinen Joni, Kantola Ville, Kauppinen Leevi, Kock Martin, Koponen Joni, Laamanen Jani, Luomala Aleksi, Malmgren Sofia, Mannela Teemu, Mäkilaurila Jaakko-Johannes, Nordström Vera, Nätti Rasmus, Oja Aleksi, Rahikainen Jonas, Rönkkö Janne, Salminen Jan, Salo Joonas, Savolainen Alexander, Westerholm Emmaliina, Viitanen Mari.

Salon aikuislukio

Almonkari Nina, Laiho Jouko, Lindstedt Nina, Mesipuu Kristjan, Niitynperä Antti, Nurmimäki Tero, Rauhala Valtteri, Saarinen Tatu-Pekka, Siikjärvi Mira, Sorsa Matias, Särkinen Jenni, Tuominen Jere, Virta Sami, Widenius Henrik.

Salon lukio

Aalto Jacob, Aaltonen Niko, Aapio Riina, Ahlstedt Teemu, Ajalin Riikka, Alanko Erkka, Alm Emmi, Alm Matias, Anttila Päivikki, Bobrowska Monika, Dahlström Sara, Ekman Ellinoora, Ekman Riku, Erikäinen Elise, Eskola Hannes, Garets Lempi, Haapala Maria, Haapanen Ida, Haikio Lilli, Hammar Siiri, Harilahti Laura, Harju Juhani, Harkkila Sofia, Heikkilä Nita, Heikkola Katariina, Heikura Jutta, Heinonen Altti, Heinä Alma, Heiskala Laura, Helenius Oskar, Hietala Niina, Hietanen Johan, Holmberg Mirka, Huhdanpää Beeda, Huhtala Tiia, Huuhtanen Markus, Huusko Jaakko,

Häkli Riina, Hämeenoja Reetta, Hämäläinen Jesse, Ibishi Albian, Ihalainen Henry, Iivonen Essi, Ikonen Taneli, Iltanen Jenni, Inkinen Jenni, Jokinen Jenni, Juuti Jesse, Järvi Janina, Järvinen Krista, Jääskeläinen Anastassia, Kade Karoliine, Kaleva Nelli, Kallasvaara Sampsa, Kankare Emilia, Kankare Eveliina, Kari Camilla, Kaskela Sampsa, Kautiala Ilmari, Kavander Laura, Kesänen Miina, Keto Pauliina, Ketonen Juhi, Koitto Ilona, Koivisto Erika, Koivula Marika, Kontulainen Markus, Korhonen Jenni, Koskinen Antti, Koskinen Laura, Kukkonen Janita, Kuosmanen Veera, Kuusinen Sebastian, Kytösaho Julia, Kyöstilä Lauri, Känkänen Maiju, Laaksonen Tanja, Lahtinen Mia, Lahtinen Riina, Laiho Nana, Lajunen Matias, Lehti Valtteri, Lehtinen Karoliina, Lehtinen Noora, Lehto Jere,

Lehtola Maiju, Lehtonen Roosa, Leino Veera, Leivo Salla-Mari, Lemberg Tiina, Lempiäinen Erika, Leppälä Atte, Lietzén Eetu, Lietzén Jannina, Liljavirta Matias, Lindberg Mikko, Lähdemaa Henna, Lönnberg Heidi, Maunu Henri, Meriluoto Micke, Mustonen Santtu, Mäenpää Veera, Mäki Riina, Määttänen Suvi, Nurmi Justiina, Nurminen Minna, Nyberg Peter, Ojala Micke, Ojanperä Ira, Oksanen Kaisa, Oksanen Reetta, Oksanen Salla, Parkkonen Antti, Parviainen Jonna, Parviainen Laura, Penna Maria, Pilvola Lauri, Pinnola Pia, Pollari Mariella, Poutanen Riku, Päivärinne Kalle, Raitanen Katri, Rantalaiho Miia, Rantanen Essi, Rantanen Kaisa, Ruuhisalmi Tomas, Saarenaho Satu,

Saario Lassi, Salakari Minttu, Salminen Anni, Salminen Elina, Sarkki Pirkko, Saukkio Tonja, Seppälä Ina, Siimesvaara Tytti, Siren Amanda, Sirkiä Jenna, Sirkiä Veera, Suominen Ville, Syrjälä Sami, Takku Elina, Tallus Mirka, Tammi Ringa, Tapio Janita, Teulahti Annika, Timonen Roosa, Toivonen Annika, Toivonen Eveliina, Toivonen Emma, Toivonen Noora, Troberg Henri, Tsernova Anna, Tulonen Aleksi, Uotinen Sanni, Vaanela Miro, Vaara Taru, Vainio Valtteri, Vihavainen Tiia, Vihervuori Heidi, Viitaniemi Oskari, Viloma Roosa, Virtanen Valtteri, Vänttinen Matias.

Paraisten lukio

Forsman Hanna, Gustafsson Fanni, Gustafsson Frans, Johansson Aleksis, Karlsson Amanda, Kaukola Jouni, Lampi Valtteri, Lehtonen Anton, Leino Karoliina, Lukander Ilkka, Nordling Pauliina, Nyholm Nora, Parkkari Teemu, Ruuskanen Maria, Sandström Robby, Storfors Tomas, Tiistola Anna, Tulla Erika, Tulla Lauri, Tulla Matias, Ulriksson Jenny, Valli Julia, Vanhanen Niina, Vaura Felix, Virtanen Jami, Vuorinen Aleksi

Euran lukio

Ahjomäki Anna, Alento Maaret, Eko Marika, Filppula Eero, Forsström Joona, Haavisto Teemu, Heino Suvi, Hovi Elia, Huhta-Aho Oskari, Hämäläinen Samu, Juusela Hanna, Katila Laura, Keinänen Valtteri, Koskinen Inka-Maria, Kylänpää Oona, Lehtinen Jouko, Lehtonen Jutta, Lehtonen Suvi, Lundgrén Markus, Mäkelä Mirka, Mäkinen Pekka, Mäkipere Tiina,

Niemi Eetu, Nurmi Juuso, Nurmi Teemu, Nurminen Juha, Ojala Jeve, Ollikka Mika, Pitkämäki Jenny, Repo Mari, Reunanen Karri, Rikkonen Joonas, Ruponen Iina-Sofia, Salo Teemu, Salonen Jesse-Oskari, Salonen Tuomas, Savila Ida-Maria, Savolainen Sami, Seppälä Ilona, Sillanpää Henriikka, Stenroos Valtteri, Suomala Tuuli, Suonperä Miika, Tainio Milla, Toivonen Ville, Ukkonen Olli, Vainio Tuomas, Valonen Tomi, Virta Julia, Virta Sari, Voutilainen Sini, Vähäkangas Wanda, Jokitalo Milja


Kokemäen lukio

Ala-Ketola Marjut, Alamäki Juuso, Haapala Valpuri, Kaija Sanna, Kallas Toni, Koivisto Mari, Korpi Jyri, Lahtinen Petra, Leino Petteri, Multanen Susanna, Mäkinen Essi, Männikkö Marianna, Näpärä Outi, Ojala Julia, Paavisto Jenniina, Paavola Juho, Peltonen Mirja, Peltonen Simo, Pietilä Mari, Putko Juho, Rukanen Emmi, Rusi Eetu, Ruusunen Saku, Ruusuvuori Marjut, Salminen Emmi-Liisa, Seppä Ida-Maria, Sinkko Markus, Timoska Miikka, Vihervaara Antti, Virtanen Juho, Yli-Hukkala Ari, Vihervaara Antti, Virtanen Juho, Yli-Hukkala Ari.

Aikuislinja: Palmu Sini, Tuomola Birgit, Tuomola Tomi, Lehto Anssi, Välimaa Laura.


Lauttakylän lukio, Huittinen


Arasola Ela, Bondfolk Aleksi, Bondfolk Anton, Hiljanen Leo, Hurri Paavo, Immonen Sanni, Isopahkala Minna, Järvinen Pauliina, Kelkka Mikko, Kemppi Lassi, Keskitalo Juhani, Koivisto Elisa, Kuusisto Säde, Laaksonen Matleena, Laamanen Karoliina, Lammi Elias,

Lehtinen Vilja, Lähteenmäki Emmi, Mahlamäki Kalle, Moisio Teemu, Musakka Tuula, Nieminen Iiro, Nieminen Marjo, Näpärä Liisa, Pirttiruuhi Janne, Reunanen Aleksi, Riuttamäki Elina, Sampolahti Heidi, Sarin Marjaana, Seppä Artturi, Sillanpää Juulia, Suontausta Ella, Toivola Eeva, Tuomi Samu, Tuomola Laura, Tähtinen Jenny, Waltari Miikka, Vatanen Linda, Vesterinen Evita, Virtanen Lauri, Virtanen Valtteri, Yliluoma Jussi.

Lauttakylän lukion aikuislinja, Huittinen


Rajamäki Meri, Suominen Jussi.


Punkalaitumen lukio


Ala-Viikari Timo, Hällfors Markus, Kallonen Vilppu, Kankaanpää Miisa, Kemppi Juho, Ketonen Jonatan, Koivisto Matti, Kultanen Maria, Lehtinen Janika, Lempinen Toni, Männistö Juhani, Nieminen Niina, Ollari Juha-Pekka, Paija Atte, Pajunen Anna-Maria,

Pitkänen Suvi, Rantanen Sanna, Rinne Teemu, Roukka Matti, Saarikko Pilvi, Saarinen Tomi, Vahala Teemu, Vesaniemi Laura, Viitasaari Niklas.

Väinö Linnan lukio, Urjala


Alanne Riikka, Hakala Riina-Eveliina, Helkiölä Lotta, Kangas Riikka, Kuljuntausta Anni, Mäkelä Artturi, Nissi Otto, Näppilä Pauliina, Näppinen Olga, Ojala Tuomas, Palonen Tuukka, Pohjamies Antti, Porttikivi Pekka, Pärssinen Heta, Pösö Miikka, Rantala Annina, Reunanen Pirjo, Rupponen Noora, Saarela Taru, Sillanpää Jenni, Toivonen Tytti, Toriseva Anni, Tuomola Mika, Uotila Helmi, Uusitalo Eetu.


Mouhijärven lukio, Sastamala

Ala-Maakala Katariina, Bianco Ortiz Gonzalo, Hakala Tuomas, Helin Mira, Helminen Oskari, Kannisto Ulla, Kuusinen Krista, Lehtinen Taina, Mannerheimo Emilia, Metso Anniina, Mäkelä Jenni, Pylkki Sammy, Rannikko Oskar, Ritolehto Tommi, Valo Valtteri.


Vammalan lukio, Sastamala


Ahokas Johannes, Ahonen Jasmina, Ahvenus Juuso, Anttila Ilkka, Aro Anna-Eveliina, Aronoja Eeva, Backman Siiri, Harjula Kaisu, Heinisuo Anniina, Helenius Mira, Helisevä Miikka, Hoikka Miika, Hoilijoki Elina, Honkakoski Pieta, Hurskainen Veera, Hyttinen Tuomas, Isoniemi Sakari, Jarkko Marcus, Jokinen Erno, Jokipohja Anna-Kaisa, Karimäki Jenita, Kimpanpää Hanna, Kiviniemi Antti, Koivu Eveliina, Koivuniemi Mikko, Korpi Juuso, Krastins Elviss,

Kukkuva Kirsi-Marja, Kulmala Saara-Maria, Kuusisto Ville, Kylväjä Krista, Laakso Heini, Laikko Lauri, Laurila Martti, Lehtinen Jenny, Lehtonen Alina, Lehtonen Jari, Leikkanen Helka, Lempinen Susanna, Martikainen Jenni, Mauri Tiia, McMenamin Stephen, Meisner Rauno, Murto Mikael, Mäkelä Joonas, Mäkinen Emma, Mäkinen Elli, Nieminen Noora, Peltonen Samu, Punkka Maarit, Rahkola Juha-Matti, Rankinen Martti, Rantanen Johanna, Rantanen Katri,

Rostedt Saara, Ryökkynen Sanni, Sainio Nelli, Salmi Alina, Santala Maiju, Sariluoto Jenny, Skarp Julia, Suikki Laura, Telilä Jenna-Helena, Timonen Jussi, Toiviainen Maiju, Tomperi Niklas, Tuomi Jasmiina, Tuomisto Lassi, Tuomisto Noora, Valkama Minna, Vesamäki Janne, Viirtelä Aku, Virtanen Laura, Yli-Kojola Kaisa.

Kaksoistutkinto: Haapaniemi Iida, Hietaniemi Vili, Kanerva Jussi, Kuusinen Karoliina, Nurmi Aleksi, Peuramäki Pekka, Raijala Anne, Ranta Sonja, Rantala Karoliina, Toivo Janika, Tuominen Emilia, Uotila Hannes, Virtanen Mikael.

Karkun evankelinen opisto, Sastamala


Eskola Sanna, Häyhänen Lotta, Iso-Heiko Jonna, Järvinen Tuomas, Lemola Pauliina, Leppänen Noora, Luukkonen Lauri, Mattsson Outi, Mäkelä Tomi, Rinne Tomi, Tamminen Eemeli, Vättö Keijo.


Äetsän Sarkia-lukio, Sastamala


Ahti Johanna, Alatalo-Lehtinen Pirjo, Korvenperä Tero, Rintala Juho, Ritala Ville, Suomela Markus, Tähtinen Santeri, Vinha Antti, Väkinen Riku.

Paimion lukio

Aho Elmeri, Ahonen Anni-Lotta, Airio Anna-Sofia, Argillander Johanna, Erälinna Maria, Forstén Erika, Haapanen Petteri, Hallivuori Venla, Helle Leevi, Hyvönen Joonas, Ilola Mona, Kallonen Tomi, Karvinen Ville, Kivelä Paula, Kivikoski Ville, Klemelä Mikael, Kuupakko Petri, Laakkonen Sini, Laaksonen Oskari, Lainio Antti, Lehikoinen Oskari, Lehtinen Marleena, Leino Anette, Lempiäinen Laura, Linnalampi Markus, Luotonen Miika, Löytynoja Joonas, Masalin Jani, Maunu Marjut, Mellin Linda, Mellin Riku, Moilanen Karoliina, Mäkelä Eveliina Mäkelä Noora,

Mäkinen Iines, Mäkitalo Anna, Mäkitalo Maria, Määttänen Aili, Niit Paul-Erik, Nummila Karita, Nykänen Elina, Ojala Ilona, Paloniemi Mikko, Pätäri Ida, Ranta Milla, Riikonen Juhani, Rosendahl Henri, Saari Jussi, Salmiosalo Jenna, Savo Janika, Seppänen Simo, Sevelius Linda, Sillanpää Aleksi, Sillanpää Atte, Silver Ellen, Sipponen Jere, Sipponen Laura, Sipponen Tino,

Sundberg Mariella, Tanninen Eetu-Anttoni, Tenhunen Camilla, Tukia Senni, Tuunainen Kristiina, Ukkonen Anniina, Valo Emmi, Vienola Jari, Viirlas Sanni, Virta Roope, Vornanen Lauri, Vänttinen Vera

Pargas Svenska Gymnasium, Parainen

Ahlberg Hedvig, Anckar Jennifer, Asplund Mari, Backlund Marcus, Berg Roland, Bergman Lina, Bredenberg Felicia, Dahla Jennifer, Ehrnström Linda, Ekman Kassandra, Engström Jessica, Enqvist Janina, Eriksson Mathias, Essèn Sofia, Gustafsson Wilhelm, Heinonen Casimir, Hermansson Robin, Hildén Sandra-Maria, Holmberg Atte, Holmbäck Alvar, Jansson Niklas, Johansson Kajsa, Johansson Ninni, Katainen Cecilia, Konsell Gabriella, Korpela Mathilda,

Laaksonen Alexander, Laine Teemu, Lassinniemi Emil, Lassus Frida, Laurèn William, Lindgren Marco, Lindström Sophia, Linko Camilla, Lundqvist Robin, Nordlin Monica, Nygård Robert, Pihl Malin, Ramstedt Robin, Reuter Fanny, Rönkönharju Sophie, Salmesvirta Samu, Salminen Jessica, Sandblom Kaj, Sangder Mathias, Selin Annika, Sirén Victoria, Sirén Wilhelmina, Sjögren Frida, Sumelius Oscar, Symes Josephine, Söderlund Felicia, Teerikoski Risto, Törnroth Ida, Vahalahti Roope, Wanström Sofia, Wihlman Janina, Wikman Calle, Willberg Annika, Willberg Katarina, Öhrnberg Alex

Kaksoistutkinto: Ceder Jesper, Mattsson Joel

Kimitoöns gymnasium, Kemiönsaari

Andersson Simon, Dahlqvist Sandra, Ekman Theres, Finér Jenni, Forsman Maria, Grönroos Jennifer, Hagman Henrik, Johansson Ellinor, Källberg Lina, Laxell Markus, Lundström Emelia, Mollgren Minna, Nyman Nina, Näsman Ronja, Parikka Leo, Sjöholm Rebecca, Sjölund Robin, Sulonen Alex, Sundblom Elin, Tamminen Ina, Thomander Lilly, Tomperi Nadia, Walk Nathalie

Kaksoistutkinto:Bergstén Daniela, Voimäki Saara

Laitilan lukio

Aaltonen Heidi, Aaltonen Henna, Airola Jenni, Anttila Helena, Elo Nelli, Fingerroos Mandi, Hannula Heini, Hantula Sami, Heikkilä Meri, Heinonen Aleksi, Heinonen Eveliina, Hellstèn Meri, Jacksen Eevi, Jalonen Tiina, Junnila Noora, Järvenpää Christa, Kaunisto Elli, Kerttula Veera, Ketoniemi Maisa, Lahtela Pirjetta, Launonen Antti, Laurila Sonja, Lawman Vivian,

Lilja Susanna, Mankinen Sonja, Meriö Katariina, Mäkinen Lauri, Nummila Juho, Sainio Annika, Savila Marika, Siironen Sanni, Sillanpää Roosa, Tala Janina, Tuominen Juho, Tuomola Jenni, Ujula Tatu, Uusikartano Jarmo, Uusitalo Rasmus, Vainio Karoliina, Venho Akseli, Vuoti Harri.

Uudenkaupungin lukio

Aarnio Susanna, Ahtiainen Aino, Airinen Jasmin, Arola Ida, Arvonen Wilma, Elkiö Janette, Hakala Tarja, Isotupa Emma, Jefimoff Linda, Järvinen Santtu, Kaitanen Sonja, Kerajärvi Samuli, Kiertokari Akseli, Komulainen Anni, Korhonen Oskari, Korpela Kirsi, Kylä-Kaila Ville, Laine Jere, Leino Rebekka, Leino Roope, Lindström Eveliina, Luotonen Liina, Länsipaltta Sauli, Maila Jalo, Mustalammi Nina, Mykrä Katariina, Niemi Hanna, Niemi Heidi, Nieminen Petra,

Niemonen Jani, Nurmi Helena, Ojaniemi Anu, Ollikainen Noora, Pellinen Aku, Pesu Henri, Päivärinta Anna, Raita Annina, Rantala Kaisa, Rekola Maiju, Rosendahl Patrik, Saari Aliisa, Saarinen Emilia, Salaterä Wilma, Salmela Oskari, Salo Anni, Silvendoin Ira, Soininen Netta, Soisalo Johanna, Suikki Terhi, Sura Joiju, Taiminen Emilia, Talvinen Anniina, Talvitie Kimi, Toivonen Sami, Tuominen Marko, Tuominen Tara, Uotila Jannariina, Uusitalo Janina, Vainio Henrik,

Valmunen Johanna, Varjo Veera, Varjonen Anssi, Varjonen Katri, Virtanen Anton, Virtanen Linda, Virtanen Mandi, Vuola Aleksi, Vång Henna, Österman Jerena.


Vakka-Suomen ammatti-instituutti Novidan ylioppilaat

Aaltonen Miia, Läpikivi Olli, Salenius Mikko, Seikola Mikko, Sjölund Jani, Tammi Jussi, Tirkkonen Riina, Virtanen Kalle.

Turun Lyseon lukio


Aho Jarno, Ahonen Teemu, Ala-Uotila Iida, Alipirjelä Albert, Antikainen Outi, Anttila Juha, Artukka Riku, Bagheri Kakesh Roy, de Wit Erica, Ek Mia, Ekqvist Heidi, Erkko Liina-Lotta, Haapala Satu, Haapaniemi Sami, Haarto Kirsi, Hakala Joel, Hannula Roosa, Harju Teemu, Hella Aleksi, Hilanne Mira, Holmström Samuli, Hurmerinta Teemu, Hynninen Tuuli, Hyrsky Lauri, Hyvönen Emmi, Ilonen Timo, Ionin Konstantin, Johansson Lotta, Kanerva Petra, Kankaanpää Juho, Kaunismaa Katri, Kauppila Heidi, Keränen Ville, Kilkku Erkka, Koivu Emma, Koskelainen Jukka, Koski Eero, Koskinen Eevert, Koskinen Joel, Kosola Roosa, Kumpulainen Sara, Kurru Wille, Laakso Elena,

Laaksonen Aleksi, Lahtinen Eemeli, Laihi Jonna, Laiho Lassi, Laihonen Sami, Lammela Sannimari, Lammi Antti, Lehkonen Waltteri, Lehtinen Isa, Lehtonen Laura, Leino Ilari, Leino Liisa, Lepistö Petteri, Liimula Valtteri, Lunnas Artturi, Luolamaa Joni, Luoma Samuli, Luomala Niklas, Lähteenmäki Henri, Mansurow Sabina, Mattila Ida, Miettinen Iina, Minkkinen Arttu, Muurinen Maria, Mäki Arttu, Mäki Joel, Mäkinen Kalle, Mäkivirta Henri, Mäntylä Atte, Nieminen Jasperi, Nikander Toni, Nurmi Olli, Oulujärvi Juho, Peltonen Roni, Pesonen Erik, Pihlajamaa Tommi,

Pirinen Nikke, Päkkilä Anni, Pääkkönen Kiira, Raiko Juho, Raitanen Johanna, Rantalankila Alisa, Rantanen Emmi, Rantolahti Samuli, Rauhala Julia, Reilimo Jonna, Riihimäki Anniina, Riitahaara Joona, Rinne Aleksi, Rinne Ella, Ruohonen Emilia, Ryhtä Emilia, Saarela Santeri, Saarinen Saana, Salmiranta Satu, Siltala Roope, Soininen Wille, Syrjälä Marjut, Taivaloja Tatu, Taka-Anttila Johanna, Toivonen Eveliina, Turpeinen Tiia, Tähkäpää Sanna, Vanhatalo Vili, Vasara Topi, Wegelius Noora, Viiperi Petra, Virtanen Miikka, Åman Laura.

Lohjan lukion aikuislinja

Karvinen Hanna, Koskinen Sami, Rajamäki Anna-Stina, Simola Tuomas.


Nummi-Pusulan lukio


Eklund Lauri, Gröndahl Anna, Grönlund Antti, Harju Jussi, Hynell Markus, Koskinen Kalle, Lehtonen Erno, McConchie Ari, Niemi Arttu, Oksanen Elina, Paakkunainen Otto, Rantanen Meri, Rantanen Viivi, Salminen Teemu, Soinio Jyry, Sojanto Joni, Suojalehto Pyry, Taponen Anssi, Tupola Aleksi, Vaselius Aku, Vinnikainen Samppa, Virolainen Kim, Ylitolonen Sara-Tuuli.

Rauman lukio

Aalto Aleksi, Aitonurmi Joonas, Annila Silja, Aro-Heinilä Sanne, Dahanayake Sandrette, Eerola Ida-Maria, Eriksson Wilma, Grundström Stefan, Haatainen Elisa, Hakola Antti-Pekka, Halminen Mikko, Heino Eliisa, Helander Erno, Hietavirta Emilia, Hoikkala Sanni, Huhtanen Henri, Huhtinen Erkka, Hyppölä Anniina, Hyppölä Oona-Maaria, Hätilä Mikko, Ismälä Taika, Jaakkola Stefania, Jalkanen Jani, Jalonen Janita, Junno Frans, Justen Elli, Juvonen Tuomas, Karenius Kirsikka, Kariaho Anna-Maria, Kartano Henri, Kaskinen Jatta, Kaunisvirta Mikko, Kaupinsalo Henrik, Kauppi Netta, Kauppi Pilvi, Kaven Emmi, Kekkonen Konsta, Kenttä Vilma, Keuramo Sampo, Kiikola Jonna, Kivimäki Paula, Kivistö Annika, Koivisto Kaisa, Koivisto Tomi, Kokkonen Otto, Korkka Sari, Korpela Eveliina,

Korpi Valtteri, Korsi Roosa, Korsoff Saku, Koski-Lammi Jere, Kosonen Helena, Kuha Mikko, Kuittinen Ville, Kuokkanen Lauri, Kuromaa Aleksi, Kuusela Suvi, Kylä-Kaila Tomi, Käkelä Henry, Kääntee Perttu, Lahtinen Elli, Lahtinen Nico, Laiho Atte, Laihonen Anna-Maria, Lainio Tanja, Laukkanen Elias, Lehtinen Ella, Lehtinen Joosua, Lehtinen Maria, Lehtinen Roni, Leponiemi Nestori, Leppänen Ville, Lilius Laura, Lindström Henna, Lindström Linda, Loitomaa Noora, Lujala Anna, Lukkari Miika, Lummekari Riina, Lummikko Ilona, Lundgren Annika, Lähdemäki Marika, Maisila Salla-Mari, Marku Riikka, Marttinen Jeremias, Marttinen Juuso, Meriniemi Risto-Matti,

Metsala Markus, Mäkelä Rosa-Maria, Mäki Heidi, Nevala Nea, Nevalainen Santeri, Nieminen Minna, Nieminen Oskari, Nieminen Tuija, Niiranen Marko, Nuotio Meeri, Nurmi Anna-Maija, Nurmi Johanna, Nurmi Mikko, Nurmi Susanna K., Nurmi Susanna M., Parkkila Antti, Paukamainen Emma, Paunu Katri, Peippo Arttu, Pensikkala Teemu, Perttala Laura, Pullinen Jenni, Puumalainen Peppi, Pärri Juuso, Raittio Lauri, Rajala Jenna, Ranta Ilmari, Rantanen Eero, Rantanen Noora, Rintala Konsta, Rintanen Emmi, Ruohonen Anna-Aleksandra, Ruohonen Janina, Saarela Eea, Saarenpää Karolina, Saarinen Sirkku, Saarinen Tiia, Saarinen Tuomas, Sainio Alexandra, Sainio Juuso,

Sainio Maija, Sallinen Lumi, Salmela Konsta, Salmi Kukka-Maaria, Salminen Johanna, Salonen Ida, Sandell Sebastian, Savikurki Matti, Savila Marjaana, Seimelä Jani, Sihvonen Joonas, Sillvan Riikka, Silvennoinen Teresa, Soinila Kerttu, Suominen Anni, Suominen Johan, Suotunen Roope, Taimi Annimaria, Tamminen Teemu, Toivonen Heini, Toivonen Joona, Toivonen Joonas, Torkkeli Peppi, Torkki Monika, Tuominen Ilona, Tuominen Meriissa, Tuomola Hilla-Mari,

Uitto Anna, Urmson Kevin, Urmson Robin, Vainio Saija, Valtanen Janika, Valtanen Mikko, Valtonen Tomi, Vartiainen Oliver, Wendelin Charlotta, Viinikkala Meri-Maija, Viitanen Miila, Viljamaa Antti, Viljanen Aku, Virtanen Lotta, Virtanen Niko, Virtanen Olli, Vuori Matias, Vuorinen Sanna, Vuoristo Emmi, Välimaa Eetu, Väänänen Vilma, Yli-Karro Aino, Ylitalo Ville, Ylönen Yrjö, Zinhu Pendo, Ämmälä Sanni, Österman Julia.

Rauman lukion iltalinja


Fagerlund Matias, Junnila Jesse, Kaarnamo Sini, Kallio Timo, Nordlund Stella, Pajamäki Mika, Rantanen Joona, Saarinen Visa, Tetri Sanna, Virta Jani.

Rauman lukion yhdistelmätutkinto

Arola Ville, Blomroos Heidi, Hannukainen Ekku, Hollming Mesimari, Jalaskoski Helena, Jokela Maija, Kaupinsalo Karlo, Kiviaho Henri, Kulmala Iina, Lepikkö Paula, Nurmela Elina, Ojala Taru, Pelamo Lauri, Rauha Sarianna, Ruostemaa Mikko, Saari Juuso, Seurujärvi Elisa, Suominen Teemu, Tilander Jeremias, Toivonen Santeri, Torvinen Laura.

Eurajoen lukio

Aarola Sini, Anttila Anniina, Hannula Tomi, Huhtala Rebecka, Jaakkola Leena, Jokinen Juuso, Juhala Jenni, Juhola Susanna, Järvelä Joni, Kalli Miia, Kaukkila Henrietta, Korsimaa Markus, Kotajärvi Jenni, Känä Iiris, Lampinen Ilari, Leskinen Mikko, Lähteelä Marja-Liisa, Länsiharju Juho, Mäkilä Michela, Nummi Nette, Parkkila Emmisofia, Pessinen Jose, Pämppi Roni, Rinne Joni, Ruohonen Rami, Tarkia Emilia, Teerialho Viljo.

Haluatko käyttää

Osallistuaksesi keskusteluihin ole hyvä ja kirjaudu TS-tunnuksillasi

Olet kirjautuneena yritystunnuksella. Yritystunnuksella ei voi osallistua keskusteluihin.
Aloita keskustelu tästä jutusta
Viesti

Viesti lähetetty!

Keskusteluja julkaistaan arkisin kello 9–23 ja viikonloppuisin kello 8–22.
Virhe viestin lähetyksessä.
TS:n verkkokeskustelun säännöt

Uudet näkökulmat keskustelussa vievät asioita eteenpäin. Siksi Turun Sanomat kannustaa verkkosivuillaan aktiiviseen ja rakentavaan keskusteluun.

Verkkokeskusteluun osallistuminen edellyttää rekisteröitymistä (jonka pääset tekemään tästä). Rekisteröityminen ei edellytä lehden tilaamista.

Keskusteluun voit kirjoittaa omalla nimelläsi tai nimimerkillä. Suosittelemme oman nimen käyttöä, sillä on arvokasta seistä mielipiteidensä takana. Ole kriittisenäkin kohtelias ja kunnioita muita. Epäasiallinen käytös estää osallistumisen keskusteluun.

Turun Sanomien verkkokeskusteluun tulevat viestit tarkastetaan ennakolta. Siksi viestit julkaistaan viiveellä, ja julkaisusta päättää toimitus. Keskusteluja julkaistaan arkisin kello 9–23 ja viikonloppuisin kello 8–22. Toimitus voi lyhentää ja muokata kirjoituksia.

Kirjoittaja on juridisessa vastuussa viestinsä sisällöstä. Rasistisia, herjaavia tai ihmisten yksityisyyttä loukkaavia viestejä ei julkaista. Muista hyvät tavat, älä huuda äläkä kiroile.

Kirjoita napakasti. Emme julkaise yli 1 800 merkin viestejä. Pysy keskusteluketjun aihepiirissä. Älä yritä muuttaa aihetta. Tekstin yhteyteen voi liittää teemaan liittyviä asiallisia linkkejä, jotka toimitus tarkistaa ennalta. Mainoksia emme julkaise.

Verkon keskustelut ovat osa Turun Sanomien sisältöä, josta olemme vastuussa. Toimitus voi harkintansa mukaan sulkea keskusteluketjun.