Seurakuntavaalit

Länsi-Turunmaan seurakuntayhtymän valtuustoihin ja seurakuntaneuvostoihin valitut

Länsi-Turunmaan suomalainen seurakunta

Äänestysprosentti 11,5 %

Yhteiseen kirkkovaltuustoon valitut

Valittuja 11, joista uusia (u) 6

Seurakuntatyön tukeminen ja kehittäminen -ehdokaslista:

Huvila Merja 43 ääntä (ä) (u)

Lindén Eija 29 (ä) (u)

Lehtovaara Sari 29 (ä)

Kaanela Soile 25 (ä)

Pärssinen Raimo 24 (ä)

Järvinen Markku 24 (ä)

Kallio Minna 24 (ä) (u)

Valli Stina 19 (ä) (u)

Inkeroinen Marko 17 (ä) (u)

Sosialidemokraatit ja sitoutumattomat -ehdokaslista:

Stolzmann Marianna 25 (ä)

Sipola Tiia 16 (ä) (u)

Seurakuntaneuvostoon valitut

Valittuja 12, joista uusia (u) 9

Seurakuntatyön tukeminen ja kehittäminen -ehdokaslista:

Kuvaja Minna 29 ääntä (ä) (u)

Kallio Minna 22 (ä) (u)

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Salonen Markku 21 (ä) (u)

Lehtovaara Sari 21 (ä)

Lindén Eija 21 (ä) (u)

Pärssinen Raimo 20 (ä) (u)

Huvila Merja 20 (ä) (u)

Valli Stina 17 (ä) (u)

Kaanela Soile 17 (ä)

Inkeroinen Marko 17 (ä) (u)

Sosialidemokraatit ja sitoutumattomat -ehdokaslista:

Stolzmann Marianna 23 (ä)

Kurvinen Kyösti 16 (ä) (u)

Väståbolands svenska församling

Äänestysprosentti 22,1
Yhteiseen kirkkovaltuustoon valitut

Valittuja 20, joista uusia (u) 19

Svenska listan

Lagerroos Janette 135 ääntä (u)

Helin Märta 108 (ä) (u)

Öhman Petra 96 (ä) (u)

Pakalén Ulf 89 (ä) (u)

von Bergmann Andreas 84 (ä) (u)

Nyström Ann-Christin 70 (ä) (u)

Johansson Rune 66 (ä) (u)

Åkerfelt Rea 61 (ä) (u)

Järnström Christer 54 (ä) (u)

Kronehag Kurt 46 (ä) (u)

Rinne Tarja 36 (ä) (u)

Eriksson Malin 34 (ä)

Blomberg Bodil 30 (ä) (u)

Degerth Gudrun 27 (ä) (u)

Församlingsaktiva

Öhman Nalle 94 (ä) (u)

Jansson Eric 60 (ä) (u)

Lundgren Svante 57 (ä) (u)

Församlingsborna väl

Engman Stig 117 (ä) (u)

Engström Eskil 28 (ä) (u)

Johansson Tiina 25 (ä) (u)

Seurakuntaneuvostoon valitut

Valittuja 12, joista uusia (u) 12

Svenska listan

Törnqvist Caroline 158 ääntä (u)

Pakalén Ulf 126 (ä) (u)

Lagerroos Janette 119 (ä) (u)

Fjäder Gunnel 91 (ä) (u)

Aaltonen Monica 81 (ä) (u)

Helin Märta 77 (ä) (u)

von Bergmann Andreas 60 (ä) (u)

Vuorio Agneta 56 (ä) (u)

Jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy

Järnström Christer 56 (ä) (u)

Församlingsaktiva

Kulp Marianne 91 (ä) (u)

Lundgren Svante 57 (ä) (u)

Församlingsborna väl

Engman Stig 110 (ä) (u)