Paikalliset

Lounais-Suomesta ylioppilaaksi kirjoittaneet

TS/Jonny Holmén
TS/Jonny Holmén

Turun Sanomat on kerännyt lounaissuomalaisista lukioista ylioppilaaksi valmistuneiden nimet.

Listaa päivitetään sitä mukaa, kun tuloksia julkistetaan.

Katedralskolan i Åbo

Ahlström Anders, Akbulat Yemine, Al Neyazi Sandra, Bergman Arthur, Björkgren Oscar, Brunnsberg Magnus, Castrén Anna-Lotta, Edfelt Charlotta, Ek Jenny, Ekholm Molly, Eklund Patrik, Ekman Alexandra, Elfving Isabella, Eriksson Anna, Eriksson Ellen, Fagerlund Pi, Fellman Erika, Flittner von Camilla, Hakala Jennie, Hautapaakkanen Heidi, Heininen Clarissa, Heinonen Hedda, Hermansson Nora, Hirvikangas Olli, Hägerstrand Piotr, Högnäs Martina, Jansén Fredrik, Joas Sara, Jonsson Christine, Julin Noora, Jönsson Cia, Koivisto Heidi, Kronberg Emil, Kuokkanen Emmi, Kuuva Toni, Laine Cecilia, Larsson Oliver, Lerkki Camilla, Lindroth Elin, Lähde Sofia, Nordberg Jonatan, Nordman Amanda, Norrgård Tessa, Nyman Filip, Paasio Hanna, Ragnell Nicolas, Rantanen Nellie, Riissanen Niklas, Rosling Micke, Råholm Sofie, Rönnblad Mikael, Sabelström Sebastian, Sandvik Henrietta, Saxén Daniel, Schröder Ella, Seera Daniela, Sell Cassandra, Sigfrids Annica, Silvennoinen Sara, Sjöblom Johannes, Sjöholm Alina, Sjöholm Jessica, Sjöström Katja, Skön Emilia, Slotte Sara, Sorvari Josephine, Ståhlberg Emilie, Sumelius Jakob, Sundqvist Benjamin, Symes Julia, Tenko Martin, Tommila Jonas, Töyrylä Jim, Wall Isabella, Westberg Linda, Wiklund Andrea, Virtanen Julia, Wulff Fredrika, Wärn Alexandra, Zilliacus Vidar, Österberg Simon, Österås Josephine.

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Kaksoistutkinto: Andersson Thomas, Barck Oscar, Bogel Rasmus, Engblom Alec.

Kerttulin lukio

Aalto Esa, Aaltonen Aleksi, Aaltonen Venla, Aittokallio Miska, Ajakainen Elina, Alakurtti Emilia, Antinaho Aino, Ayo Aino, Bergskaug Jimi, Boucht Oliivia, Eko Oskari, Forsström Joona, Goller Elias, Haapanen Jiri,Haapaniemi Janniina, Hakala Essi, Hansen Jeanette, Hellman Timi, Hilska Matias, Hokkanen Kalle, Holm Natalia, Hurme Heikki, Huynh Hiep, Huynh Tiina, Hyvärinen Juuso, Hyytiäinen Ossi, Hänninen Ville, Ivanova Margarita, Jokinen Maria, Jokinen Sanna, Julin Laura, Jussilainen Elina, Järvinen Paula, Kanerva Amanda, Karlsson Mikael, Karlstedt Markus, Kartio Anna, Karttunen Luca, Kauraoja Valtteri, Keskinen Karoliina, Kinnunen Markus, Kipinoinen Tatu, Kipre Noël, Knaapi Joni, Knaapi Niko, Korsoff Niko, Korvenpää Teemu, Koskinen Lassi, Kuhmonen Hanna, Kuttila Krista, Kuusisto Aku, Laakso Tommi, Lainela Mika, Lammi Markus, Lehtinen Jonatan, Lehto Rasmus, Lehto Sofia, Lehtonen Mikko, Lindberg Axel, Lindberg Viola, Lindfors Ville, Lindström Niko, Lipponen Aliina, Luoma Nea, Manderoos Niklas, Mettälä Niklas, Minkkinen Sakari, Myllyniemi Sanni, Mäkelä Juho, Mäkeläinen Sanni, Niemi Sanna, Nietosvuori Sini, Nurmi Ilari, Nurmi Meri, Ojala Ronja, Ounaslehto Aino, Paju Eija, Palmgren Martina, Palmgren Pauliina, Palmu Severi, Paloposki Irene, Parkkinen Tino, Partanen Amanda, Partanen Henri, Paukku Valter, Pavén Viivi, Pernilä Oona, Porsanger Julia, Portnoj Miro, Pullinen Anette, Pullinen Ona, Puputti Leevi, Pyysalo Henrik, Rautiainen Wiljam, Riepponen Jessica, Roivainen Emma, Rokka Rico, Ruohonen Jasmina, Räikkönen Silja, Saarimaa Aarni, Sainio Essi, Salli Ville, Salmenoja Janette, Salmi Samuli, Salminen Jyri, Salo Niklas, Sartela Petri, Savolainen Noora, Savonvirta Tatu, Seppä-Lassila Arttu, Sinkkonen Annika, Sokka Matilda, Storberg Casimir, Suomi Matias, Sydänlammi Vilma, Syrjälä Max, Säisä Eero, Talvinen Arto, Tammi Riina, Thureson Milja, Tolonen Lauri, Tran Quy, Tuomikoski Emilia, Tuominen Jani, Tuomola Saara, Ukkonen Emmi, Uronen Jere, Uusitalo Tuomo, Vahtera Salli, Vaissalo Joonas, Wallenius Tommi, Valtola Kalle, Valtonen Jere, Varjus Vili, Vasankari Ville, Vendelin Marko, Vesa Heidi, Virtanen Otso, Vuorinen Jasmin, Välimäki Josefiina.

Turun klassillinen lukio

Aapola Tom, Abed Noora, Airola Atso, Al Anbary Hassanen, Alanen Valtteri, Antero Iiro, Arikka Rasmus, Arkke Tuomo, Arkkila Jari, Arvola Mirva, Aso Aleksi, Au Jonathan, Boucht Emilia, Daliu Mergim, Eela Janne, Elfving Meeri, Ellmén Anni, Enala Alvar, Ernola Mona, Ernvall Jessica, Foley Paavo, Guevara Marita, Halsvaha Tuuli, Hannonen Jasmin, Hartikainen Otto, Hautala Inkeri, Hed Ellanoora, Heinonen Sanni, Helenius Ilona, Hellgren Erika, Helminen Iida, Hietala Ilari, Hietanen Essi, Hietaranta Juhani, Hintsanen Anna, Hirvikorpi Anni, Hovikoski Juha, Huhtinen Venla, Ibrahimi Ardijan, Ilmanen Salli, Jaakkola Elena, Jaakkola Elsi, Jalonen Anna, Jalonen Milla, Jarkia Jonatan, Jokinen Julia, Jousimo Joonas, Julin Ramoona, Juurimo Elina, Juvonen Emilia, Järvinen Fanny, Kaiku Eero, Kaleva Ida-Maria, Kalliokorpi Julia, Kalliomäki Ville, Kankaanpää Saku, Kankaanpää Vilma, Kankare Juho, Kankare Sanni, Karbin Ida, Karhu Janina, Karhunen Heidi, Karjalainen Nea, Karvinen Milla, Kaunismäki Jessica, Kaunisto Sanni, Kavon Micaela, Kekkonen Netta, Kemppainen Laura, Kesäläinen Sara, Khasrawi Mazhar, Kiesiläinen Sanni, Kilpinen Aapo, Kivijärvi Alpo, Kivijärvi Paavo, Kiviö Ronja, Knuutinen Jutta, Kohonen Ina-Sofia, Koivumäki Jenni, Kokko Ossi, Koponen Aada, Korhonen Hugo, Kosonen Severi, Kuronen Antti, Kuronen Juuso, Kynäslahti Juulia, Kyytsönen Katri, Laatikainen Tia, Lahdenvesi Anna-Maria, Laiho Jani, Lappalainen Liisa, Lehtinen Anni, Lehtinen Minea, Lehtinen Patrik, Lehtinen Pilvi, Lehto Kalle, Lehtonen Jenna, Lehtonen Saana, Leimala Aki, Leino Petra, Leppänen Jere, Lindgren Leo, Lumikko Sanni, Lundén Helmi, Luomala Vilja, Manfrinato Fardim Sofia, Marjamäki Altti, Markku Helena, Markkula Anna, Markula Valtteri, Matikainen Anna, Matikainen Juho, Melander Amanda, Meriö Topias, Moisio Hanna, Myllyniemi Neea, Mäki Inkeri, Mäkinen Alexandra, Mäkipelto Jaakko, Mäntynen Jaakko, Niemi Tatu, Nieminen Sophia, Nikkilä Mikaela, Nivola Ville, Nurmi Aleksi, Nurmi Linda, Nurmi Nelli, Nurmi Sergei, Omar Halwest, Ossi Leevi, Parkkola Isla, Peltokangas Noora-Karoliina, Pinomäki Pinja, Polvi Patrik, Pouttu Pirjo, Prodaiko Alina, Prusila Iiro, Pynnönen Niina, Pyyhtiä Emma, Raitmaa Sara, Rannikko Elsa, Ranta Sara, Rantanen Aleksi, Ratilainen Samuel, Reimi Klarissa, Rintamäki Karla, Riski Nina, Roima Aleksi, Roivas Ida, Rostedt Jere, Ruohola Laura, Ruohola Robert, Ruuskanen Henna, Sainio Joona, Seppälä Reetta, Sillanpää Severi, Silvennoinen Nea, Simola Anniina, Simola Pauli, Sinisalo Viivi, Sinkkonen Taru, Sippola Johanna, Sjöblom Max, Sjöblom Nea, Ström Christian, Suokas Johanna, Suomi Veera, Taiminen Matilda, Talvitie Marianna, Tammenlaakso Eveliina, Tammi Emilia, Tammi Janni, Tammi Valtteri, Tammisto Tuuli, Tapala Petri, Termonen Petra, Tihleman Katja, Timonen Topi, Tirkkonen Meiju, Tuomi Oskar, Tuominen Olli, Uotila Jani, Vainiopää Riina, Valli Sofia, Valonen Kumu, Valtere Jenni, Valtonen Miisa, Vanhanen Jenna, Warsame Abris, Vatanen Oula, Vester Maria, Vesterinen Juuso, Viitanen Olavi, Viljanen Verneri, Windahl Eva, Virkkunen Amanda, Virtanen Elli, Virtanen Sohvi, Virtanen Vinski, Vuorinen Joni, Vuorinen Oskar, Ääritalo Tony.

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Luostarivuoren lukio

Aadeli Ada, Aalto Laura, Aaltonen Henrika, Aaltonen Samuli, Aarras Nita, Ahosola Lauri, Alakylä Noora, Arponen Beda, Autio Fanny, Djebbar Kenza, El Tapgi Rawan, Elo Melina, Elo Monica, Euranto Juha-Eemeli, Friman Matias, Gustafsson Magnus, Haapa-alho Jutta, Hautamäki Tuomas, Heinonen Eerika, Helokoski Julia, Herva Halla, Hirvi Linda, Hörkkö Henna, Ilmanen Laura, Jaanto Jasmin, Johansson Laura, Johansson Samuel, Junnola Janina, Järvi Heli, Järvinen Noora, Kallajoki Milla, Kallionpää Merika, Kanervisto Säde, Kankaanpää Tiia-Maria, Karttunen Erkki, Kaukkila Anna, Koivuluhta Lassi, Konttinen Otso, Koski-Tuuri Roosa, Kotro Samuli, Kujala Iida, Kulmala Tiia, Kuuluvainen Jemina, Kuusela Essi, Laaksonen Mirka, Laaksonen Severi, Lahdelma Susanna, Lahti Noora, Laiho Valtteri, Laine Anton, Lavapuro Joona, Lehti Niko, Lempiäinen Julius, Li Peilin, Linden Markus, Lindroos Sohvi, Lipponen Julia, Liukkonen Laura, Majaniemi Jutta, Moborg Elisabeth, Murto Sanni, Mustalahti Janne, Mustalahti Ville, Muurinen Teemu, Myllynen Mikaela, Niemeläinen Sonja, Nieminen Saara, Nikula Kati, Numminen Nelli, Nurmi Santeri, Nyberg Linnea, Nyyssönen Taneli, Oivanen Maija, Ojanen Ida, Palkén Pauliina, Peltola Jaakko, Pihlava Lassi, Pirinen Viivi, Pussinen Maija, Pussinen Mikko, Rantanen Laura, Rinnevaara Julius, Ristikankare Aino, Rönnholm Julia, Saario Laura, Sainio Elina, Salminen Lotta, Salminen Niilo, Salo Julia, Saukkoriipi Oona, Seitsonen Suvi, Sheekh Sahra, Siuro Bea, Sundell Kariem, Taavitsainen Teemu, Tapio Emma, Upmeier Aliisa, Vahtera Ulla, Vainio Julia, Valtonen Niklas, Wang Liisa, Warpenius Joonas, Vesala Jemina, Vuoti Kristian, Zilberman Maria, Östlund Eetu.

Puolalanmäen lukio

Aaltonen Aino, Ainola Alina, Alajärvi Oona, Alekseeva Daria, Alvajärvi Arvi, Auvinen Ilmari, Eerola Olli, Eloranta Olli, Eriksen Julia, Goucham Aicha, Granholm Kati, Haapasaari Saara, Hakala Emmi, Hakala Henriikka, Hakala Laura, Hansén Tuuve, Harikkala Vilhelmina, Harju Sara, Heikkilä Lauri, Heikkilä Lukas, Helin Esko-Matti, Helva Ilmari, Hentula Henniina, Hermansson Mathias, Hietanen Iiro, Hiironen Oskari, Hujanen Lassi, Hurula Oskari, Jodayri Hashemizadeh Ayda, Jokela Tuulia, Kallio Reetta, Karppanen Anton, Karppinen Anniina, Karttunen Artturi, Karvonen Kaisa, Kasula Eveliina, Kauppinen Heikki, Kemppainen Emilia, Kesäläinen Roope, Ketovuori Lauri, Kiili Tea, Kiraly Anna, Koivisto Paula, Koli Aleksi, Korhonen Karoliina, Koskinen Akusti, Kostiainen Santeri, Kuhmonen Sara, Kukkonen Nilla, Kumpulainen Elina, Kuusisto Kalle, Kvist Elias, Kähkönen Hilda, Laakso Riina, Lahtinen Elias, Lahtinen Tuomas, Laihia Anna, Laine Aleksi, Laine Oona, Laineenkare Aura, Lammela Leena, Lehti Vilhelmiina, Lehtimäki Anna-Liina, Lehtinen Miisa, Lehtonen Teemu, Lundberg Tuomas, Lähteenmäki Tuomas, Mali Anna, Mataeva Roza, Mellanen Anton, Mensalo Elsa, Metso Annika, Miettinen Hanna-Viola, Monthan Saara, Mäki-Kullas Katri, Mäkynen Alina, Männistö Kaisla, Mäntynen Saarni, Neuvonen Susanna, Nieminen Jessina, Nieminen Matias, Niiniranta Sally, Nurmi Aleksi, Nurmi Anniina, Nurminen Saara, Närhi Jenna, Ossa Pihla, Palmujoki Saara, Palosaari Milja, Palsila Lilja, Peltonen Ilmari, Pentti Aino, Pirilä Henni, Rantala Niilo, Rauhala Mirella, Reiman Maria, Reini Elina, Riippi Sofia, Rinne Ilona, Ruonavaara Aleksi, Saaristo Aino, Saarnilehto Juliaana, Sahlberg Ilse, Sairanen Saara, Salmivalli Alisa, Salonen Aino, Sandberg Adele, Siekkinen Reetta, Sinisalo Mikko, Slavic Jani, Snapir Daniel, Sulonen Aino, Suojärvi Juha, Suominen Sara, Suosalo Sanni, Tertti Jussi, Timonen Mirella, Tiusanen Roosa, Toivanen Johanna, Toivonen Ville, Tähtinen Stella, Uusitalo Hanna, Vainio Emmi, Vanhakartano Ilona, Vanha-Perttula Eero, Vannesluoma Rosaliina, Vanto Camilla, Vihko Lassi, Viljanen Emma, Villa Elina, Virrasoja Miikka, Virtanen Maria, Vuori Vappu, Vuorinen Ronja, Vähätalo Rosanna, Vänttinen Veera.

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Turun iltalukio

Aalto Kerttu, Aarrekari Suvi, Ahmeti Nesa, Aho Eetu, Alho Oskari, Antinkaapo Tuomas, Anttila Aaro, Anttila Amanda, Anttila Hanna, Borgstén Robert, Breilin Nea, Englund Samuel, Eränkö Mikael, Granqvist Markus, Haapanen Aki, Haav Maiki, Halme Roosa, Hannula Riku, Harmava Joonas, Heinonen Emma, Helmiö Mari, Henriksson Jenniina, Herlevi Aleksi, Hjelt Anja, Huttunen Matias, Huuskonen Sini, Ilonen Sini, Inermo Matti, Inkinen Elina, Junnila Veera, Jylhä Kati, Jännäri Julia, Kitinoja Tuomas, Kivelä Jessica, Korpela Maiju, Korpelin Kimmo, Korvenpää Iiro, Kouki Suvi, Kuusela Anna, Laaksonen Tessa, Laine Heidi, Laine Santeri, Lehtonen Elina, Leino Heidi, Luotonen Sarri, Malmi Santeri, Marjamäki Wenla, Mattsson Ossi, Merisaari Tatu, Merivuori Anniina, Mettälä Sofia, Mäkelä Markus, Mäkelä Santeri, Mäki Jouni, Mäkinen Jenni, Mäntylä Kalle, Naamanka Markus, Naaranoja Iida, Niemi Veera, Nieminen Mikko, Niittymäki Alex, Nordblom Noora, Nyfors Veera, Parviainen Lauri, Peiponen Olivia, Peltomäki Sanni, Pelttari Amanda, Peura Hanna, Porkola Aleksi, Pulkkinen Meri, Pyykkönen Jami, Rantanen Eetu, Rantanen Janette, Rokka Anssi, Rokka Anttoni, Ryynänen Oona, Saari Ossi, Saarinen Siru, Saario Valtteri, Sairinen Tuomas, Salonen Niina, Sanaksenaho Arttu, Seppälä Tomi, Simola Johannes, Sinkkilä Hanna, Sironen Anne-Mari, Sjöholm Nelli, Sundqvist Annina, Sydänlammi Viivi, Tienhaara Milja, Timonen Salla, Toivonen Lotta, Tuominen Martin, Valtonen Sanna, Vanhatalo Niina, Virta Julia.

Turun Lyseon lukio

Aalto Lotta, Beka Egzona, Egag Ahmed, Friman Oskari, Gerxhalija Adriana, Hazirovic Venesa, Heikkilä Ville, Hermansson Julia, Hillgén Kaisa, Hoang Jani, Jaarinen Anniina, Jäspi Klaus, Kaartinen Henna, Kajander Oskari, Kallio Miska, Kansanen Moona, Karvonen Sanna-Maria, Kivikoski Fanni, Knaapi Jonny, Kolehmainen Johannes, Kolkkanen Kaili, Koskinen Henrik, Koskinen Mari, Kosola Roope, Kärkkäinen Niko, Laaksonen Hanna, Lahtinen Lauri, Lampola Noora, Lehtinen Saara, Lehto Henri, Leino Lari, Leppä Sami, Lintunen Tiera, Lyytinen Visa, Mahmoodi Farzane, Mattila Olli, Merenlinna Pinja, Muunoja Antti, Mäkinen Satu, Mäkitalo Petteri, Nikkilä Aku, Nummelin Kati, Nurmi Petra, Nylund Ida, Nyman Sini, Nyroos Samuel, Palmeiro Oona, Palmgren Alina, Parviainen Pipsa, Perring Ian, Piili Ville, Pohjola Vili, Poutanen Laura, Prinz Katariina, Pullinen Lauri, Pura Tommi, Päkkilä Juuso, Qvickman Jenna, Rannikko Jenna, Rantamo Tomi, Raukko Roosa, Rautoja Salla, Reilimo Samu, Reilimo Valtteri, Riitahaara Miika, Rouvali Casimir, Ruohonen Pilvi, Ruohonen Saija, Räihä Helena, Saarimaa Antti, Saarinen Iida, Saarinen Linda, Sadiku Rahime, Saengchawee Piyawan, Salviander Elina, Sario Ville, Seppälä Petra, Seppälä Sakari, Simolin Pauli, Snell Julia, Soini Taru, Sulander Miska, Summe Miia, Suominen Jasse, Suvanto Roosa, Tammero Lotta, Tossavainen Heta, Tram Mi, Tunnela Eini, Uusitalo Matias, Vainio Jesse, Ventovuori Marika, Vesalainen Amanda.

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Turun normaalikoulu

Abdulghani Rand, Aho Niina, Al- Rammahi Anuer, Al-Husnaui Asya, Baqiri Emma, Dahlström Ida, Eskola Roosa, Hietanen Tuomas, Hukkila Nella, Jalonen Laura, Juhola Aleksi, Järvi Netta, Kadrolli Erenata, Kankaala Minna, Kaunissaari Ronja, Keihäs Julia, Klas Samuel, Koponen Sini, Kovanen Lauri, Kulmala Camilla, Lappalainen Sanni, Latonen Oskar, Lauri Juho, Lindelöf Cecilia, Lindfors Ida, Malin Riina, Mertano Emilia, Murto Miika, Nguyen Hoang Kim Ngan, Niemi Mikael, Nurmi Karoliina, Palani Nashmil, Ranta Sofia, Rantanen Veera, Rautiainen Markus, Reijonen Katriina, Saarenmaa Ville, Saari Juho, Saarikko Vesa, Saaristo Olli, Saeedi Nawat, Salonen Waltteri, Suhonen Miika, Sulonen Heidi, Suominen Minna, Särkkä Juho, Tilus Otso, Tran Sari, Tuomisto Mikael, Tuomola Amanda, Tähtinen Katariina, Vainio Vili, Walls Kuutti, Virtanen Elli-Maija, Voca Gezim.

Turun Steiner-koulu

Ekroos Daniel, Laiho Iida-Maria, Koskimies Aino, Oksanen Anna-Kristiina, Roininen Vertti, Talja Johanna, Waltari Adele.

Turun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio

Aalto Reetta, Aaltonen Jutta, Aarnio Heidi, Aarnipuro Jenni, Aho Aleksi, Althaus Stephanie, Arvola Marianne, Engström Sofia, Feder Samuel, Firsov Alexander, Fredriksson Iida, Haakana Suvi-Tuulia, Haapala Sofia, Haaparanta Sami, Hagelberg Miro, Halenius Olli, Halkivaha Sanni, Harjula Minna, Harlin Ida, Hartman Malvina, Hatulainen Veera, Hedberg Fanny, Heikkilä Aleksi, Heikkinen Aino, Heikkinen Janina, Heinonen Johanna, Heljälä Joona, Helmi Antton, Helminen Eveliina, Hettula Janina, Hietanen Julia, Hilakari Marianna, Hildén Karoliina, Holttinen Teemu, Honka Alex, Hurme Henrik, Huttunen Vera, Hämäläinen Oscar, Hänninen Juho, Hömppi Emmy, Isaksson Ella, Iso-Ilomäki Sonja, Isokyykö Anni, Isotupa Amanda, Jansson Elina, Johansson Markus, Johansson Niko, Jokinen Ville, Järvenpää Iiris, Järvensivu Ville, Järvi Roosa, Järviö Saara, Kaarnikko Heidi, Kannisto Otto, Kaplas Sara, Kari Julia, Kaskinen Oskari, Kevo Petteri, Killström Juuso, Kinos Kamilla, Kivikoski Antti, Komonen Antti, Kontkanen Jaakko, Korhonen Liisa, Korhonen Rosa, Korpi Anna-Erika, Kortelainen Emilia, Koski Anni, Koski Eemeli, Koski Henri, Koskinen Eetu, Koskinen Senni, Kouri Otso, Kumpulainen Valtteri, Kuusela Jussi, Kuvaja Vilma, Laakso Konsta, Lahdenkauppi Jaakko, Lahdenpohja Minna, Laine Elsi, Laine Jenna, Lammela Elli, Latokartano Jari, Laukka Susanna, Laurila Aleksi, Lehto Iina, Lehto Jere, Lehtonen Henna, Lehtonen Kim, Leijonakallio Pirita, Li Bob, Liitti Leevi, Lindberg Teppo, Lindqvist Joanna, Lindroos Milla, Linke Jasmin, Logje Julia, Lusenius Johanna, Läpinen Ronja, Madekivi Ville, Mankonen Pauli, Marttila Tuomo, Mattila Jerri, Meltola Mikko, Merikallio Ilona, Meriluoto Tiia, Metsi Helene, Metso Maria, Milan Henrik, Mirel Jim, Mokkala Aukusti, Mustikkamaa Janina, Myllymaa Saila, Myllymäki Maarit, Mäkilä Laura, Mäkilä Linda, Mäkinen Aapo, Narvaez Recio Antti, Neffling Minda, Nevalainen Markus, Niemelä Samppa,Nieminen Aaro, Nieminen Matthias, Niinistö Pauliina, Niinivirta Kaisa, Norring Roosa, Nuorela Aleksi, Nurmio Niko, Oivanen Evi, Ojala Alice, Pakarinen Pipsa, Pelttari Annmari, Pietinen Amanda, Piipponen Maria, Poikkeus Suvi, Postareff Miili, Puistonen Ilona, Pullinen Essi, Pärssinen Taneli, Pöyry Aapo, Raassina Katariina, Raita Ramona, Randelin Julia, Rantanen Oskari, Rinne Antti, Rinne Liisa, Rivala Siiri, Roininen Jere, Ruohomäki Emma, Räisänen Rosa-Liina, Saarinen Salla, Saarivuori Iida, Salmela Pauliina, Salminen Mirjami, Salminen Samuel, Salo Aino, Salo Ellen, Salo Enni, Salopää Roosa, Savolainen Markus, Schrey Saara, Seppänen Mónica, Siltala Altti, Sorri Veera, Soupas Santtu, Särkelä Susanna, Takatalo Sinikka, Tamminen Anna-Erika, Tanhuanpää Ossi, Tausa Ella, Telkki Adeliina, Terho Saara, Tiihonen Sanni, Toivonen Kalle, Torikka Ville, Torvinen Ida, Toukosalo Anna, Tuominen Lassi, Turunen Otso, Ulkuniemi Riina, Uronen Heikki, Uski Noora, Uusmaa Liisa, Vahanne Stella, Valtonen Sara, Vasara Manu, Vastamäki Siiri, Vehmanen Milla, Velmala Maija, Venäläinen Linda, Vihdanmäki Melina, Viljakainen Emmi, Vismanen Miikka, Vähäsalo Mira, Vähätalo Anniina, Yrjänäinen Aaro, Åman Jenny, Österman Adela.

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Euran lukio

Alasmaa Anna, Alento Osmo, Eko Tuomas, Filppula Meeri, Haikala Iida, Hakala Aleksi, Hakala Meeri, Hasa Emilia, Havia Anni, Helander Jussi, Helander Riina, Helkiö Suvi-Anna, Hiedo Esa, Hyttinen Venla (lakitetaan Mäkelänrinteen lukiossa), Hämäläinen Niko, Jakonen Heidi, Jokitalo Miikka, Kajander Vili, Katila Maiju, Korhonen Paavo, Laaksonen Ville, Lehtonen Mymme, Leskinen Joonatan, Lilja Veera, Lindèn Sofia, Lindholm Iina, Malmi Mimmi, Marila Anna, Mattila Maiju, Metsämäki Maria, Mäkelä Irene, Mäkinen Satu, Niemi Mira, Nurmi Roosa, Nurminen Niina, Nyman Kristian, Ollikka Niko, Poskiparta Paavo, Puranen Sari, Relander Santeri, Rostedt Sonja, Saari Josefiina, Salminen Marika, Salo Nina, Salonen Essi, Seppälä Eveliina, Sevänen Terhi, Silver Aino, Simula Sonja, Suvio Riia, Toimela Joonas, Tuomi Linda, Tuominen Emilia, Tuuppa Pyry, Uotila Aliisa, Valaranta Santeri, Valtonen Juulia, Vienonen Elias, Väinölä Sofia.

Eurajoen lukio

Anttonen Iida, Anttonen Maija, Arvo Anna-Kaisa, Hakanen Jasmiina, Heikkilä Tuure, Heinonen Sara, Johansson Maria, Juhala Riku, Juhola Eetu, Järvinen Janina, Lindholm-Ventola Juho, Marjatsalo Emilia, Mäkilä Minttu, Rauvola Tuomas, Salmi Saara, Salminen Santeri, Salmiola Emma, Teerialho Veikko, Uusitalo Elina, Vastamäki Kati.

Forssan yhteislyseo

Aaltonen Anniina, Aaltonen Saku, Ahtiainen Samu, Ali-Hokka Aaro, Aniolek Mariola, Haataja Timo, Hallamaa Visa, Halme Sanna-Maria, Haltia Ossi, Harteva Oona, Hautamäki Taavi, Heikkilä Emma, Heikkilä Karita, Heikkonen Valtteri, Heinilä Maija, Heinänen Johanna, Heiskanen Krista, Helminen Milla, Holmberg Essi, Huotilainen Laura, Hurjanen Ida, Hyytiäinen Henri, Hänninen Matleena, Intala Sofia, Järvenpää Mika, Järvinen Maiju, Kallioniemi Julia, Kallonen Lotta, Kangasniemi Henriikka, Kanninen Alisa, Karantonis Stavros, Kare Jere, Karikytö Karoliina, Karjala Juhani, Kaseva Vihtori, Kataja Janina, Kaukoranta Suvi, Keskitalo Aleksi, Kesälahti Kasimir, Klemelä Katariina, Klemelä Martti, Klemelä Roosa, Koivula Laura, Kokkinen Valtteri, Korko Helena, Koso Patrik, Kulmala Carita, Kuru Anton, Kuusniemi Juha-Matti, Kähkönen Maija, Känkänen Ere, Laajalehto Sampo, Lahti Aleksi, Laitila Joona, Lampila Lauri, Laurila Maria, Lehtinen Anna, Lehtokannas Lassi, Leino Akusti, Liski Tiia, Luoto Anni, Makara Ida, Mali Mino, Marjamäki Anni, Mattila Eetu, Mattila Hilda, Mattila Tiina, Merta Anna, Merta Veera, Mertanen Maria, Moberg Eetu, Mäkelä Kasper, Mäki Sanni, Nokelainen Aleksi, Notko Erno, Nousiainen Miia, Oja Aino, Ollila Priscilla, Pajuniemi Tuukka, Pakarinen Emilia, Parkkila Emilia, Paunila Johanna, Peltola Aleksi, Peltola Kerttu, Peltola Siiri, Peltomaa Maija-Leena, Peltonen Pia, Pesola Kristiina, Peura Neea, Piilola Tommi, Pohjalainen Veera, Pura Nuutti, Pönni Karri, Rantanen Amanda, Rantanen Ella, Rantanen Essi, Raunio Anniina, Rauramaa Anna-Maija, Repo Joa, Romu Mikko, Romu Tiina, Saari Riikka, Safonoff Tiia, Salminen Jenni, Saloinen Henna, Salonen Kaisa, Salonen Mila, Seppä Sara, Sevón Elmo, Sirén Katri, Sorri Ilona, Suoranta Aleksi, Talvio Asta, Tasanen Saku, Teperi Pyry, Teperi Sara, Thorén Jussi, Tonteri Pauliina, Torvinen Mikael, Tran Ngoc-Thien-An, Tuki Olivia, Uusi-Laitila Tuomas, Uusitalo Arttu, Vahekoski Jaakko, Veistola Atte, Vesanto Susanna, Vierre Joonas, Viher-Vehmas Tomi, Viitaniemi Janita, Vikman Veli-Matti, Viksten Mika, Vironen Jenny, Virtanen Suvi, Vähämäki Pilvi, Vähä-Pietilä Teemu ja Yli-Tokko Santtu.

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Aikuisopetus:

Enbuska Anna, Hakamäki Aleksi, Lehtisaari Justiina, Lehtonen Veera, Lehtovirta Ismo, Lukkala Ville, Nokkala Kalle, Nokkala Mauno, Parikka Saija, Rauhaniemi Santra, Salo Joonas ja Tuomola Karoliina.

Kaksoistutkinto: Assadourian Sandra, Halme Joni, Hirvikoski Eero, Kankaanranta Aleksi, Kortepohja Sari, Koskenoja Kalle, Kujala Jenna, Kujamäki Jesse, Lehtiranta Valtteri, Liski Aki, Lukkala Paula, Mäntyvaara Sakari, Oja Onni, Peltonen Sakari, Räsänen Minttu, Simola Helge, Skivalos Marilena ja Ylitalo Jarno.

Huittisten Lauttakylän lukio

Haavisto Niina, Hakala Emmi, Halsinaho Elisa, Hämäläinen Ilona, Immonen Sauli, Jokinen Janita, Kankaanpää Saana, Kojo Katariina, Kopsa Kati, Kranni Nea, Kuvaja Emma, Lehtinen Sakari, Lehto Marjukka, Lähteenmäki Venla, Mahlamäki Emmi, Markula Joel, Metsämäki Arttu, Mäkelä Frans, Mäki Iida, Mäkinen Juho, Mäkitalo Nelli, Nieminen Emilia, Nummi Julia, Peltola Iiro, Puisto Antti-Matti, Rantala Hanna, Rasola Teemu, Reiman Emma, Rekola Satu, Saarikko Julius, Sakari Jenni, Stenfors Matias, Suominen Katri, Suominen Mika, Suontausta Mikael, Tapanila Risto, Teinonen Johanna, Terho Rasmus, Toivonen Johanna, Tuominen Jyri-Petteri, Tuunainen Matti, Tykkyläinen Niko, Vesterinen Essi.

Kaarinan lukion aikuislinja

Ikonen Toivo, Jääranta Emilia, Jääranta Seidi, Leham Susanna, Michelsson Totti, Rosten Linda, Tuominen Rosa-Maria, Ulappa Heidi.

Kaarinan lukio

Ahola Otto, Ahonen Anni, Ahti Antti, Elo Oona, Ervasti Kaarlo, Fromholdt Milka, Haapalainen Toni, Haapaniemi Jenni, Hashim Rajan, Heinonen Jenna, Hellemaa Roope, Huhtala Tuukka, Hyytiäinen Janne, Immonen Tuomas, Itälinna Ida, Jalava Janina, Jääskä Pauliina, Kaartinen Niko, Kankaanpää Joonas, Kankaristo Amanda, Kelavuori Petteri, Kinnunen Reetta, Kinnunen Satu, Kiskonen Jasmin, Koivu Eveliina, Komonen Lauri, Kumpula Laura, Kyheröinen Veera, Laakso Lauri, Laakso Susanna, Lahti Nea, Laitinen Viivi, Lamberg Jan, Lehti Max, Lempiäinen Heidi, Leppänen Riku-Mikael, Lindberg Terhi, Lindgren Kalle, Lindroos Linda, Majevskaja Nicole, Miettinen Rebecca, Mikkola Niina, Mononen Joonas, Multala Markus, Murto Janette, Mäkelä Anna, Nartamo Antero, Nieminen Karolina, Nikkonen Kaisa, Numminen Matilda, Nurmi Celinda, Oksanen Heidi, Ouvinen Roosa, Paaso Laura, Pekola Karol, Peltonen Heikki, Peravina Olga, Perkkola Laura, Ranta Niilo, Rantanen Santeri, Rasmus Emmi, Rastas Riina, Reinvall Milena, Rinne Artturi, Ruonakoski Ira, Saari Viivi, Saarinen Iina, Salminen Anniina, Salminen Janina, Salonen Mikko, Soisalo Emilia, Spets Sami, Teräs Linda, Timonen Veera, Tonteri Otto, Tujula Tiia, Tuomaranta Niilo, Tähti Roni, Urjanheimo Jenni, Vaihinen Laura, Vairio Santeri, Varjo Anni, Viitanen Salla, Viloma Valtteri, Virtanen Anna, Virtanen Joona, Virtanen Jutta, Vuola Esko-Matti, Yilmaz Lale, Yli-Junnila Niko, Yli-Olli Minni.

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Kimitoöns gymnasium, Kemiönsaari

Eriksson Anton, Forss Alexandra, Grandell Pia, Gröning Ida, Grönroos Adrian, Guseff Annika, Hellström Rickard, Holmqvist Julia, Korsström Rasmus, Lemström Ronja, Lundsten Fanny, Malmberg Sebastian, Manelius Jessica, Nurmio Axel, Oksanen Jesper, Paulsson Benjamin, Prykäri Amanda, Simola Axel, Sjöblom Anna, Sjöholm Kevin, Tuomela Sofie, Verheyen Hanna, Westerback Alicia

Kaksoistutkinto: Honkala Janina, Lindén Hilding, Thomasson Cornelia.

Kosken lukio

Arola Emilia, de Wit Marcus, Haapala Emmi, Haavisto Markku, Heinonen Miika, Kaipainen Jenna, Kanasuo Eemeli, Kattelus Laura, Kaunisto Anna, Keihäs Mari, Kraappa Minna, Kulmala os. Lilja Veera, Kumpulainen Ville, Kuusela Aku, Laaksonen Eemeli, Lackman Anniina, Laukkanen Joona, Lehtinen Jenna, Mielonen Oona, Mäkelä Anna, Nurmi Eveliina, Ojala Anselmi, Ojaniemi Miro, Palomäki Nea, Rajala Jenna, Rauhala Nelly, Sallinen Marleena, Salminen Aarni, Salminen Alpertti, Salminen Oskari, Salmivirta Ella, Salo Santeri, Tamminen Julia, Tanskanen Marianne, Tuomisto Sofia, Virtanen Jenni ja Virtanen Taru.

Laitilan lukio

Aaltonen Sami, Adolfsson Mira, Ala-Sunila Matias, Ala-Äijälä Paul, Hantula Susanna, Heino Patrik, Heinonen Jesse, Isomäki Joanna, Jalonen Vili, Karru Tessa, Kaunela Maija, Kaunisto Otto, Kinnala Pauliina, Kylä-Kaila Sini, Laiho Venla, Laitala Julius, Laurila Sini, Laurila Suvi, Lehtola Katariina, Lehtonen Roosa, Linkki Jonna, Lintunen Karoliina, Mattila Enni, Niemikko Nico, Nurmi Karoliina, Oikari Veera, Paana Antti, Parkkonen Noora, Peltonen Jere, Pilppula Oskari, Rantanen Teemu, Renholm Lauri, Ruoho Veera-Maria, Saari Susanna, Saine Jesse, Seikola Matias, Sjölund Jesse, Soini Fanni, Soini Maria, Soini Satu, Sulo Henri, Syrjälä Taru, Toivola Laura, Vilen Hannele, Virtanen Jimi, Vuoti Heidi.

Liedon lukio

Abucar Maryam, Aho Kimi, Eriksson Aleksi, Erkkilä Emilia, Eskola Eemeli, Haltsonen Marjukka, Heikkilä Kasperi, Heininen Salla, Heino Esko, Heinonen Niko, Helenius Jasmin, Honkainmaa Toni, Hyrsky Olli, Ijäs Jussi, Jaakkola Mirella, Jaatinen Oskari, Jakonen Joni, Johansson Tiia, Jokela Niina, Jäntti Tiia, Järvinen Jasmin, Järvinen Jesse, Kakko Tero, Kanervamäki Anniina, Karlin Roosa-Niina, Kinnunen Juho, Koivu Saila, Kuntsi Aleksi, Kuru Petri, Kuusisto Alisa, Kuusisto Oskari, Laakkonen Tuomas, Laaksonen Pauliina, Lehti Joonas, Lehti Nico, Lintula Valtteri, Lähde Juha, Maksula Laura, Mansikkaviita Reetta, Matikka Aleksi, Myllylä Salla, Mäkinen Fanni, Männikkö Saska, Nurmi Rami, Paloposki Petra, Peltola Henrik, Peltoniemi Henry, Piironen Vilma, Pulli Elmo, Päiviö Joose, Raiko Verneri, Rantanen Ida, Rautiainen Hilla, Reinikainen Teppo, Rintala Tinja, Ruonti Teemu, Rämö Saara, Saarinen Ulla, Sairanen Jaakko, Salmela Atte, Salminen Juho, Salomaa Lauri, Salonen Ville, Santanen Valtteri, Sjöroos Niko, Suhonen Patrick, Suikki Tapio, Suominen Arttu, Tamminen Antti, Tamminen Roope, Teittinen Anniina, Tiensuu Esa, Valkonen Topias, Valo Ida-Maria, Vello Niko, Verho Anni, Viberg Antti, Viskari Valtteri, Ylinen Aleksi, Yusuf Hodan.

Loimaan lukio

Ahtinen Suvi, Alava Susanna, Anttila Beda, Anttila Laura, Frilander Iida, Harjunmaa Liisa, Heikkilä Maria, Heikkinen Julia, Helenius Akseli, Huhtala Neea, Hulmi Karoliina, Hägg Riku, Hämäläinen Kari, Iltanen Johanna, Isotalo Jenny, Jalo Aleksi, Kairus Kaisa, Kankaanpää Henri, Karppinen Anna, Kataja Sanni, Kestilä Juho, Kivikallio Meeri, Knuutila Lotta, Koivu Emma, Korte Laura, Krapi Sonja, Kreivilä Teppo, Kulmala Kristian, Kääriäinen Minna, Laaksonen Jemina, Laapotti Paavo, Lahti Emilia, Lehtonen Susanna, Liinoja Enni, Loijas Aleksi, Lukka Essi, Lähteenmäki Laura, Marjamäki Miro, Martti Lauri, Metsänperä Linda, Mikkola Helena, Muhonen Essi, Myyryläinen Risto, Mäkilä Joose, Mäkilä Mikko, Mäkitalo Hilma, Nummela Pinja, Nykänen Aleksi, Ojala Juhani, Ojala Ronja, Ollikainen Jenna,Pelto-Pihko Katariina, Perho Karoliina, Pesonen Niina, Piki Eetu, Pouru Jussi, Rantanen Venla, Rauhala Tomi, Saastamoinen Juho, Salmi Eetu, Savonen Sofia, Siren Laura, Soiluva Johanna, Sulkanen Mika, Suomi Susanna, Suomela Maria, Taalikka Nikolas, Takala Jenna, Tapola Mikko, Toppari Ella, Torkkeli Akseli, Tunkkari Iina, Tuominen Anna-Stina, Tuominen Juho, Tuomisto Anni, Uusitalo Konsta, Varhi Matias, Virtanen Emmi, Vormisto Enni, Vähätalo Ville, Välimäki Noora, Äijälä Jooseppi, Ääri Kristiina.

Mynämäen lukio

Alho Iida, Andersson Emmi, Antola Heta, Franska Niilo, Haapala Sakari, Harju Ville, Helin Eerika, Hynnä Valtteri, Iltanen Jeremias, Karhunen Mira, Kleemola Janne, Kouhia Hanna, Kouru Annastiina, Kouru Ira, Kuusela Minttu, Laakso Jenna, Laine Mika, Laine Nikke, Laine Roni, Lehtinen Marjut, Lehtonen Salla, Luolila Eemeli, Matilainen Anniina, Murto Laura-Maria, Mäki Anu, Määttänen Samuli, Niiniviita Janika, Näse Linda, Ojala Juho, Olin Kristoffer, Penttilä Mira, Porekari Juuso, Rantanen Emilia, Raukunen Anshelm, Ristimäki Ossi, Roth Kristian, Rovio Antti, Saari Maria, Sainio Viljami, Salminen Marko, Setälä Nina, Sipilä Matilda, Sollo Liisa, Soranko Sofia, Suomela Veera, Talla Henni-Sofia, Tengström Tytti, Tähtinen Eveliina, Varjo Elina, Yli-Heikkilä Christian, Ylistalo Joel.

Naantalin lukio

Aalto Sofianna, Aaltonen Juho, Aaltonen Maija, Ahonen Dina, Anttila Karoliina, Auvinen Julia, Backman Johanna, Elovaara Tiia-Mari, Erholtz Ida, Hakola Salli, Hedman Stina, Heikkilä Roni, Heikkinen Erika, Heikkonen Emilia, Heinonen Nestori, Helajärvi Annina, Helenius Heidi, Henttula Amanda, Herrala Olli, Hiltunen Joonas, Honkala Pinja, Impilä Fiia-Rebecca, Jaakkola Topias, Jokinen Linda, Karhu Sofia, Karila Niklas, Kauhanen Annika, Kaunisto Laura, Kavasto Topias, Keitilä Joonas, Kirjonen Kenneth, Kirjonen Valdemar, Klang Iina, Koivisto Jasmin, Kopiloff Klara, Koskinen Sonja, Kulmala Anna, Kuokkanen Eero, Kuusela Tessa, Kyllönen Julia, Kärkäs Lotta, Laiho Nora, Laine Emmi, Laine Janina, Laine Olli, Laitinen Rony, Laukkanen Minna, Laurila Elina, Lehtinen Santeri, Levälehto Lauri, Liimatainen Mikko, Lindholm Henriikka, Loukola Saara, Luntamo Niko, Malin Essi, Mareen Tinja, Mattsson Emma, Miettinen Eemeli, Mikkonen Suvi, Mäntymäki Matias, Nahkala Mari, Nieminen Iida, Nieminen Tero, Niskanen Aino, Nummelin Eveliina, Nurminen Elias, Nylund Jessica, Ollula Janette, Paappa Roosa, Palmunen Jere, Palo Eemeli, Pekkalainen Aada, Pelkonen Joel, Peltonen Suvi, Peräkylä Henna, Pihlasto Tuomo, Puhakka Laura, Päkkilä Nea, Rakeva Paula, Ranta Olli, Rantala Daniel, Rantala Julius, Rautamaa Ella, Ruuska Kaisa, Ryynänen Heini, Räisälä Suvi, Rämö Suvi, Saarinen Sami, Sahlstén Johannes, Salmelin Patrik, Salminen Karoliina, Salo Paula, Sandberg Jonna, Schmidt Ida, Somerkoski Saaga, Suojanen Matias, Suutari Samuli, Suvanto Rebekka, Tavio Aapo, Terä Tea, Tirkkonen Emmi, Tuominen Artturi, Tuomisto Mirella, Tuomola Santeri, Tuuri Kristian, Uotila Kalle, Uotinen Jaakko, Uusilehto Sulo, Valtonen Saara, Vihervuori Hilda, Viinikainen Anssi, Virtanen Samuli, Vuohelainen Juhani, Vähäsalo Maria.

Nousiaisten lukio

Alajuuri Tapio, Arama Inkeri, Arvola Jenna, Elonen Aki, Finnilä Riku, Forsgren Oskari, Havia Juuso, Huttunen Linnea, Iire Henna, Ilta Anna, Janger Jenni, Järvinen Jere, Kajander Eveliina, Kallio Sofia, Kiuru Anniina, Kiviniemi Henri, Koski Janne, Kuisma Joona, Kulju Elmo, Kylänpää Mikael, Kärkkäinen Meri, Laaksonen Joonas, Lamerto Juho, Lammes Jutta, Lampo Santeri, Lappalainen Janina, Lassy Sanni, Laurila Linnea, Lehmus Heli, Lehtovaara Miko, Leisko Sami, Linnama Johannes, Lybeck Petra, Löfstedt Markus, Markkola Lassi, Martiskainen Jaakko, Matikka Konsta, Merisaari Nella, Mikkonen Iiris, Mäkelä Mikael, Mäkelä Olli, Mäkilä Vilma, Mäkinen Lotta, Noopila Laura, Nurmi Niko, Oksa Petra, Oksanen Hannu, Olli Jenni, Orti Viivi, Raitanen Samuli, Rivasto Elmeri, Ruoho Mikael, Seppi Santtu, Sirkiä Annina, Suonvieri Heidi, Söderholm Jesper, Talvinen Julia, Tarvola Antti, Tilander Roosa, Tulonen Veera, Tuominen Eetu, Uusikartano Ville, Valtonen Iina, Virtanen Miia, Virtanen Pauliina, Yrjölä Katri.

Paimion lukio

Aalto Johan, Aaltonen Olivia, Aho Onni, Allén Jasmina, Armanto Tomas, Aro Kalle, Dahl Patrik, Haarakallio Tuuli, Haltia Stina, Heino Suvi, Heinonen Ilmari, Jussinmäki Lauri, Jutila Juuso, Järvenreuna Vera, Kallio Aku, Kivinen Katja, Klemelä Markus, Koljonen Essi, Kortesoja Rosa, Laakkonen Suvi, Lehikoinen Iida, Lehtinen Vilma, Lehtiranta Karri, Lempiäinen Kalle, Lundstedt Hilda, Löytynoja Anniina, Munkki Petteri, Murtonen Valtteri, Muuriaisniemi Lari, Määttänen Janina, Möykky Mikko, Nieminen Miikka, Nousiainen Akseli, Oksanen Soili, Partanen Pinja, Partinen Pauli, Patrakka Henna, Puusa Juuso, Rajaniemi Elina, Ranta Riina, Rantalankila Leo, Rauhala Anna, Rouvinen Miika, Ruuhi Anniina, Röntynen Anna, Saari Aleksi, Salmi Suvi-Tuuli, Salmiosalo Jesse, Salonen Juuso, Saloranta Petra, Silver Eetu, Suovuori Sara-Maria, Teikari Eveliina, Vasamaa Kerttu, Vesalainen Rosa, Vihervirta Samuli, Vikman Lotta, Vornanen Eero, Örn Hanna.

Paraisten lukio

Alvarez Daniel, Fagerholm Jenna, Forssé Henrik, Helander Oona, Heponiemi Paulina, Kannisto Anton, Karlsson Albert, Kause Jussi, Kopperoinen Ellen, Levonen Matias, Lukander Niklas, Mattila Maria, Nilsdorff Jasmin, Ojala Samuel, Pham Tuong, Saarinen Aarni, Saarinen Jasper, Saha Jussi, Sarpila Mikko, Savolainen Viljami, Sormunen Saara, Tuikkala Heljä, Wallin Jussi, Wallin Juulia.

Pargas svenska gymnasium

Arvidsson Melina, Bergman Rick, Bröckl Emilia, Bröckl Melina, Ek Sofia, Eklund Desiré, Enlund Christian, Farah Naiima, Fröberg Linn, Fröberg Sebastian, Gröndahl Antonia, Grönroos Enni, Heinonen Benjamin, Henriksson Annica, Johansson Denise, Julin Veera, Järnström Julia, Karlsson Tommy, Kinnunen Laura, Kurtén Ronja, Laaksonen Emilia, Laatikainen Pinja, Lehmuskoski Hanna, Lemberg Lisa, Otstavel Ida, Lindroos Julia, Lundén Wictoria, Lundström Maj, Lönnroth Nelly, Mattsson Anders, Nordlin Patric, Norrgård Linda, Nygrén Gustav, Ohls Edvard, Rantanen Jemima, Rask Jonna, Ridberg Sara, Sahakoski Iida, Salminen Andreas, Salminen Saara, Seffer Nathalie, Selenius Anni, Sretenovic Rebecka, Strömborg Emmy, Sundström Josefin, Söderman Mats, Tapio Simon, Tschernij Wiljam, Wallin Sandra, Viljanen Oliver, Öhman Matilda.

Punkalaitumen lukio

Hell Niina, Keinonen Anniina, Kemppi Eero, Keski-Jyrä Jasmin, Keto Saara-Miia, Mattila Eero, Pakarinen Jenny, Pouru Eve, Salminen Rasmus, Simula Antti, Syrjälä Sonja, Wallin Riikka, Vihervirta Oona, Viitasaari Maria.

Pöytyän Elisenvaaran lukio

Barnett Tiia, Bergman Pinja, Eskola Elli, Grönvall Nicolas, Haakana Selma, Hannikainen Kari, Heikkilä Johanna, Hellsten Jere, Hiekkanen Sini, Hirvensalo Elina, Huhtala Annika, Hurme Verneri, Kakomäki Fanni, Kanervo Juuso, Ketola Jussi, Kiiski Jenni, Kiiski Jukka, Kiiski Kaisa, Kivikoski Lauri, Kumlander Janina, Kärkkäinen Niilo, Lahtinen Jyri, Laitila Henri, Metsola Juuso, Mäenpää Miikka, Mäki Kalle, Mäkirinta Annika, Männikkö Viljami, Nieminen Niko, Nieminen Saana, Nieminen Samuli, Ojanen Maria, Pakarinen Perttu, Piispanen Joni, Prami Sandra, Päivärinta Antti, Raatikainen Henna, Ridanpää Iris, Saarinen Markus, Sainio Sari, Tamminen Jenni, Teeri Risto, Tirri Patric, Toivonen Eeva, Toivonen Nina, Uusitalo Oona, Varhia Essi, Vestu Atte.

Raision lukio

Alankoja Julia, Alyasi Avin, Aso Mikko, Aulén Karoliina, Aura Lasse, Bajric Belma, Blomberg Vilma, Ekman Meri-Pilvi, Elmroos Aleksi, Enberg Karoliina, Eskola Tommi, Haakana Aleksi, Hakala Aleksi, Hakala Erik, Halonen Mike, Halonen Tuomas, Helminen Petra, Hirvonen Arno, Hopeanaula Antti, Hovinen Tuomas, Hupponen Pihla-Maria, Hurme Nea, Hyrynsalmi Aku, Hyvönen Elmeri, Hyvönen Ida, Jokinen Kimi, Jäppilä Juhana, Kakko Mirka, Kallio Jetro, Kaunisto Ella, Kettunen Rosa, Koivikko Reetta, Korvenpää Niina, Kosonen Justus, Kuoppamäki Hanna, Kurvinen Anneli, Kutvonen Lotte, Kuusela Samuli, Laakkonen Oona, Laaksonen Peppi, Lahdenoja Juha, Lalli Elina, Laulumaa Juulia, Laurila Tia, Lehtilä Jonny, Lehtinen Eetu, Lehtiö Olli-Pekka, Lehto Laura, Lehtola Jaakko, Lehtonen Pipsa, Leino Olli, Leppämäki Janina, Leppämäki Joni, Lindeman Henrika, Lintunen Rebecca, Ljung Christian, Loukamaa Ida-Maria, Luoma Matias, Lång Linda, Lähteenmäki Petra, Mikkonen Ville, Mulalic Melisa, Mäenranta Ville, Mäki-Kerttula Atte, Mäkimattila Jaakko, Mäkinen Marjukka, Mäkinen Oskari, Mäkinen Tiina, Niemelä Laura, Nuutinen Niko, Nyberg Sini, Oksanen Riia, Oravainen Tea, Pakarinen Janina, Pehkonen Liisa, Pekonen Sanni, Penkkala Ronja, Pietilä Antti, Poutiainen August, Raittala Patrik, Rajamäki Anni, Rannikko Krista, Rautiainen Olli, Reitti Veera, Routala Oona, Ruusunen Kaisa, Ruusunen Melina, Saarinen Saara, Saarnio Sonja, Sahlström Charlotta, Salminen Aleksi, Salminen Axel, Salonen Ellen, Salonen Ville, Saloranta Markus, Samuelsson Riina, Sinilaakso Elvi, Sirèn Niklas, Snellman Konsta, Soini Santeri, Sorsakari Jesper, Suomi Pinja, Suuluhta Anita, Talvi Micke, Tamminen Janne, Tiermas Neea, Tsuchiya Leena, Tuokko Kalle, Tuomisto Ella, Tuomisto Salla, Tykkyläinen Juho, Uusitalo Leevi, Wahlsten Kim, Vainio Jukka, Varjonen Pauliina, Varjonen Roosa, Vartiainen Ella, Vavuli Eveliina, Vuorenlinna Henri, Vuorinen Linda, Välilehto Ilona, Välimäki Anette, Välimäki Ilari.

Kaksoistutkinto: Helminen Eetu, Hoppela Jesse, Kotilainen Liia, Kujala Miika, Laaksonen Ida, Lappalainen Asta, Laukkanen Juha, Leino Ronja, Mäkinen Valtteri, Niemelä Tuomas, Oja Mikael, Pfister Ville, Raintola Jani, Rämö Nina, Salminen Julius, Savola Suvi, Torikka Riina, Valkama Asta, Virkki Janne, Vähätalo Karin, Väisänen Suvi, Yli-Saari Joonas.

Rauman Lyseon lukio

Ala-Olla Lara, Ala-Äijälä Juho, Aro-Heinilä Arttu, De Meulder Mikael, Eklöf Anniina, Elo Antti, Elo Oskari, Elonen Aleksi, Elonen Iida, Elonen Iiro, Enlund Frida, Eskola Lauri, Frangén Asta, Gorski Miro, Grundström Jenna, Halonen Roope, Hannukainen Kassu, Hattula Eveliina, Heikkinen Pekka, Heinimaa Iida, Heininen Eero, Heino Oskari, Heinonen Ira, Hiironen Meri, Hynnä Amanda, Hyppölä Aino, Hyytinen Pyry, Härkälä Juho, Hätilä Johanna, Ikonen Jani, Isotupa Juho, Isotupa Santeri, Jalonen Tanja, Jarhio Jenna, Jauria Jekateriina, Jokela Emilia, Jokinen Eveliina, Juhola Henna, Jukka Laura, Juntti Roope, Juntti Sofia, Juuruskorpi Askur, Kaarle Totti, Kaija Anni, Kaitaniemi Sakari, Kantola Tuomas, Karlsson Elli-Noora, Karlsson Heini, Kartano Roosa-Maria, Kivimäki Juuso, Kivimäki Minna, Kivimäki Niko, Koivusalo Suvi, Korsi Veera, Kortelainen Sina, Kulonurmi Tanja, Kuokkanen Venla, Kurki Antti, Laihinen Tiia, Laiho Juho, Laine Markus, Lamminen Aini, Lappalainen Roosamaria, Lavonius Enni, Lehtonen Olga, Lehtonen Patrik, Lehtonen Tuomas, Leino Camilla, Lempinen Valtteri, Leväniemi Julius, Lilius Lasse, Lind Annika, Liukko Roosa, Maikola Essi, Malkamäki Topi, Mannonen Anne, Mantere Noora, Meriluoto Jalmari, Mikkilä Aada, Mikkola Juulia, Mikkola Vili, Moeini Lida, Mäkelä Tarleena, Mäki Jonna, Mäkilä Jaakko, Mäkinen Eva, Mäkinen Katri, Mäkinen Maiju, Mäki-Petäys Anniina, Männistö Helinä, Narkko Jasmine, Narvila Erno, Nevalainen Pyry, Nissilä Vivian, Nivala Anna-Sofia, Nummi Tilda, Nurmi Laura, Nygård Nina, Närvi Jenny, Olander Elina, Pajarinen Juulia, Parkkila Elina, Pertola Milja, Puukka Veera, Raikunen Liina, Raitanen Reima, Raula Kristiina, Riatte Katariina, Riikonen Eero, Rohiola Eeva, Rytkönen Tuomas, Saari Samu, Saarinen Laura, Sainio Liisa, Sainio Salla, Salla Milla-Mari, Salmi Iida, Salmi Jenny, Salo Mikael, Salomaa Tuike, Salonen Nikolas, Santonen Mikael, Savolainen Mika, Selänne Wilma, Silokoski Anni, Silvennoinen Rebekka, Sipilä Helmi, Sjöblom Eetu, Sjöblom Valtteri, Sjövall Johan, Soukka Netta, Sovinen Lauri, Suistio Katri, Sulkanen Jonna, Suominen Laura, Suominen Meri, Tanhua Kati, Tattari Juuso, Terho Sofia, Toivonen Fanni, Toivonen Milla, Tommila Elli, Tuominen Ira, Tuominen Sina, Tuominen Tytti, Tuusa Ville, Ussa Heidi, Vaaheranta Vilma, Vainio Konsta, Valmunen Kalle, Varho Verneri, Varjola Riina, Viitanen Vihtori, Viljanen Anna, Viljanen Jannika, Virta Verneri, Virtanen Hedda, Voutilainen Vilho, Vuori Erika, Vuorinen Niko.

Rauman Lyseon lukion iltalinja

Jalonen Juho, Kaunisto Juha, Rautiainen Niina, Smirnova Diana, Teränen Linda.

Yhdistemätutkinto: Elgström Emilia, Garcia Toni, Grev Casimir, Helander Elmeri, Helin Rosamari, Johansson Anna, Nyholm Victor, Pajunen Sannamari, Sandelin Kalle, Suominen Joni.

Kolmoistutkinto: Pitkänen Essi.

Salon Halikon lukio

Aaltonen Juho, Ahdeala Enni, Ahola Mia, Alifrosti Berit, Antola Hanna, Elfving Paula, Hallamaa Helmiina, Hellund Iris, Hirvonen Saara, Isojunno Helmi, Joronen Essi, Järvenmäki Tiia, Kankaanpää Enni, Karttunen Antti, Kauhanen Mirko, Knaapi Emmi, Koli Henna, Kontturi Joni, Korhonen Leevi, Kortelainen Niklas, Kuitunen Jyri, Kuivalainen Anni, Kujala Veikko, Laaksonen Ronja, Laiho Teo, Laine Otso, Laitinen Kati, Lehtonen Lasse, Léman Hilja, Leppäaho Ville, Lindholm Ida, Majava Rosa, Malinen Sanni, Markkanen Elina, Mikkola Elli, Mäkinen Miro, Mäkinen Riina, Niini Miila, Niinistö Markus, Nyberg Anni, Närhi Jali, Orelma Pauliina, Orelma Taneli, Ozumba Janette, Pekkinen Jenna, Peltola Eveliina, Peuraniemi Essi, Piispa Kasimir, Rantanen Anna, Raussi Peppi, Sainio Laura, Salomaa Lassi, Seppälä Nora, Sjöholm Erika, Stenius Jere, Suominen Aaro, Tamminen Eveliina, Vahala Viivi-Maria, Vainikka Antti, Vainio Tuija, Vainio Valtteri, Wendelin Laura, Vienonen Veikka, Virtanen Timo ja Virtanen Tommi.

Salon lukio

Aalto Jere, Aaltonen Jaakko, Ahlfors Enni, Alatalo Elina, Alexanova Vera, Binaku Laura, Breilin Henna, Bugujevci Saranda, Ekström Tia, Emaldynova Lilia, Eriksson Mikael, Fagerholm Hanna, Fagerström Johannes, Fagerström Riinamari, Heikkilä Elina, Heino Miko, Heino Venla, Heinonen Waltteri, Heinä Malviina, Helenius Essi, Hellman Joona, Helminen Jarno, Hietanen Miika, Hiltunen Sofiina, Honkanen Tanja, Hällström Jonna, Häyrynen Saara, Hörkkö Erika, Ikonen Niilo, Ilvonen Joonas, Into Joel, Jetullahi Edona, Johansson Juuso, Jokinen Essi, Jokisalo Mariette, Joronen Katriina, Juhola Jere, Juuti Joona, Jämsä Tiina, Järvinen Kerttu, Kallio Riikka, Kanervo Aleksi, Kankaanpää Lauri, Karlsson Jenna, Karlstedt Eetu, Kavén Rosa, Kemppi Jere, Kerkola Riku, Keskevaari Heidi, Ketamo Erika, Kirjonen Pauli, Kokkonen Tomi, Koli Essi, Kontulainen Matias, Korpela Camilla, Koskinen Atte, Koskinen Sanni, Kuivanen Janna, Kunnas Pauliina, Kurkin Mihail, Kyöstilä Antti, Laakso Amanda, Laine Juuso, Lastunen Kimmo, Lehmussaari Riia, Lehtinen Sini, Lehto Riku, Lehtola Jasmin, Lehtola Liinu, Lehtonen Tuomas, Lehtopelto Milla, Leivo Veera, Leppänen Elias, Lietzén Jennika, Liimatainen Tuomas, Linden Julia, Liukkonen Anni, Lonka Oiva, Lukin Evgeni, Luoma Loviisa, Lönnqvist Lauri, Malin Milka, Mannermetsä Salla, Minkkinen Noora, Morsidabdullah Laana, Mullonen Lenita, Myllyrinne Venla, Mäenpää Anni, Mäenpää Konsta, Mäkelä Sofia, Mäki Muska, Mändmets Mathias-Endrik, Nevala Anniina, Niemelä Sara, Niittymäki Elina, Niitynperä Timo, Nikander Juuso, Nikkanen Iida, Nousiainen Viivi, Nummenpää Matias, Nupponen Lauri, Nurminen Ennina, Nylund Jemina, Oittinen Ella, Ojanen Hilma, Oksanen Vilja, Paananen Veera, Paikkari Jaakko, Palokankare Tiina, Partanen Jaakko, Pitkänen Karoliina, Pitkänen Tuomas, Poutanen Sini, Poutiainen Joonas, Puro Emilia, Pyykkö Lauri, Rannikko Monica, Ranta Tommi, Rantanen Jasmin, Rask Hanna, Rauhala Joona, Reiman Anni, Reiman Wilma, Retva Eetu, Reunanen Rebekka, Riihimäki Santtu, Rinne Aleksi, Rintanen Kasperi, Robertsson Tessa, Rostamzada Almaz, Salakari Veera, Salminen Susanna, Saloranta Ville, Savela Ina, Seppänen Sami, Siimesvaara Janne, Sirva Verneri, Spännäri Aleksi, Suni Aino, Suni Teppo, Suokas Linda, Suomi Anna-Sofia, Suomi Joni, Suomi Niko, Suvitie Riku, Söderholm Ville-Matias, Takku Erika, Tanninen Ville-Matti, Tapio Aleksi, Toivari Helena, Toivonen Topi, Tuttavainen Elena, Vainio Jere, Vainio Venla, Valaskari Vilma-Reetta, Vauhkonen Maija, Veikkolainen Teemu, Venho Niko, Vihiniemi Waltteri, Willem Lilli, Virtanen Eeva, Virtanen Jesse, Virtanen Lauri, Virtanen Taneli, Vousden Jake, Vuorinen Eeva, Vuorio Lotta, Välimäki Veera, Vänttinen Julia.

Salon aikuislukio

Aarnio Juha, Fagerström Emil, Harjola Touko, Hyvösaho Sonja, Karlsson Nina, Kõllamägi Grete, Lilja Marja, Lopez Annie, Niemi Santeri, Norja Virva, Pekkermann Stella, Ryhtä Elina, Santasaari Kasperi, Teräväinen Tytti, Teuri Perttu, Uusitalo Liisa.

Perniön lukio, Salo

Aarnio Svante, Asklöf Erika, Ekman Rasmus, Ekman Roope, Grusander Sofie, Haakanen Joonas, Hietanen Matti, Hilska Lasse, Isokangas Sofia, Kaarlamo Topi, Koivisto Sara, Lahti Akseli, Laitsaari Victoria, Lehtinen Hannes, Lehtinen Petteri, Lindholm Emilia, Loikkanen Juhana, Mattsson Desiré, Paananen Aleksi, Perälä Janina, Ranta Lauri, Ranta Vilma, Saaristo Anna, Suonenvirta Samuli, Tiikasalo Samuli, Valto Samu ja Virtanen Mira.

Someron lukio

Alanen Kerttu, Haho Aleksi, Hatanpää Miika, Hyväkkä Anniina, Ilmonen Topi, Jurva Essi, Kaase Elias, Kalin Salla, Karjalainen Sofia, Kasvi Roope, Kivisaari Reetta, Koskinen Toni, Kuusela Iira-Sisko, Kyyrä Nestori, Lahti Anu, Lahtinen Ilari, Laine Heta-Maria, Laine Wilma, Latva Olli, Launonen Nadja, Lehtonen Juho-Pekka, Lehtonen Miia, Lindeman Julia, Luoto Senni, Luukkola Kimmo, Mansner Karoliina, Markula Anette, Nieminen Niilo, Noki Jenina, Nummila Jenni, Nurmi Pekka, Pihkanen Jani, Roos Katariina, Salomäenpää Katri, Sarén Oona, Seppänen Ida-Emilia, Suonpää Elli, Tammi Kasper, Toivonen Jussi, Tuomela Marko, Tuomonen Ena, Varjus Ilona, Viitanen Jasse, Virta Henna, Virtanen Liisa, Virtanen Petteri, Välttilä Saara.

Suomen Kristillinen Yhteiskoulu, Kaarina

Aho Frol, Al-Bahrani Masar, Glouchenko Elena, Heinänen Alise, Helminen Essi, Helminen Ria-Mariela, Hooker Chakira, Janhonen Mikael, Kero Joonatan, Nurminen Anniina, Parikka Juuso, Saari Anton, Skog Rosa, Tanttari Silja, Triipponen Ramona.

Säkylän seudun lukio

Eloranta Nea, Hankaankorpi Juho, Jawada Johannes, Kanninen Fanny, Kaunisto Sebastian, Kimppa Aino, Kuisma Julia, Lehtovuori Neela, Lehtovuori Tuomas, Malmi Roosa, Minkkinen Petra, Mäkelä Ida, Mäkilä Katariina, Mäkilä Marko, Mäkinen Sonja, Nieminen Joonas, Ollila Oskari, Peltonen Fanny, Raitanen Jaana, Reko Pauliina, Reko Veera, Saari Jenna, Saarinen Riku-Eerik, Sahlman Sakari, Tuomento Niila-Tinka, Tuomola Essi-Mari, Varjonen Jenni, Viljakainen Samuli, Välke Matti.

Uudenkaupungin ammatti- ja aikuisopisto Novida

Kaksoistutkinto: Haltsonen Santtu, Helenius Wili, Kiveinen Veera, Källi Anssi, Tähtinen Niklas, Virtanen Simeon.

Uudenkaupungin lukio

Airikkala Antti, Alila Essi, Ali-Laurila Vilma, Aula Hanna, Chryssanthou Christa, Dravantti Amanda, Halinen Vilppu, Heikkinen Henrik, Heinonen Ville, Hellstén Juuso, Hiivola Juho, Hänninen Jarmo, Kaarto Meri, Kivelä Johanna, Kivistö Emma, Koistinen Irene, Laakkonen Lauri, Lahti Juuso, Lammi Niko, Lindström Roosa-Maria, Luukkala Minttu, Maila Veera, Mäkinen Noora, Nauha Anni, Nikulainen Mandi, Nissilä Elias, Peltovirta Noora, Pirilä Elisa, Pirilä Veera, Puhakka Juulia, Pyhäjärvi Jere, Raita Jasmin, Rantanen Pauli, Rautanen Carita, Reivonen Riikka, Ripatti Jasmin, Ruusola Jasmin, Ruusuvuori Reea, Saarijärvi Heidi, Sarkki Miko, Simola Laura, Sjölund Miia, Tammi Roope, Tuokila Nelli, Tuominen Janina, Uusikartano Eveliina, Vainio Juho, Valtanen Jaana, Varjo Alina, Wessman Ida, Vihlman Eerika, Vuorio Anna, Vuorio Pipsa, Vähätupa Petteri, Väkiparta Viljo, Välimäki Olivia, Välimäki Valtteri, Yli-Rohdainen Samuli.