Uutiset

Syksyn uudet ylioppilaat Lounais-Suomessa

Aurajoen lukio, Turku

Uusia ylioppilaita 14

Forsgren Mira, Jaakkola Eveliina, Kankaanpää Katja, Kiikko Aleksi, Koski Virva, Laitinen Valtteri, Lentonen Daniel, Lötjönen Eero, Mattsson Essi, Mitikka Lotta, Niinivirta Miikka, Nylund Eveliina, Palonen Janni, Sartela Noora

Juhana Herttuan lukio, Turku

Uusia ylioppilaita 5

Hukka Jenni, Pihlajamaa Mikael, Salminen Jere, Virta Niclas, Vuorema Esko

Katedralskolan i Åbo

Uusia ylioppilaita 1

Mantere Riitta

Kaksoistutkinnon suorittaneita 2

Frelander Noora, Jalonen Joonas

Klassikon lukio, Turku

Ei uusia ylioppilaita

Kupittaan lukio, Turku

Uusia ylioppilaita 12, joista 2 ei halua nimeään julkaistavan

Anttonen Heidi, Borg Sebastian, Kalliokoski Laura, Kauhaniemi Samu, Kruusamägi Roger, Lammela Vesa, Niemi Tommi, Nieminen Miikka, Tuominen Marika, Vuorinen Olli

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Luostarivuoren lukio, Turku

Uusia ylioppilaita 5

Malmberg Jenny, Mäkelä Taru, Puittinen Janni, Sirén Lauri, Sourander Saana

Puolalanmäen lukio, Turku

Uusia ylioppilaita 3

Broas Maiju, Lybeck Pauli, Malmisalo Mikael

Turun iltalukio

Uusia ylioppilaita 40, joista 3 ei halua nimeään julkaistavan

Aaltonen Sanna, Anttila Sara, Autio Ida, Forss Henrik, Hakala Heikki, Heikkonen Jussi, Hongisto Sakari, Hyytiä Rami, Inna Minna, Jäntti Gerd, Kanervo Jesse, Kankare Terttu, Karlsson Rikhard, Latvaala Santeri, Laurell Disa, Lehtinen Arttu, Levo Anni, Linden Aappo, Lindroos Jaakko, Lähdekorpi Niina, Maijanen Niko, Maskati Hassan, Mäkinen Katariina, Mäntylä Henna, Nguyen Kim-Mikael, Nurmi Mika, Nyfors Sari, Palmunen Minna, Salo Piia, Salopää Ville, Sapelkina Maria, Skalidas-Ilmonen Susanna, Takatupa Riku, Tähti-Laine Eeva, Valtonen Juho, Varjo Pirkko, Vuorio Linda

Turun Lyseon lukio

Uusia ylioppilaita 5

Kumpulainen Olli, Palin Santeri, Salmela Essi, Tammila Sanna, Viitala Janne

Turun Normaalikoulu ja lukio

Uusia ylioppilaita 1

Nyman Jatta

Turun Steiner-koulu

Ei uusia ylioppilaita

Turun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio

Uusia ylioppilaita 13

Aalto Hanna, Hannuniemi Netta, Kananen Katja, Kouki Heini, Kourula Nina, Laine Noora, Lauronen Henna, Leivo Heidi, Manner Roope, Nortela Pihla, Pakkanen Tiina, Toivola Hanna, Uusitalo Aino

Raision lukio

Uusia ylioppilaita 6

Halonen Juuso, Lausmäki Jenni, Lindholm Erika, Salminen Jenna, Säisä Mette, Yli-Saari Perttu

Naantalin lukio

Uusia ylioppilaita 3

Niemi Maija, Tiainen Iida, Ryynänen Mikko

Liedon lukio

Uusia ylioppilaita 4

Krannila Santeri, Mansikkaviita Ida, Sjöblom Sarianne, Vuorinen Santeri

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Kaarinan lukio

Uusia ylioppilaita 7

Hagström Markus, Harberg Susanna, Korpela Jani, Lappi Janne, Phan Linh, Salminen Juuso, Wuorela Mathilda

Kaarinan aikuislukio

Uusia ylioppilaita 2

Korkiakoski Kosti, Otsola Salla

Kimitoöns gymnasium

Uusia ylioppilaita 1

Hoikkala Antti

Mynämäen lukio

Uusia ylioppilaita 2

Lehtinen Taneli, Vuorinen Jakke

Paimion lukio

Uusia ylioppilaita 5

Aaltonen Miia, Hytönen Toni, Metsä-Tokila Samu, Ström Santeri, Tulonen Teija

Paraisten suomenkielinen lukio

Uusia ylioppilaita 1

Jokinen Jenna

Pargas svenska gymnasium

Uusia ylioppilaita 1

Mattsson Frida

Uudenkaupungin lukio

Uusia ylioppilaita 8

Blomvall Lauri, Korpi Mikael, Luumi Henry, Nivola Karoliina, Pelli Jussi, Pihanperä Meri, Suikki Kaisa, Välimäki Henna-Maija

Uudenkaupungin ammattiopisto Novida

Uusia ylioppilaita 4

Korjus Eelis, Laitinen Juuso, Pakarinen Juuso, Sjöblom Tomi

Laitilan lukio

Uusia ylioppilaita 3

Aulin Janne, Ruusuranta Karoliina, Valovuo Risto

Kokemäen lukio

Uusia ylioppilaita 1

Laine Susanna

Kiukaisten lukio, Eura

Uusia ylioppilaita 2

Marttila Teija, Tuomi Emma

Euran lukio

Uusia ylioppilaita 3

Erkkilä Marianne, Heikkilä Janika, Julin Veera

Säkylän seudun lukio, Säkylä

Uusia ylioppilaita 1

Eronen Viivi

Elisenvaaran lukio, Pöytyä

Uusia ylioppilaita 3

Achrén Hulda, Jompero Kati, Haapaniemi Tuula

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Lauttakylän lukio, Huittinen

Uusia ylioppilaita 9

Järvensivu Jerry, Koski Jarno, Kulmala Liisa, Ojala Joonas, Reunanen Kaisa, Riuttamäki Jaakko.

Aikuislinja: Kulmala Kristo, Mäki Anne, Nummela Joonas

Vammalan lukio, Sastamala

Uusia ylioppilaita 7

Airu Samuli, Halme Mari, Hukkanen Wili, Kruuda Triin, Mäkinen Janne, Suominen Tiina, Syrén Tomi

Sarkia-lukio, Sastamala

Uusia ylioppilaita 2

Lähdeniemi Hannes, Syrén Sofiia

Punkalaitumen lukio

Uusia ylioppilaita 1

Taalikka Taru

Karkun evankelinen opisto, Sastamala

Uusia ylioppilaita 10

Hartin Emma, Hertto Tiina, Johansson Ossian, Järventaus Lauri, Lepistö Sirre, Lindberg Janita, Männistö Ida, Riekkinen Teemu, Salo Jenni, Supponen Sami

Mouhijärven lukio, Sastamala

Uusia ylioppilaita 1

Aalto Helena

Loimaan lukio

Uusia ylioppilaita 13

Aaltonen Camilla, Lindeman Essi, Korvenpää Sini, Martonen Mira, Mattila Heini, Otranen Sylvi, Pohjalainen Saara, Tamminen Hanna, Tevasaari Otto, Tienhaara Annika, Vanha-Perttula Anna, Vilppula Verna ja Vähälä Noora

Forssan yhteislyseo

Uusia ylioppilaita 8

Tiia Honkala, Saara Kauranen, Tiia Kivinen, Toni Korpela, Roosa Koskelo, Harri Laaksonen, Zamina Ruhanto ja Henna Vikman

Kaksoistutkinnon suorittajia 1

Haake Marika

Halikon lukio

Uusia ylioppilaita 3

Jones Joanna, Konkola Hemmo, Vienonen Elli-Noora

Kosken lukio

Uusia ylioppilaita 1

Lehtonen Kati

Perniön lukio

Uusia ylioppilaita 1

Melkkilä Katriina

Salon aikuislukio

Uusia ylioppilaita 4

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Luona Henni, Myllymäki Erja, Nyrhinen Samuli, Sjöholm Seija

Salon lukio

Uusia ylioppilaita 11

Alarakkola Anu, Heininen Elina, Iivonen Henriikka, Ketola Santeri, Kuusisto Marianne, Lokkila Henri, Löfberg Cassandra, Nummila Ann-Marie, Pölönen Ville-Matti, Raunio Minna, Tanhuansuu Joni

Lohjan Yhteislyseon lukio

Uusia ylioppilaita 1

Falkstedt Susanne, Jernström Meri, Kiiskinen Netta, Kivistö Riku, Kähärä Tuomas, Laima Saraliina, Lehmusvirta Nanette, Maijala Maria, Niskanen Elina, Pouttu Kimmo, Purontaus Juho, Ruoho Noora, Salmi Jori, Salminen Eevi, Sippola Julia, Varjonen Niko, Viita Jani

Lohjan lukion aikuislinja

Uusia ylioppilaita 5

Aaltonen Jari, Bogdanoff Anja, Borén Sini, Semi Mari, Verava Jaana

Hankoniemen lukio

Uusia ylioppilaita 2

Karjalainen Henri, Sundberg Delissa

Hangö gymnasium

Uusia ylioppilaita 1

Thomas Malaska

Ekenäs gymnasium

Uusia ylioppilaita 2

Ström Anna, Westerlund John

Karis-Billnäs gymnasium

Uusia ylioppilaita 2

Heikkinen Miki, Alm Alexandra

Rauman lukio

Uusia ylioppilaita 41

Ahovirta Jenniina, Aitto-Oja Tony, Friman Siiri, Hannula Aleksi, Heikinniemi Ilkka, Heikku Tino, Hovi Tanja, Hyysalo Juho, Ignatius Lasse, Junkkala Juhani, Junno Fanni, Kivimäki Laura, Koivunen Lassi, Korte Heidi, Kortelainen Sepi, Koski Iida, Laaksonen Serafiina, Lahtinen Noora, Laiho Mikke, Levonen Jenna, Mannola Lauri, Nahkuri Jonne, Nieminen Elina, Nurmela Tuulia, Oranen Sanni, Pajarinen Sampsa, Pelamo Lotta, Roos Miika, Ruohonen Jennika, Ruohonen Mira J., Ruokonen Saara, Seikkula Kirsi, Silvennoinen Lisa, Strander Tapani, Takaveräjä Noora, Talvenmaa Mira, Tanskanen Hanna, Uusitupa Niina, Vänttinen Juha, Ylivuori Juuso, Zinhu Nhamo

Rauman lukion iltalinja

Uusia ylioppilaita 5

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Lahtinen Aleksanteri, Rautakumpu Maija, Vidqvist Tiina, Virtanen Viivi

Kaksoistutkinnon suorittajia 1

Aro-Heinilä Essi

Eurajoen lukio

Uusia ylioppilaita 5

Koivula Eerikki, Lammassaari Miamari, Päkkilä Tauno, Wahala Ilkka, Vähätalo Reetta