Kauppakeskus Skanssiin avautuu kebab-ravintola
Kauppakeskus Skanssissa avataan kesäkuussa berliiniläisestä katuruuasta inspiraation saanut Elias Döner Kebab -ravintola.
– Olemme hakeneet EAT-ravintolamaailmaamme jotakin uutta ja erilaista ruokatarjontaa. Elias Döner Kebab tuo tarjontaamme niin perinteistä kebabia, mezelautasia, falafeleja kuin myös salaatteja, toteaa Skanssin kauppakeskuspäällikkö Heli Järvelä tiedotteessa.
Skanssin ravintolamaailmassa toimii tällä hetkellä seitsemän ravintolaa: Momotoko, Subway, El Nam, Hesburger, Pancho Villa ja Rax. Näiden lisäksi Skanssin tiloissa on ravintolat Luckiefun’s ja Burger King. Kahvilat Cafe Brahe, Espresso House ja Kosken Leipomo täydentävät tarjonnallaan kauppakeskuksen ruoka- ja juomakokonaisuutta.
Elias Döner Kebabilla on ravintolat myös Espoon kauppakeskus Lippulaivassa sekä Keravalla kauppakeskus Karusellissa.