Kotimaa

Uusien ylioppilaiden joukossa yksi 9 laudaturin ylioppilas

Kotimaa | Turun Sanomat 16.5.2008 14:15 |
Päivitetty 16.5.2008 17:57

Kevään kirjoituksissa on yksi yhdeksän laudaturin ylioppilas. Hän opiskelee Helsingin Suomalaisessa Yhteiskoulussa. Edellisen kerran yhdeksän laudaturin ylioppilas lakitettiin vuonna 1999. Kaikkiaan kevään ylioppilaskirjoitukset on läpäissyt vajaat 29 000 opiskelijaa. Reputtaneita oli noin 2 200. Osa kouluista julkaisee kirjoitusten tulokset jo tänään. Rehtoreista osa saa tiedot sähköisesti, osa kouluista haluaa tulokset paperivedoksena postitse. Paperiversio ehtii kouluille vasta maanantaina. Turun Sanomien verkkolehti julkaisee alueen uusien ylioppilaiden nimet tuoreeltaan sitä mukaa, kun toimitus saa nimet kouluilta.

Aurajoen lukio / urheilulukio:

Anis Alex, Ansio Sanna-Maija, Arikka Milla, Blomqvist Teemu, Carlsson Amanda, Erista Florence, Heino Eetu, Helenius Cindy, Hellman Piritta, Hellsten Tyko, Helminen Inka, Henriksson Ville, Huuskonen Emilia, Jaakkola Taija, Jalanne Joel, Jalo Toni, Järvinen Joonas, Järvinen Matti, Jätinvuori Jenni, Kaaresvirta Marjaana, Kaleva Lotta, Kantola Teemu, Katvesoja Tomi, Kiiskilä Outi, Korpela Sallamari, Koskimies Janne, Koskivuo Anna, Kottonen Saana, Kuusisto Eeva, Lehtola Mika, Lind Tommi, Lyyra Kalle, Lyytinen Lotta, Lähteenmäki Noora, Malka Joni-Petteri, Mattila Elina, Mäenpää Sarita, Niemeier Otto, Nikkari Ville, Nurminen Iina, Nylund Sami, Palmroth Markus, Peltomaa Henri, Pihlasto Mikko, Pärnä Jaakko, Qerimi Shapat, Rantanen Salla, Remes Linnea, Rintala Niko, Rumpunen Ossi, Rusi Joonas, Saari Mikko, Saarinen Jesse, Saarinen Miikka, Sandberg Niklas, Similä Markus, Sinervo Noora, Sinervo Sofia, Sirkiä Ville, Spoof Jenny, Suomilammi Noora, Suonpää Olli, Syrjälä Janni, Tamminen Olli, Tanninen Jutta, Tervaportti Eemi, Tuomainen Petteri, Turunen Sirkku, Uusinoka Iida, Vainio Teemu, Vallivuori Antti, Vanhanen Mari, Vartio Aliina, Virtanen Tommi, Ylönen Saara.

Juhana Herttuan lukio:

Aalto Emilia, Ahola Jaakko, Ainikkamäki Essi, Alkio Jasmin, Alnabi Jilvan, Arminen Tuomas, Avikainen Petri, Bagheri Kakesh Rose, Brotell Mikko, Degni Millie, Dietrich Jenna, Digert Jutta, Ervelä Pauliina, Hakanen Suvi, Hiltunen Jenny, Himberg Essi, Honkala Sonja, Hovi Roope, Huovinen Kaarina, Huttunen Salla, Hörkkö Kaisa, Itänen Kia, Junninen Pyry, Järvi Anna, Järvinen Elias, Kallio Giselle, Karila Suvi, Karlsson Nina, Keppola Erika, Keskinen Eeva-Leena, Koistinen Juho, Korpi Linda, Koski Salla, Kosonen Jenni, Kruskopf Milla, Kärkkäinen Tiia, Laaksonen Emmi, Laaksonen Mikko, Lakkala Hannamari, Lammi Hanne, Leinonen Minna, Linnakaari Susanne, Lohtander Susanna, Lumikko Otto, Lähteenoja Heta, Lönnroth Ida, Miekka Niko, Mikkola Jaana, Mäkelä Mira, Naumala Mari, Nikkanen Noora, Nurro Mirella, Oikarinen Anna, Olkkonen Sanni, Paasikivi Sofia, Paasikoski Hanna, Palmu Janina, Pelander Emilia, Pesonen Sinikka, Proctor Tania, Rajainmäki Sofia, Rantanen Maria, Reimi Mikaela, Roitto Kalle, Romana Miila, Rostedt Dea, Rusi Noora, Saarinen Linda, Sahranto Sirke, Saikkonen Salla-Mari, Sairanen Pauliina, Salakka Seela, Salminen Jussi, Salovuori Minna, Sario Ida, Savo Satu, Savonlahti Vilja, Seppälä Vilma, Soila Konsta, Sointusalo Miia, Stigzelius Juulia, Suikki Anniina, Syrjälä Aina, Tammisto Noora, Tervo Sanni, Tikanmäki Suvi, Tuominen Emma, Turunen Olli, Törmä Ilkka, Vaari Anni, Westerlund Veera, Wiklund Linda, Vähätalo Emilia, Ylikoski Sofi, Ääri Isa-Maria.

Kastun lukio:

Ahola Juuso, Attermaa Anne-Maria, Axberg Pekka, Broberg Carli, Chichova Maria, de Wit Alvar, Einola Milla, Heinonen Juho, Hjerppe Kalle, Holvitie Johannes, Hottinen Salla, Huuskonen Tatu, Hyttinen Sari, Hämäläinen Suvi, Ilmanen Tommi, Jalava Tuija, Jauhiainen Aku, Jessen-Juhler Jenni, Johansson Katja, Johansson Pia-Maria, Johansson Rosita, Järvinen Enni, Kaituri Ville, Kanerva Maria, Kantonen Sanna, Karhuvaara Outi, Karppanen Matti, Kava Ronja, Kielo Emilia, Kinnunen Joonas, Kortelainen Anna, Korvenpää Lauri, Kosonen Iiris, Kota-aho Eeva, Kurka Pauliina, Kuru Jouni, Kuuppo Paula, Laaksonen Maija, Laamanen Janina, Lahti Antero, Laine Sari, Laitinen Emmi, Lammervo Jaakko, Langoya Nancy, Lehtinen Mikko, Lehtinen Mirjam, Lehtonen Ida, Leino Harri, Leino Suvi, Leppänen Sissi, Leskinen Annina, Lindqvist Suvi, Liuko Helena, Loukonen Juho, Lumme Minja, Lundström Annina, Löyttyniemi Aleksi, Makkonen Janne, Mikola Riikka, Mäkelä Joonas, Mäkilä Annika, Niemi Lauri, Nieminen Antti, Nieminen Juho, Nikkari Maria, Nikkari Pilvi, Nissilä Niilas, Nissinen Maarit Numminen Netta, Nurminen Pietari, Nurvala Eeva, Oikarinen Juho, Pajukivi Antti, Papinoja Veera, Perämäki Janna, Piiparinen Mia, Piiroinen Emilia, Pohjavirta Veera, Puolasmaa Pekka, Pyykkö Karita, Raassina Rasmus, Raiko Valtteri, Riikonen Antti, Rinne Jenni, Rinne Nina, Rintala Venla, Saha Julia, Salla Matti, Sato-Hunsala Matti, Sauvolainen Jonna, Siitonen Riikka, Sironen Tommi, Soikkeli Jussi, Soininen Sanni, Suominen Samuli, Sysmelin Saara, Takala Sara, Toivonen Aleksi, Tram Loan, Tuominen Niko, Tuuppa Eva, Töykkälä Esa, Vainio Eemeli, Valtonen Juho, Venho Ville, Viinikainen Tommi, Vikman Elina. Virkalahti Joonas, Virtanen Anniina, Vuorela Teemu, Vuorio Miika.

Katedralskolan i Åbo:

Nina Abrahamsson, Petteri Ahokoski,. Yasmin Akbulat, Denise Blomqvist, Petri Blomqvist, Carin Bogel, Christian Bogel, Mikaela Carlsson, Linda Degerman, Nicklas Ekblad, Oscar Ekholm, Mia Eklund, Amanda Enberg, Hanna Engblom, Ida Enqvist, Rozanne Forsström, Victor Frelander, Hanna Friman, Alette Grandell, Maria Granholm, Viktor Granskog, Karri Gröndahl, Viljam Haarala, Emelie Hansen, Kadi Henell, Ida Hermansson, Jonas Holmström, Mikko Hongell, Helen Honkasaari, Elisa Hupa, Maria Jensen, Paula Johansson, Emilia Järvinen, Jonathan Kajander, Elisabet Kivilohkare, Laura Kota-aho, Kajsa Kullberg, Emma Kunnas, Linda Kylkis, Martina Lerche, Laura Lind, Emil Lindfors, Mariann Lundqvist, Daniela Mattsson, Anna-Kajsa Mether, Joakim Nordling, Benjamin Nordström, Anna Nurminen, Linda Nygård, Christoffer Nyström, Jakob Olin, Jenni Paananen, Henrita Ranta, Ditte Reinlund, Olga Rentto, Sandra Råholm, Jonas Saari, Henri Savioja, Ida Schauman, Camilla Schleutker, Rolf Schwartz, Sofia Silvén, Sofia Sjöblom, Ronja Sjöström, Sara Sjöwall, Andreas Skrifvars, Anna Solin, Anna Suksi, Sonja Sunde, Jonatan Söderström, Ann-Sofie Tapio, Petra Toivonen, Peter Ukkonen, Vanessa Veromaa, Niklas Wester, Kristina Wikman, Sofia Ylinen, Emil Ågren.

Kaksoistutkinnon suorittaneet: Ida-Maria Ahola, Tomas Alanko, Saija Björkman, Willy Holmberg, Mikael Huldén, Mathias Landor, Conny Lemberg, Daniela Söderman, Alexandra Wikström.

Kupittaan lukio:

Aalto Mikko Matias, Aaltonen Emmi, Aaltonen Kalle, Alakurtti Joonas, Andersson Markus, Aro Teemu, Ekebom Patrik, Ekqvist Nico, Enne Reetta, Eskola Meeri, Halminen Heidi, Helenius Henri, Hilck Lasse, Hilska Antti, Hurme Mikko, Jokela Lilli, Jokinen Justus, Jusi Erkka, Jyly Joonas, Järvinen Mikael, Kaappa Timo, Kahela Erkka, Keskinen Jenny, Kivijärvi Jussi, Koivunen Lisa, Koskinen Toni, Kovanen Markus, Kujala Juha, Kärppä Mirka, Laaksonen Jaakko, Launto Ilmari, Laurila Sini, Laurila Ville, Lehtinen Mikko, Lehtinen Suvi, Lehtonen Eetu, Lehtonen Jouni, Lehtonen Lauri, Lehtovaara Amanda, Lepistö Sara, Leppäkoski Markus, Linden Moona, Linden Severiin, Luukkanen Ilari, Markkanen Aleksanteri, Martikainen Milla, Mäenpää Anniina, Mäkelä Juha, Niemi Olli, Nokkala Tuomas, Othmani Gulbakh, Ots Liis, Paatonen Jere, Puumalainen Petteri, Rajakallio Tommi, Rannikko Mikko, Rantala Jami, Rantanen Iida, Rantanen Minttu, Rinnola Ville, Ruohola Minttu, Saarinen Mikko, Salminen Marianne, Salminen Marika, Salo Ville, Salonen Laura, Skants Ville, Storm Sonja, Strandberg Emmi, Suominen Jakke, Terävä Sami, Toivonen Nikolai, Topi-Hulmi Tomi, Toppinen Aleksi, Torsti Milo, Turkia Jere, Uitto Joni, Valjanen Veli-Pekka, Valonen Vilhelmiina, Vanne Minna, Wikstedt Susanna, Willström Valtteri, Visti Aleksi, Vou Hannes, Vuorinen Annastiina, Vuorio Aarre, Väisänen Miika.

Luostarivuoren lukio:

Aalto Mirelle, Aantaa Niilo, Ailio Juhani, Ala-Tuuhonen Vililassi, Ala-Tuuhonen VIlmalotta, Alin Karoliina, Aro Erik, Eriksson Joakim, Fjäder Janne-Henrik, Gustafsson Sanni-Marja, Heikkala Jere, Heikkilä Anna, Helenius Maria, Hellman Valtteri, Hermansson Henriina, Husso Jenita, Huttunen Aino, Hyrkkänen Ronja, Ihalainen Anna-Karoliina, Iivonen Iina, Ilvessalo Saara, Junkkari Tuure, Junnikkala Markus, Kallio Viivi, Kapiainen Karolina, Kapuinen Jani, Kares Eeva, Kaskimäki Suvi, Kattelus Lauri, Kentala Rasmus, Kilkku Viivu, Koskela Ilkka, Kroneld Linnea, Kuisma Linda, Kuisma Mirka, Kummala Ruut, Kyllönen Anna, Kärkkäinen Siiri, Laakso Anni-Maarit, Lahtinen Martta, Laine Linda, Lammi Aleksi, Lampinen Markus, Landén Kristina, Lappalainen Kaisa, Laurikainen Erkki, Leino Kaisa, Li Yifeng, Linhala Mari, Luukko Noora, Majaniemi Jussi, Malmi Anna, Marisa Samuel, Mäenpää Heikki, Mäkinen Elina, Mäkitalo Liisa, Nieminen Mikko, Nissilä Maija, Nordling Eva, Nordström Tomas, Ojala Minna, Paananen Pauliina, Peltomäki Meri, Peltoniemi Maria, Pennanen Hanna-Riikka, Pentikäinen Laura, Pettinen Karita, Pirttijärvi Teemu, Pyökkimies Johanna, Rae Monica, Rahman Dinah, Raila Vivi, Raita Ossi, Rannikko Janina, Rautio Janina, Reponen Sini-Tuulia, Ridha Sheima, Ristola Marie, Ruokonen Annina, Saarinen Miia, Saarinen Samuli, Salminen Emma, Satama Sampo, Sirkiä Ville, Skorin Aleksei, Stenroos Krista, Sundberg Olli, Suvanto Anu, Takaneva Heidi, Tammi Eveliina, Utunen Idamaria, Valenius Edita, Vanhakartano Erkko, Vesamo Susanna, Vihervuori Ella, Viitanen Henri, Wilppu Outi, Virtanen Jenni, Vuolamo Lotta, Wuorela Fredrika, Vuorinen Minna, Ylinen Simon, Ylitalo Sanna.

Puolalanmäen lukio:

Abrahamsson Daniel, Alitalo Marjut, Anttila Tuikku, Aromaa Kalle, Asteljoki Daniel, Auramo Janne, Berg Linda, Bernhardt Juulia, Brander Joel, Fenina Latifa, Hakala Suvi, Heikkilä Mari, Heinonen Heli, HeinonenJasmiina, Heiskala Oona, Helle Lotta, Hiltunen Eero, Huovinen Elisa, Hyrynsalmi Sanna, Ionin Mikko, Issa Jemima, Juvonen Riku, Jyrkkänen Anna-Kaisa, Kalpa Kirsi, Kangasniemi Jessica, Karhuvaara Kaisa, Karilainen Katri, Karttunen Reija, Ketonen Tommi, Kolehmainen Antti, Komulainen Vilma, Koskela Anna, Kuittinen Iitu, Kujala Elisa, Kummala Iida, Laakio Noora, Laaksonen Kiia, Laine Susanna, Lehtinen Petteri, Lehto Ilmari, Leino Maija, Leivo Juhani, Leivo Marianne, Levo Mervi, Lindholm Iiris, Lithonius Joonas, Malaska Henrika, Malkaniemi Marianne, Merisaari Martti, Murtonen Eveliina, Mäkinen Eero, Mäntylä Linda, Nevari Jasmina, Nevari Julianna, Niittynen Valtteri, Niuro Nanne, Nordman Niklas, Nuora Julius, Paavilainen Valtteri, Paavola Henna, Patanen Marko, Pekonen Inna, Peltonen Eppu, Pentti Elina, Pesonen Sofia, Piiparinen Anni, Putkonen Marianna, Puukka Jussi, Pyykkö Iina, Päivänsalo Johannes, Pöysti Merituulia, Qin Bo, Raatikainen Pauliina, Raivonen Pinja, Rantanen Aleksi, Rekola Maija, Rumpunen Teemu, Ruohola Raakel, Ruohonen Kaisa, Saarenpää Mikko, Saarinen Roosa, Salenius Elina, Salmela Satu, Salmi Aida, Salonen Tiia-Karoliina, Sevon Lauri, Sipilä Assi, Stenholm Lotta, Syysvirta Joonas, Särkilä Hanna, Tarassova Marina, Tenho Jussi, Timonen Teemu, Toivari Maunu, Toivola Sini, Tuominen Anna, Uotila Sauli, Vaari Essi, Vainio-Puhju Venla, Valtonen Mari, Vanamo Heikki, Vannesluoma Valentina, Vasankari Lauri, Vikkula Nelly, Virolainen Mia, Virtanen Ville, Yliportimo Johanna, Zenkovitch Irina, Östring Lauri.

Turun iltalukio:

Aalto Linda, Aho Tiia, Ahokas Saara, Ahtinen Markus, Alilonttinen Antti, Barbato Belinda, Baumert Ulrica, Ekman Hanna, Eriksson Eemeli, Erinko Säde, Hairisto Arto, Hakamäki isto, Halonen Jonna, Heikkinen Jussi, Huhtanen Eino, Hyvärinen Helena, Illman Mika, Jalo Beata, Jokinen Harri, Kainulainen Maija, Kallio Tytti, Keronen Jiri, Koli Sanna, Kosonen Iiro, Kuikka Aku, Kukkonen Esa, Kulju Tuure, Kulmala Joni, Kulmala Susanna, Kumpula in, Latva Tiina, Laukkanen Lasse, Laurila Joel, Laurila Niko, Lehto Riku, Lehtonen Miikka, Lehtonen Nina, Levonen Riikka, Lindqvist Tuomas, Lindström Jan, Lönn Lauri, Malmi Niko, Mansikka Mia, Mattila Mari, Mettovaara Erja, Moilanen Vitali, Mougeolle Silja, Myllymäki Joanna, Mäkilä Mirja, Nykänen Salla-Mari, Orpo Kari, Peltola Ville, Piha Jousia, Pikkarainen Alena, Pohjola Veera, Pudas Heli, Rantalankila Henri, Reinikkala Tarja, Rönkkö Emmi, Rönnblad Ida, Saario Hannele, Sarametsä Juha, Seppälä Teea, Suoja Heidi, Suovuori Juho, Tapio Mirva,Tetri Tero, Toivonen Leena, Tuominen Miriam, Tuominen Tuomas, Törmänen Sinikka, Urpo Hanna, Uusikartano Veera, Uusikylä Tiina, Vainio Jussi, Westergren Laura, Vibli Anna, Vihanto Mari, Vuoltee Katja, Vuorio Markus, Vuoristo Jonna, Välimäki Sanna.

Turun Klassikon lukio:

Aaltonen Santra, Aho Niina, al-Amarah Safwan, Allen-Mersh Kiril, Amirkhani Glavij, Apostol Anda, Arnisto Siim, Ervasti Niko, Eskola Netta, Hakamäki Essi, Hakomaa Tommi, Halonen Iida, Heikkilä Matias, Hietanen Noora, Holanne Katriina, Honkanen Ahti, Huhtala Vilma-Riikka, Hussu Kati, Hänninen Anna, Ingström Saara, Intovuori Hanna, Jokimäki Anna, Jokinen Miika, Järviö Nora, Kaipiainen Eero, Kangasniemi Joona, Kannosto Saara, Kantonen Tino, Karhunen Antti, Karttunen Roosa, Kaskinen Juulia, Keskinen Aleksi, Kestiö Henri, Kiesvaara Emmi, Kinnunen Lauri, Kiuru Anna, Kiviluoma Karoliina, Koch Anna, Koivisto Aleksi, Korhonen Jaakko, Koskinen Katri, Kuunjoki Iia, Kvist Juha, Kärri Janina, Laakso Linda, Lahti Eeva, Laine Sini, Laite Erkki, Lajolinna Maria, Lehtinen Esko, Lehtiö Riku, Lehtonen Ilona, Leskinen Mikko, Levola Ville, Lindgren Jasmi, Lindgrén Sara, Luoma Aleksi, Miettinen Ville, Mikonaho Tuuli, Moisio Pauliina, Mäkinen Iina, Mäkinen Pekka, Mäkinen Tuomas, Mälkönen Jari, Mäntynen Janne, Naaranoja Kata, Naatti Johanna, Nordman Reetta, Nummenpää Iiro, Nurmi Suvi, Ojala Liisa-Mari, Orpo Tiia, Ostela Saija, Paijula Juho, Paldanius Moona, Peltomäki Tuulikki, Penttinen Ida, Pienihäkkinen Laura, Priha Lilli, Pulkkinen Saara-Maria, Puska Markku, Rajainmäki Kiti, Rauhamäki Jesse, Rawlins Pia, Riihonen Artturi, Sairinen Hanna, Salmi Jaana, Salminen Essi, Saveljeff Henna, Siikarla Jasmiina, Sulonen Milla, Suomi Kim, Suomi Terhi, Taanila Essi, Takala Riia, Tamminen Kalle, Tolvanen Silja, Tynkkynen Suvi, Törnström Aino, Uusitalo Rami-Roope, Vainikainen Sara, Vainio Henri, Valtonen Anni, Vantamo Oskari, Vapaavuori Tommi, Vuorinen Jessica, Vuorinen Joni, Ylinen Kaisa, Äyhö Niina.

Turun Lyseon lukio:

Aarnivala Oula, Abucar Zahra, Artukka Mikko, Aunio Tea, Bruun Milla, Gullichsen Anni, Haavisto Sini, Hannula Katariina, Haulivuori Kreetta, Heikkilä Anu, Helander Iina, Helenius Heini, Hirsimäki Nina, Huupponen Anna, Jalava Laura, Jokinen Noora, Jonsson Lauri, Jortikka Sakari, Junnila Anna, Juurinen Eetu, Järvenpää Anna, Kallio Jonna, Kananen Niko, Kankaanpää Jarno, Kankare Tytti, Karplund Emma, Keskitalo Satu, Kivimäki Niina, Klimscheffskij Sabrina, Kodisoja Aleksi, Koivisto Jaana, Korhonen Jaana, Korpela Laura, Koskinen Leni, Koutuaniemi Jonna, Kuoppala Henri, Laakso Elina, Laakso Paula, Lahdenranta Sanna, Laiho Mika, Laiho Sanna, Laine Jonna, Laukkanen Pyry, Laukkanen Virva, Lehtinen Otto, Lehtinen Pauliina, Leikas Essi, Lepistö Lassi, Lättilä Ville, Maanpää Taru, Mahmoodi Kosar, Mamandi Shevin, Markova Marja, Martin Fernandez Alba, Mero Jasmina, Muukkonen Eerika, Männistö Ida, Mäntynen Mira, Nevala Joonas, Nieminen Anna-Sofia, Nieminen Tuulia, Nurmi Aleksi, Odda Nawras, Paju Irene, Paju Isabella, Pelkonen Elina, Peltonen Janne, Penttinen Saara, Petrova Natalija, Pihlstedt Teresa, Pitkänen Niina, Poso Ann-Mari, Potila Marika, Purtsi Susanna, Rajalin Nea, Rajamäki Mikko, Rauhala Tomi, Roering Jan, Roine Vivian, Roos Tuomas, Räty Jenni, Saikkonen Enni, Salonen Joel, Salonen Tero, Salopää Tuomas, Sandelin Jani, Siikarla Laura, Siipola Robert, Sipola Johanna, Soittu Sari, Ståhle Mia, Takalo Oona, Tamminen Johanna, Tauro Christa, Tikkanen Jenna, Tuhkanen Suvi, Turta Hanna, Tähtinen Suvi, Uusluoto Karoliina, Vereshtshagina Valeria, Vesala Eero, Vesalainen Anna, Vesalainen Ida-Maija, Wihanto Eva, Virolainen Ville, Virtanen Elina, Virtanen Taneli, Vuorela Meiju, Välimäki Petra, Yusuf Sofia, Zaitseva Jaana.

Turun normaalikoulu:

Aarnio Jarkko, Ahti Miikka, Al Take Zahraa, Al-Abdulrasul Haidar, Anttila Jade, Aronen Sofia, Davoudi Mirjam, Esitalo Sini, Gottschalk Heidi, Heiskanen Kerkko, Helin Tarja, Hirvonen Karoliina, Hoikka Juho, Hulkko Jenni, Hämäläinen Akseli, Ruohonen Jonna, Järvenpää Nantu, Kourusuo Heikki, Kulmajärvi Mirka, Laine Sanna, Le Nam, Lehtovaara Petri, Lång Riikka, Palomäki Maria, Pasanen Samuli, Pollari Katja, Puhakka Tanja, Rastas Aleksi, Rautio Joni, Reuhkala Miska, Rizaew Julia, Rossi Ann-Mari, Ruusunen Meri, Rytkönen Janne, Sadiku Antigona, Sahiti Rrahim, Savela Nina, Tammi Julia, Truong Titam, Uusi-Uola Ismo, Vanhakylä Suvi, Vuorela Niko, Vuorinen Janina, Eronen Miitta, Kujansuu Essi, Larke Sanna, Lehtimäki Emmi, Lehtonen Tanita, Tarkkanen Laura, Varho Ville.

Kaksoistutkinnon suorittajat:

Alonen Kastehelmi, Appel Jessica, Kylä-Kaila Riina, Matikainen Reea, Salonen Satu, Simula Krista, Suominen Pekka, Takala Kalle.

Turun Steiner-koulu:

Heikkilä Milla, Kelloniemi Terhi, Leskinen Sini-Jasmin, Paakkola Pietari, Pusa Joose, Rajalaakso Elias, Sipilä Noora, Öström Carl.

Turun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio:

Aalto Olli, Ahlqvist Tia, Almi Nea, Bilal Ilaf, Dahl Emilia, Eltonen Laura,Grönfors Asta, Heikkilä Sonja, Heinonen Anniina, Heinonen Jani, Heinonen Juho, Herranen Aino, Herranen Petri, Herranen Tuomas, Hietamäki Johanna, Holmström Riku, Holmström Saga, Hyrynsalmi Kirsi, Hyvätti Emilia, Höglund Susanna, Hörkkö Sami, Ingalsuo Mari, Jaakkola Pavel, Joensuu Aleksiina, Juutilainen Kaisu, Järveläinen Johanna, Järvi-Laturi Eeva, Järvinen Laura, Kaarttinen Mikko, Kanto Johanna, Kelanne Niina, Keski-Levijoki Nelli, Ketola Henna, Kiili Mira, Kivilä Elina, Kivilä Jesse, Klevdal Johannes, Knaapi Krista, Kosonen Anni, Kurronen Johanna, Laiho Jutta, Laiho Mikko, Laine Emilia, Laitinen Sami, Larjasmaa Milla, Laurén Sonja, Lavi Timo, Lind Monica, Loponen Tapio, Lukander Juho, Luukkala Mikko, Lähteenmäki Pentti, Ma Yiwu, Majapuro Matias, Mansikkaniemi Olli, Marjasto Harri, Markkanen Aki, Meriruoho Robert, Mertanen Otto, Moisio Veera, Mustonen Ari, Mäkilä Sanna, Niemeläinen Visa, Nieminen Annika, Niittumäki Tytti, Nikkanen Ellamari, Nurmi Ida, Ojala Jenny, Oksanen Sonja, Pansio Kalle, Pasanen Asmo, Petäys Antti, Pikka Janne, Rantanen Eppu, Riihimäki Jaakko, Rosama Aleksi, Ruohisto Jaakko, Rämö Milla, Saarinen Katariina, Saarinen Petri, Saarivuori Antti, Salo Lauri, Salonen Jutta, Saloranta Markus, Salvi Viivi, Sinnelä Martti, Sjöroos Janina, Sundberg Jesse, Suokas Joonas, Talve Iris, Terä Tommi, Teräväinen Ville, Tulonen Laura, Tuokko Anna, Turta Esa, Tähtinen Tiiu, Uvanto Tino, Vainio Jarno, Vainio Oskari, Vaskikari Pauliina, Viitanen Ville, Vikainen Jussi, Vikman Sabrina, Viljo Katri, Vuori Sonja, Vähätalo Kalle, Välikangas Katja.

Naantalin lukio:

Aaltonen Taru, Aaltonen Timo, Aflatuni Päjam, Alatarvas Janne, Böök Lauri, Eroma Roosa, Eurén Niko, Evesti Saila, Fabritius Lauri, Fagerlund Anette, Haapaniemi Jonna, Hagström Daniel, Halenius Riikka, Havia Aino, Havia Suvi, Heinonen Lauri, Heiskanen Jere, Hellstén Emmi, Holm Eveliina, Ilmalahti Tomi, Isaksson Saara, Jaamala Michael, Jakobsson Elina, Jalonen Joonatan, Jolkkonen Santeri, Juhanmäki Ilona, Junttila Heidi, Jussila Maria, Jussila Otto, Juvala Virve, Järvinen Annika, Karhunsaari Marjo, Kattelus Karri, Kerppo Karoliina, Kilpinen Karri, Koistinen Laura, Korhonen Sami-Petteri, Koskela Jasmina, Koskinen Ville, Kouki Hilla, Kovaniemi Niko, Kulmala Hanna, Kurkela Ida, Laaksonen Kati, Lakkisto Sauli, Lastunen Jesse, Lehtinen Susan, Lehtonen Eeva-Leena, Lehtonen Otto, Lehtovuo Aleksi, Lindström Ella, Litja Toni, Luoma Janna, Mannerlehto Jenni, Matikainen Joonas, Mattila Juuso, Miikkulainen Joni, Mikkonen Linda, Mykkänen Joni, Niemi Martti, Nieminen Janne, Nieminen Miriam, Niiniaho Emmi, Nurvala Juha-Pekka, Okko Nella, Palomäki Tiina, Pentti Jatta, Pitkänen Ullamari, Rahja Eerik, Rautiainen Tuomas, Ristolainen Kim, Riuttula Charlotta, Roivas Miika, Saarimaa Steven, Saarinen Hanna, Saarinen Sallamari, Saario Merituuli, Saario Olli-Matti, Saarni Annina, Salo Juha, Salovaara Joonas, Santalahti Iida, Sariola Terhi, Sillanpää Suvi, Sopola Nina, Stenwall Joonatan, Suokas Taru, Suominen Lauri, Säteri Sami, Tainio Pekka, Talikka Pauliina, Valtonen Elisa, Vehmas Sanni, Wetterstrand Antti, Viherkoski Mari, Viljanen Linda, Virtanen Anna-Riina, Virtanen Riina, Vuorinen Oona, Vuorisalo Eveliina, Vähämiko Emilia, Välimäki Sami.

Raision lukio:

Ahokas Katriina, Antinkaapo Salla, Arki Vesa, Aromaa Mimma, Aura Sini, Duong Hue, Elfving Mikael, Elfving Niklas, Eronen Aleksi, Eskonmaa Lotta, Haapaniemi Janne, Halt Minni, Harjula Nina, Heikkinen Juho, Heimo Anniina, Hiltunen Marika, Hirkic Denisa, Hirvinen Teemu, Hoikkala Janette, Honka Joakim, Hyvönen Harri, Inkinen Emma, Jaakkola Laura, Järvinen Jesse, Kanerva Niklas, Kantonen Juuso, Karikoski Jesse, Kaskinen Jenni, Keski-Ojala Anette, Keskitalo Riina, Ketola Joonas, Ketola Jouni, Kiiski Jenna, Kilpinen Juuso, Kipinoinen Karoliina, Kohtalo Emmi, Koivisto Ulla, Koivunen Ville, Kokkola Kaisa, Koskenoja Anssi, Koskinen Maria, Kosunen Johanna, Kuivas Miranna, Kuusela Meri-Salla, Laakso Jenna, Laurila Aleksi, Lehtimäki Eero, Lehto Heikki, Lenkkeri Janne, Leskinen Nelli, Linden Mandi, Lindqvist Kaisu, Linja-aho Ida, Lunden Niina, Malmi Marianne, Martikainen Elina, Mattila Mika, Merisaari Joni, Miettinen Milla, Miettinen Moona, Moilanen Veera, Murto Heini, Muurinen Nico, Nevala Sanna, Nila Riikka, Nurminen Mikko, Näätänen Ilona, Oikarinen Anna, Ojala Pauliina, Oksanen Otto, Olkkonen Meri-Tuuli, Olli Atte, Parviainen Veera, Peltonen Monika, Pesonen Iida, Poskiparta Saara, Rahikkala Mikko, Ranta Johanna, Rantala Lauri, Rantala Niko, Rantanen Hanna, Rantanen Jenni, Riihimäki Susanna, Ristiluoma Marianna, Ristola Kaisa, Rita-Kasari Maiju, Roivas Jasmina, Ruohola Maria, Ruohomäki Katarina, Rutonen Karoliina, Saarela Jatta, Saari Teemu, Saarikko Mika, Saarinen Essi, Saarinen Henna, Saarinen Nelli, Saarre Sanni, Salminen Maija, Salmivirta Tatu, Schiestl Heidi, Silén Susanna, Sillanpää Joni, Suojanen Riina, Suominen Katariina, Suominen Olli, Taka-Anttila Susanna, Talikka Pirita, Terhokoski Mika, Tohmo Erkka, Toikka Enna, Toivanen Mikko, Toivonen Eero, Tonteri Lauri, Tunturi Elina, Tuomi Teemu, Tuominen Emmina, Turto Aleksi, Tyvelä Sakari, Tähtinen Julia, Varjonen Saija, Vesalainen Tony, Viinikka Pekka, Virtala Elli, Virtanen Riitta, Vo Cong, Vuorinen Petra, Välimäki Annina, Välimäki Vesa, Väätäinen Matti.

Kaarinan lukio:

Aalto Olli, Aaltonen Emilia, Aarnio Elina, Aarnio Jani, Aho Jami, Alander Ville, Birkström Patrik, Blomqvist Laura, Bäcklund Tiia, Eerola Lauri, Haaman Miikka, Haapasalo Ida, Hagström Mats, Halli Petteri, Halonen Jonas, Hammarsten Isabella, Harju Eeva, Harjula Laura, Hildén Rainer, Holmqvist Erica, Hongisto Kim, Honkonen Petri, Huhtinen Ville, Isomoisio Jaana, Juusela Joni, Karhujoki Anna-Kaisa, Karlsson Oskari, Kaukonen Oona, Kavén Aleksi, Ketoja Jani, Kettunen Tuomas, Kinnunen Joni, Korelin Tanja, Koskinen Niina, Kostamo Markus, Kotka Annamari, Kotka Kristian, Kujala Jaana, Kunnasluoto Tony, Kuusisto Jesse, Kärpijoki Jyri, Laiho Kaisa, Laiho Ville-Pekka, Laine Teemu, Lammassaari Minna, Laurila Mikko, Lautanala Eveliina, Lehti Nina, Lehtimäki Sara, Lehto Otto, Lehto Sini, Lindstedt Petteri, Luoma Enni, Luoma Joni, Mafla Nilza, Magnusson Markus, Mattelmäki Maria, Männistö Marianne, Nenonen Juuso, Nokkala Tinja, Nurmi Ari-Pekka, Nurmi Minnamarie, Nurmi Timo, Nurmi Tomi, Oksanen Matias, Papaleonidas Kris, Pekola Mikael, Peltomaa Eetu, Pettersen Niko, Pihkakoski Juha, Pyy Ante, Pöntinen Juha, Roms Henrik, Ruohonen Suvi, Räisänen Minna, Saarinen Antti, Salmela Tommi, Salonen Jasmin, Sukkinen Elina, Sundqvist Markus, Talja Päivi, Tammi Marija, Toivakka Sara, Tomberg Niko, Tuominen Mikko, Waali Susanna, Vaarala Ville, Vanhanen Julia, Vartiainen Jenni, Vastamäki Noora, Vellamo Alexandra, Viitala Sami, Wikman Annette, Virta Emmi, Virta Matias, Virta Mira, Virtanen Henna, Virtanen Ville.

Kaarinan aikuislukio:

Huhtala Piija, Kaario Erkki, Koskenvoima Jussi, Rikström Jani, Ruohomäki Minna, Salmi Venla, Salminen Teppo, Vahalahti Raija, Vihervuori Viveca.

Liedon lukio:

Ajo Sofia, Backman Jussi, Hakala Tuomas, Hakamäki Minna, Heikkinen Taija, Hirvonen Jari, Hynninen Tiina, Hänninen Kati, Jokila Sari, Jokinen Salla, Jokioinen Mia, Järvi Maria, Järvi Marika, Kallionpää Jarno, Kauramäki Aleksi, Koskinen Juuso, Kossila Johannes, Kulmala Ilona, Kuusisto Heini, Lankinen Anni, Lautamäki Anna, Lavi Hanna, Lehtilä Terhi, Lehtonen Jenni, Lempiäinen Mari, Lindén Jani, Lyytikäinen Henna, Maja Sinikka, Miettinen Sanni, Mikkola Janne, Mäki Samuli, Mäkilä Joni, Mäkiö Noora, Paju Sanna, Peippo Jussi, Pentti Oskari, Pihlava Antti, Punkkinen Stiina, Raiko Kalle, Ramazani Marziah, Rantanen Katri, Rautakumpu Hanna, Ruokonen Pauliina, Saari Essi, Salama Elina, Saloranta Leena, Samuelsson Antti, Simolin Janne, Suikki Sami, Sundell Tiia, Säteri Elina, Tuomi Emilia, Tupala Matti, Wrang Paula, Yli-Kyyny Timo, Ylitalo Markku.

Paimion lukio:

Aro Otto, Byrne Kelly, Bäckman Anna, Dahl Niklas, Elfving Linda, Erkkilä Mikko, Eskelinen Julia, Fredman Joni, Grönfors Sofia, Haltia Elina, Heikola Otto, Heino Mikko, Himberg Maija-Stiina, Hokuni Helena, Holma Tuomas, Hongisto Henri, Huhtala Jyri, Hyvönen Suvi, Jalonen Sami, Järveläinen Jani, Järvinen Tommi, Kallio Sanna, Kankaanranta Tuukka, Kantola Rikhard, Katara Erika, Kaukonen Juuso, Kauttonen Anniina, Koivisto Marjaana, Koivusilta Tommi, Koret Samu, Kyynäräinen Tuukka, Laaksonen Mira, Lahti Otso, Lamberg Olli, Lehikoinen Anna-Maria, Lehtinen Mikko, Lehtonen Anssimatti, Lempiäinen Katri, Lempiäinen Samuli, Lindström Niko, Mamia Siru, Mellin Anna, Munkki Valtteri, Myöhänen Henna, Mäkelä Henna, Ojala Emilia, Pakkanen Kalle, Parkkunen Laura, Partinen Antti, Pohjonen Tommi, Rantala Eetu, Raunio Sami, Renkonen Paula, Ritamäki Monica, Rokka Meeri, Saarela Johanna, Saastamoinen Kristiina, Sahlström Ville, Salmi Katja, Salomaa Tomi, Salonen Tanja, Siitari Samuli, Silvander Susanna, Skogström Ida, Suominen Mira, Tolonen Janne, Tuomola Samu, Uuttu Jasmine, Wallander Niko, Wardi Johanna, Vehmanen Laura, Vesala Ville, Vesalainen Marika, Vesalainen Topi, Vienola Henri, Vuorinen Marianne.

Piikkiö, Suomen kristillinen yhteiskoulu:

Dejanova Anna, Haila Miika, Heikkinen Lauri, Hiirsalmi Susanna, Jagiello Kinga, Kinnari Sauli-Markus, Nurmi Eveliina, Partonen Päivi, Peltonen Mirella, Perho Jetro, Rajala Jenny, Rajala Joonas, Salminiitty Seidi, Vehkavuori Suvi.

Nousiaisten lukio:

Aakula Eveliina, Anttalainen Olli, Anttio Sonja, Carpelan Ida, Hakamäki Idastina, Heino Henrik, Heinonen Essi, Helenius Sari, Hjort Emma, Hurme Oskari, Häkkinen Riikka, Jaakkola Oskari, Jaakonmäki Rasmus, Jalonen Laura, Jokinen Sini, Jylhä Olli, Järä Emmi, Kerokoski Veli-Matti, Kivelä Marko, Koskivaara Olli, Kotilainen Anu, Laaksonen Henna, Lahti Janita, Laine Jesse, Lankila Touko, Lehtismäki Hannamari, Lehtonen Tero, Leino Liisa, Lindholm Riina, Linjos Sanna, Muurinen Marianne, Mäkilä Maria, Mäkinen Katariina, Mäkynen Heli, Mömmö Mira, Nevalainen Sini, Niemelä Antti-Ville, Nieminen Lauri, Nurvala Tiia, Peussa Heidi, Puolamäki Juho, Puotunen Emma, Rantasalo Anssi, Raumonen Jonne, Rautalin Oskari, Riuttanen Toni, Saarenpää Jouni, Saarialho Suvi, Saarinen Kalle, Saarinen Sini, Salonen Mikko, Strömmer Anu, Sund Helena, Tamminen Essi, Tuominen Karita, Tuominen Petrus, Tuominen Ville, Uusitalo Jasmiina, Valtonen Jouni, Viitanen Hanna, Virtanen Urho, Ylikylä Juho, Yrjölä Misme.

Laitilan lukio:

Aulin Teemu, Chtcheklanov Konstantin, Grönlund Enni, Hamilas Joonas, Heinikkala Heli, Huhtamäki Hannu, Härkisuo Juuso, Junttila Niklas, Järvelä Annina, Kajantola Tuomas, Koivusalo Eveliina, Kurki Juho, Kuvaja Moona, Laaksonen Juho, Lalla Nikolas, Lalla Rositta, Lohisto Mira, Lähteenmäki Mikael, Mäntysaari Jenni, Palttila Anna, Pastila Pietari, Perälä Marjo, Pietilä Antti, Sainio Antti, Seikola Juuliska, Simola Laura, Simula Maria, Soini Anniina, Suominen Mira, Suomistoinen Janne, Suutarinen Kreetta-Maija, Tätilä Juho, Uusikartano Jukka-Pekka, Uusi-Oukari Jussi, Vaajasaari Vaula, Vallamo Julia, Väätäjä Jenni.

Uudenkaupungin lukio:

Ahola Elina, Airio Sarianna, Bergström Ida, Elokoski Mauri, Eresmaa Kristian, Heikkilä, Juho, Heikkilä Vesa, Hellsten Emmi, Helminen Lauri, Hukkanen Henri, Huttunen Olli, Isotalo Essi, Janhu Kimmo, Junnila Janne, Juopperi Mikko, Juuti Atte, Juva Heikki, Jäsperlä Henrik, Kajander Jone, Kantola Sanna, Katajainen Tiina, Kiiveri Heidi, Kinnunen Jukka, Kirkkomäki Veera, Konttinen Kristian, Korjus Topias, Korkeakoski Jukka, Kuusinen Kalle, Kyngäs Milla, Laine Maiju, Lalli Eija, Laulajainen Niko, Lehtonen Anu, Lemmetti Roope, Luotonen Laura, Länsipaltta Jani, Mattila Jussi, Mattsén Jussi, Meskanen Tatu, Myllymäki Pauli, Mäkelä Jonna, Nevavuori Antti, Nevavuori Petteri, Niemi Tiina, Niittyluoto Aarne, Paalanen Jaakko, Partanen Tytti, Peltonen Daniel, Penttilä Ilkka, Pesola Kalle, Peuraniemi Tuuli, Pitkänen Irina, Raipela Marfa, Salminen Lauri, Salminen Terhi, Salminen Tommi, Saunamäki Julia, Sinervä Juuso, Sourulahti Saku, Urpanen Jenni, Valtanen Niina, Virtanen Mira, Vuorisalo Sanni, Ylä-Himanka Ville.

Vakka-Suomen ammatti-instituutti Novida:

Aalto Ida, Aalto Laura, Kleemola Emmi, Kulmala Jarno, Kylä-Kaila Tomi, Pietilä Jaakko, Rantanen Juho.

Rauman lukio:

Aaltonen Toni, Aikko Aada, Ala-Äijälä Laura, Alho Pauliina, Aromaa Mikko, Bavautdin Samil, Bragge Hanna, Dickman Jaakko, Eerola Mika, Elsilä Jussi, Elsilä Lauri, Erkkilä Mika-Petteri, Fagerlund Eemi, Falck Henri, Falck Mikael, Filjuta Anna, Haapanen Lauri, Haarala Marie, Haaslahti Iiro, Haavisto Panu, Harhio Säde, Harju Jari-Pekka, Hartman Iiro, Hartonen Linda, Hautero Matti, Heino Marleena, Heinonen Tommi, Helenius Klaus, Helkkula Armi, Hiltunen Juuso, Hintsanen Tanja, Hyppölä Heli-Maija, Hyvärinen Atte, Hyvärinen Heidi, Hyytiä Markus, Härmä Emmi, Häsänen Eemeli, Ilitchov Ilja, Iltanen Topi, Iltanen Vesa, Imppu Eemeli, Inkinen Ilkka-Ville, Iso-Pärnä Riina, Jaakkola Rita-Mari, Jalonen Effiina, Jalonen Iiro, Jantunen Tuomas, Johansson Annina, Jokela Laura, Julku Venla, Jussila Jenni, Järvenpää Elina, Kaarle Onni, Kallio Laura, Kallio Milla, Kallio Toni, Karimäki Ilari, Karp Mikko, Kaskisto Juhani, Kaukainen Maaret, Kauppi Pauliina, Kenttälä Anmari, Kenttälä Riina-Maija, Keränen Linda, Kesti Anna-Kaisa, Ketola Iida, Kivimäki Anna-Mari, Kivirauma Otto, Knuutila Saku, Koivisto Janne, Koivisto Minni, Kokkonen Ida, Kuismin Niko, Kuittinen Maija, Kulmala Eetu, Kuparinen Jonna, Kuromaa Arttu, Kuusela Kimmo, Kuusisto Antti, Kylä-Kause Susanna, Laiho Leena, Laihonen Pilvi, Laine Aino, Lamminen Anni, Lamminen Janne, Lappalainen Markus, Lehtinen Sannamari, Lehto Fanni, Lehto Olli, Lehto Markus, Lehtola Emma, Lehtonen Leo, Lehtonen Suvi, Lehtonen Ville, Lehtorinne Valtteri, Leiniö Noora, Lepikkö Minna, Leppäaho Minna, Lindqvist Milla, Lindroos Jan-Kristian, Lindström Elina, Lukkari Tomi, Maikola Janica, Malila Laura-Kaisa, Marva Tuomas, Matikainen Niko, Mattila Katri, Merimaa Jenni, Mäkilä Olavi, Mäkiö Eetu, Niemi Sirkku, Nieminen Tommi., Nissilä Sari. Nora Olka. Nordlund Sheila, Numminen Eeva, Nurmi Joonas, Nyberg Jenni, Nykänen Toni, Nylund Mimmi, Ojala Sarita, Oksanen Joonas, Otamo Tommi, Palviainen Hilja, Patola Juho, Pehu-Lehtonen Lauri, Pekkala Kati, Peltola Anni, Penttilä Pilvi, Peura Pekka, Piipponen Markus, Putkonen Eero, Puumala Erika, Raikunen Lotta, Raitio Juha-Pekka, Rantanen Emma, Rauhala Riku, Raula Katriina, Rekola Juho, Rintala Tuulia, Rosenqvist Julia, Saari Joona, Saarinen Antti, Saarinen Joni, Saarnio Antti, Sabell Sakari, Sairio Ari-Matti, Salmela Jouni, Salo Artturi, Salonen Ossi, Salonen Satu, Seppälä Maija, Sinervo Riku, Sirkkilä Mari, Strander Satu, Sundell Noora, Sundgren Tero. Suominen Elina Rosanna, Suonvieri Mikko, Sydänheimo Anna, Tammi Ossi, Tamminen Sanni, Tapala Valtteri, Taskinen Jaakko, Tella Annika, Tiirikka Reeta, Toivonen Aino, Toivonen Sami, Toriseva Roosa, Torkkeli Assi, Tuominen Jaakko, Tuominen Tarita, Tuominen Vilma, Tuomisto Annika, Tätilä Tapio, Törrönen Joel, Vaahtera Katja, Vahanto Iiro, Valtanen Eini, Valtanen Jaakko, Valtonen Pauliina, Varjo Aliisa, Varjonen Aatu, Varjonen Merituuli, Vidqvist Niko, Vieno Petri, Vikberg Pilvi, Virkku Anniina, Virta Rosanna, Virtanen Joni, Virtanen Karoliina, Virtanen Linda, Viskari Milla, Vähätupa Arto, Väinölä Eero, Väisänen Petteri, Välimäki Jesse, Yli-Karro Juha, Ämmälä Eero.

Eurajoen lukio:

Aaltonen Ilmari, Aaltonen Joni, Granholm Sanna, Hakala Antti, Heikkilä Eeva, Iisakkala Tommi, Jaakkola Emmi, Jaakkola Enni, Juhola Salla, Jäpölä Anna-Maria, Kettunen Pauli, Koivunen Aki, Kokkomäki Maija, Koskinen Heini, Kylänpää Jesse, Kylänpää Katja, Känä Aino-Liina, Lahdenranta Maria, Laine Janette, Lehtikangas Mikko, Männistö Pekka, Näppi Emilia, Paasikivi Jarkko, Pasanen Jannika, Peltonen Henri, Päivömaa Mari, Rinne Tiina, Saarivuori Lauri, Sormunen Elina, Suontaka Hanna, Tamminen Mikko O, Tolonen Teiju, Tulkki Lauri, Tuomisto Hilma, Tuomola Iina, Uusluoto Mari, Valkoja Laura, Valto Jenni, Varis Seppo.

Rauman aikuislukio:

Hangasmaa Niina, Hurnanen Sirke, Jasu Juhani, Karta Kasper, Kenttälä Milla-Maija, Koski Olli-Petteri, Lahtinen Jenni, Liukkonen Joni, Marttila Mika, Puustinen Sohvi, Ranta Tiina, Rehmonen Mira, Ruttonen Jani, Salonen Mikko, Sillantaka Lauri, Sutelainen Virpi, Suutari Aino, Valvisto Jenni.

Loimaan lukio:

Ahonen Osmo, Ahtinen Pilvi, Alm Emma, Breitholtz Klaus, Haapa-Aho Elli, Hakala Tiia-Maria, Harala Linda, Heikkilä Elli, Heinonen Päivi, Hollo Eeli, Hongell Niina, Hossi Juuso, Hytönen Tiia, Hämäläinen Heidi, Iltanen Sallamaria, Immonen Tiia, Jalonen Jussi, Järvenpää Anniina, Järvenpää Marjaana, Järvinen Satu, Kallio Jenni, Kannisto Nora, Karikko Juho, Karppelin Aleksi, Kataja Maria, Keskitalo Anniina, Ketonen Tuomas, Kinnunen Ella, Knuutila Heli, Koivisto Heikki, Koivisto Viliina, Koivisto Satu, Koli Eveliina, Koskinen Henna, Koskinen Maija, Kylmämetsä Teija, Kätkä Virve, Lehto Sanni, Lehtonen Elina, Leimu Kirsi, Leppänen Jonna, Lukka Meri, Lukkaroinen Sannamari, Mali Matti, Manner Essi, Markula Maria, Metsänperä Jussi, Mikkola Anniina, Mikkola Patrik, Mäkilä Anni, Mäkipää Eero, Niemi Valtteri, Niinimaa Arttu, Niittymaa Niina, Niittymäki Teemu, Niskala Jussi, Norr Joonas, Nurminen Armi, Ojala Karoliina, Ojanen Eero, Pasto Emmi, Pietilä Leo, Pitkänen Heidi, Puukka Eeva, Rantanen Ville, Rasi Elli, Rastas Mikko, Reunanen Elisa, Rinne Anne-Mari, Riponiemi Iiro, Rouvali Annakaisa, Ruohonen Juho, Räihä Anniina, Saari Anna, Saarinen Ilari, Sandell Niko, Suomi Marianne, Suominen Eveliina, Suominen Terhi, Talja Heikki, Törnroth Stella, Uusitalo Pauliina, Valtonen Eero, Vanha-Perttula Venla, Varjo Ida, Westerholm Jannika, Wilen Mikael, Virtanen Tiia, Vormisto Juha, Vuolle Katariina, Vuolle Susanna, Vuorela Emilia, Vähä-Hakula Henna, Ylösmäki Eveliina, Åhlman Anni.

Huittinen, Lauttakylän lukio:

Eklöf Jenni, Hakanen Annika, Hakanen Emmi, Halkivaha Jenni, Happonen Sami, Haverinen Heini, Heikkonen Noora, Helminen Essi, Hievanen Sabrina, Horila Sanna, Huhta Noora, Hänninen Tomi, Höylänen Jenni, Isokallio Elina, Isotalo Heikki, Isotalo Iida-Maria, Järvenpää Pauliina, Kankaanranta Antti, Keskinen Esa, Keskitalo Tapio, Kiuru Helmi, Koskinen Janne, Laamanen Maarit, Laine Marleena, Laitila Julius, Lehtinen Juha, Lehtinen Vera, Lehto Emma, Levola Katja, Lujala Timo, Lätti Pekka, Malyukova Irina, Marttila Satu, Mäkelä Laura, Nummi Oona, Pajulahti Jarkko, Peltomäki Ella, Piesala Aki, Pihlava Tuomo, Puonti Pekka, Pöyri Anni, Pöyri Karoliina, Rautu Tapani, Ritakallio Marika, Saarela Anni, Salonen Kiti, Santala Maria, Santala Peppiina, Sihvonen Lilli, Suontausta Laura, Suutari Markus, Toivola Anna, Tuominen Tatu, Tuomisto Kati, Turto Henna, Uotila Mikko, Virtanen Laura, Viskari Teemu, Yli-Viikari Mikko.

Huittinen, Lauttakylän lukion aikuislinja:

Kuivanen Katariina.

Punkalaitumen lukio:

Haukilehto Tero, Hirvonen Olga, Hongisto Elina, Hällfors Viivi, Iso-Jaakkola Maarit, Kazmierczak Lukasz, Keinänen Lauri, Keto Salla-Mari, Kollin Tiia, Kuisma Katariina, Kultanen Anni, Kyläsorri Anna-Maija, Lampinen Minna, Lankinen Jonna, Melkko Aleksi, Mölsä Leena, Niemelä Juho, Ojainmaa Juho, Ojala Anna, Rantala Sini-Maria, Roukka Fiia, Sillanpää Otto, Sillanpää Paavo, Ukkonen Krista-Maarit, Vallin Sami, Vanha-Kuitti Jaakko, Vatanen Anne, Vatanen Jani, Viitasaari Nina, Välimaa Teemu, Ylinen Arttu.

Vammala, Karkun evankelinen opisto:

Antila Terttu, Heino Laura, Jalo Taru, Kolehmainen Essi, Lautamo Olli, Lepistö Emma, Mäki Henna, Pärnänen Anna, Rajaniemi Pekka, Rantanen Susanna, Yli-Kesäniemi Elina.

Vammalan lukio:

Airu Lauri, Alanen Jaakko, Alasentie Toni, Antola Elina, Anttila Katri, Eino Marika, Hanhisalo Vesa, Hyyti Ilkka, Jarkko Leena, Jokinen Henry, Jokinen Timo, Jokipohja Sanna, Juutilainen Henri, Järventausta Elisa, Kallio Jarno, Kankaanpää Karoliina, Kauko Maiju, Kiiskinen Joonas, Kivelä Saana, Koivunen Laura, Koivuniemi Jenni, Koivuniemi Tiina, Kollanen Maiju, Kollin Timo, Korkee Markus, Koskenniemi Jaakko, Kulonpää Sami, Kurki Emma, Kuronen Juha, Kurppa Pirita, Lahtivirta Iiro, Lahtivirta Juuso, Laikko Sanna, Lappalainen Mona-Bettina, Laurila Juho, Lehtimäki Tomi, Lehtinen Nina, Leino Suvi, Leppäniemi Jelena, Maaranen Anna, Marjamäki Aino, Marjamäki Eeva, McMenamin Sonja, Moitus Maria, Mulari Kalle, Mustalahti Juha-Pekka, Mustalahti Sami, Myyryläinen Elisa, Mäensivu Meeri, Mäkelä Anni, Mäkelä Ari-Mikko, Mäkelä Otto, Mäkinen Jenni, Mäkinen Johanna, Nieminen Oskar, Oksa Juha, Pakula Katri, Penttilä Kimmo, Peuraniemi Jenni, Ranta Krista, Rantala Toni, Rautanen Satu, Rinta-Kauppila Eero, Ristimäki Sami, Routamaa Jussi, Rytkönen Sari, Saarela Saana, Saarela Saara, Saarela Sanni, Sepponen Akusti, Seppä Iida, Sianoja Marjaana, Sipilä Kirsti, Sorva Mikko, Tapiola Jukka, Toivonen Johanna, Tuomisto Janne, Uusiniitty Jenni, Wahtera Nina, Vieras Eeva-Maija, Visto Anni-Laura, Vulli Mira, Ylikoski Jenna, Ylinen Kalle.

Äetsän Sarkia-lukio:

Grundström Eveliina, Hirvikorpi Jenna, Hituri Henri, Huju Sallamaari, Kartano Johanna, Kovalainen Ville, Krapi Satu, Luoti Tanja, Lähde Henna, Martikainen Pavel, Mattila Teemu, Mäki-Kala Linda, Pajunen Pauliina, Salonen Tuomo, Satola Juuso, Syrén Annmari, Tahvanainen Annika, Tikka Nelli.

Äetsän Sarkia-lukion aikuislukio:

Ketonen Terhi, Lehtilä Sanna, Merinen Tiina, Vuohelainen Elina.

Kokemäen lukio:

Aalto-Setälä Juha, Alamäki Jarkko, Anttila Anni, Bly Nina, Forsberg Eero, Hakanpää Noora, Hakaoja Tapio, Heino Mika, Huhtala Heidi, Hynnä Ville, Jakonen Marjukka, Kannisto Jaana, Kaskinen Tea, Keränen Juuso, Ketonen Eero, Koivula Jenni, Kokkonen Timo, Kopio Mikael, Korhonen Heidi, Korpi Krista, Kortelainen Nicholas, Lahtinen Emmi, Lehtilä Emmi, Lehtimäki Katri, Luomaniemi Kaisa-Maija, Luukkanen Niklas, Lähde Veera, Malmi Anni, Mäkiranta Emma-Leena, Ojala Pekka, Pihala Kari, Pirkkalainen Niko, Puotila Jaakko, Reunanen Heikki, Riihimäki Maria, Rouhiainen Heidi, Ruusuvuori Samuli, Saarinen Henni, Saarinen Janne, Salo Jussi, Salonen Santeri, Santala Tapio, Seppälä Ville, Simula Viljami, Sinivaara Eevamari, Sinivaara Hannamari, Sivonen Janne, Soikkeli Henri, Soili Piia, Sunikka Elina, Vanhatalo Olli, Vihervaara Heikki, Vuorinen Jooel, Vuorinen Joona, Vähä-Heikkilä Mari, Vähä-Heikkilä Matti, Välimäki Lauri, Lemmetti Ville-Veikko, Levonmaa Ville Aleksi.

Elisenvaaran lukio, Pöytyä:

Aalto Arlene, Aaltonen Salla, Aimonen Marika, Arkkila Emma, Haavisto Anna, Hautaviita Heidi, Hurme Riikka, Kantola Eveliina, Ketola Joel, Kiiski Mikko, Kuuskoski Ilmari, Levo Taina, Linnamäki Tiina, Maanpää Anneli, Mattila Niko, Mäki Susanna, Mäkinen Jenni, Niemelä Janni, Pellonperä Markus, Pällijeff Janika, Rajasto Ann, Rämö Sannamari, Sahla Esa, Salo Noora, Seppälä Aleksi, Seppälä Essi, Teeri Krista, Toropainen Sanna, Vainio Joonas, Virtanen Saku, Ylönen Tuomas.

Etälukion puolelta ylioppilaaksi Joki Susanna.

Euran lukio:

Ahtola Juuso, Bäcklund Annika, Einola Annika, Eskola Maija, Helander Piia, Helkkula Linda, Hertell Helene, Ilola Sara, Junnila Laura, Kaitale Sanna, Kallio Noora, Kallionsivu Nelli, Kankaanranta Kari, Kariniemi Jussi, Kaski Katariina, Katila Juha, Kivimäki Mervi, Kopra Maria, Lammela Anna, Lammensalo Arttu, Lehtinen Teijo, Lempinen Kalle, Leskinen Mikko, Lähteenmäki Jenni, Mäkelä Klaus, Niemi Rosa, Nikulainen Eero, Ojala Mira, Pakkanen Iida, Raatikainen Nanna, Raittinen Pia, Reiman Iida, Saarinen Juhani, Sainio Emma, Sihvo Tiina, Suominen Tiia, Svärd Jenna, Tasanen Asta, Tuominen Anna, Uusitalo Samuli, Vainio Jonna, Valli Saana, Valtola Mikko, Virta Tiina, Yli-Pietilä Lotta.

Kiukaisten lukio:

Antervo Roosa, Erkkilä Jaakko, Heiska Kaisa, Huhtavaara Jonna, Iivonen Anna, Jaakkola Laura, Kalli Janne, Lammimetsä Heidi, Mäkipere Tuovi, Männistö Suvi, Nekrasova Anna, Paavilainen Emilia, Pellikka Hannu, Pero Juha, Peurakoski Erika, Päiviö Topi, Ruoho Risto, Simberg Jarno, Suomala Tuisku, Suominen Emma, Tommila Henrik, Uusitalo Lauri, Välimaa Anniina.

Säkylän seudun lukio, Säkylä:

Aaltonen Niina, Eskola Elina, Haapa-alho Ella, Heikkonen Eveliina, Helmisaari Johan, Hiitola Heli, Jalava Joonas, Kangas Heikki, Kanninen Linda, Karjalainen Joonas, Kotilehto Emmi, Kuusisto Petteri, Kynnysmaa Tuomas, Martti Liina, Mettälä Ilkka, Mustonen Mikko, Myllykangas Anna, Nyström Elisa, Ojala Antti, Paavola Jussi, Peltomaa Riikka, Pitkänen Teemu, Pusa Petri-Markus, Pyysalo Laura, Rantamäki Eemi, Reunanen Satu, Ryödi Ilona, Saari Tiina, Saarinen Saila, Salo Anni, Salopää Aki, Setälä Mikko, Torkkeli Marita, Tuominen Veera, Tuomola Reetta, Tuomola Sanna-Mari, Tuomola Sofia, Vesamäki Pauliina, Vihottula Anna-Maija, Virtanen Paavo, Vähätalo Heidi, Yli-Hauta Elina.

Halikon lukio:

Aittala Seija, Arjasto Pinja, Erkkilä Kalle, Glans Karoliina, Haapanen Emmi, Heimo Tiina, Heino Ida, Heinonen Matti, Hongisto Minja, Jaatinen Emilia, Jalonen Joonas, Järvenpää Lauri, Järvinen Laura, Järvinen Tuukka, Kallio Aleksi, Kalliomäki Jani, Kannisto Annemari, Kannisto Olli, Ketonummi Taika, Kettunen Sami, Kirjavainen Emilia, Koski Eerika, Kykkänen Joonas, Laine Antti, Lappalainen Niko, Lehtonen Aleksi, Lempiäinen Laura, Leppäniemi Iida, Lievonen Marjut, Luntta Marko, Luukka Joel, Lähdemaa Jyri, Löf Anna, Maasilta Tiina, Mannonen Elina, Mattila Taru, Mentula Maria, Mentula Mikko, Mäkelä Petra, Nukarinen Heidi, Nuutinen Antti, Nyberg Maria, Paakkonen Pipsa, Pesola Erika, Pullinen Tero, Rahkala Olli, Rouhiainen Jarno, Rytkönen Juuso, Saariranta Aleksi, Saloranta Sini, Sarjomaa Jarno, Sipilä Jelena, Suutari Sini, Syrjälä Oskari, Tabell Tomi, Taponen Tuula, Tikkala Evastina, Tulonen Oskari, Tuukkanen Taneli, Uusi-Illikainen Tommi, Vanhatalo Aino, Viander Tero, Virkki Moona, Virtanen Niko, Välikangas Doris, Väänänen Ville.

Kosken lukio:

Ali-Mattila Rami, Elo Eini, Haavisto Matti, Holm Marianne, Kujala Arttu, Laine Anne, Lehto Matti, Lehto Pauliina, Marjamäki Katriina, Mäkelä Johanna, Mäkelä Micke, Naumi Konsta, Ojanotko Henrik, Rasimus Riina, Raunio Laura, Ristolainen Mari, Selänne Laura, Suomela Sanna, Urmas Eetu, Vahva Outi, Vesala Taina, Vesanen Fanni, Virtanen Suvi, Välimaa Janne, Ylikorpi Annamari, Ylikorpi Matti.

Perniön lukio:

Backman Matti, Honkanen Petri, Ikäläinen Anni, Jalava Kalle, Jonsson Tiina. Lahti Juha, Leppänen Mikko, Lindegren Nina, Meriluoto Klaara, Meriluoto Siiri, Moilanen Atte, Mussaari Julia, Muuri Pekka, Muurinen Jarkko, Määttänen Aleksi, Nurmi Venla, Palm Joonas, Palomo Aini, Parviainen Anna, Patrakka Ecce, Rokka Antti, Rytkönen Olli, Salmi Jennika, Savikko Essi, Suominen Aleksi, Suominen Emmi, Torkkeli Tuisku, Varemäki Martti, Vidberg Hanna, Viitanen Eemeli, Virkki Reijo, Ölind Iida.

Salon lukio:

Ahokas Nina, Alanko Tuukka, Allos Linn, Alm Ida, Apaja Tuukka, Breilin Mari, Broman Mikko, Drugge Niklas, Gali Maaro, Haapavaara Ville, Halme Elina, Halonen Noora, Hannonen Jetta, Hautala Katriina, Heikkilä Jesse, Heinonen Jenny, Heinä Hilma, Heiskanen Kimi, Hellman Minna, Hietanen Milla, Hokkanen Anni, Huuhtanen Juhani, Hägerth Sanna, Hänninen Heikki, Härkki Ollipekka, Härmä Aleksanteri, Jaatinen Matti, Järvelä Tuomas, Järvinen Roosa, Järvinen Ville, Kaarto Anni, Kaltiokallio Maija-Leena, Kankaanpää Tiia, Kankare Minna, Kara Laura, Kaunela Jarkko, Kavander Kasper, Kavander Teppo, Kiema Asta, Kiiveri Maria, Kilkki Mira, Kinnunen Sami, Kiuru Anna, Kiviniemi Josefina, Klaavu Noora, Koivupuro Riina, Koski Janne, Koski Laura, Koskinen Outi, Kosonen Martta-Liisa, Kuitunen Lauri, Kujala Lisanna, Kurppa Anniina, Kyllönen Aleksi, Laakkio Olli, Laakkonen Anna, Laakso Linda, Laakso Lotta, Laapotti Sampsa, Lahtinen Henri, Laihonen Minna, Lamberg Noora, Lammervo Tuomas, Lampinen Sinna, Laukkanen Senni, Lehtinen Laura, Lehtonen Jesse, Lempa Niko, Lempinen Silvia, Leppäkoski Henriikka, Lindberg Oscar, Lindfors Anita, Lindholm Salla, Lindman Henna, Lindqvist Kim, Lindqvist Tyyne, Lindstedt Sari, Linkka Katja, Linna Perttu, Lundgren Ville, Luume Leevi, Lyskova Maria, Lääveri Heini, Mustonen Eveliina, Mustonen Kiira, Mäkinen Mika, Mänty Maijastiina, Määttänen Hilda, Nevala Saimi, Niemi Heidi, Nikkola Jonna, Nummi Jussi, Nurmi Toni, Nyqvist Miro, Näreinen Sini, Oksanen Roni, Oranta Joni, Patrakka Antti, Peli Maj-Lis, Pelto-Timperi Lotta, Pitkänen Juho, Porttila Pauliina, Putkonen Lauri, Pölönen Eveliina, Pöyry Elina, Raunio Jussi, Retva Essi, Rinne Timo, Rinne Ville, Rintala Outi, Ristolainen Ellimari, Ronkainen Maarit, Rouvari Juho, Ruissalo Joona, Rämö Ville, Saarimäki Nico, Saarniniemi Laura, Sakselin Niko, Salmela Niilo, Salo Ilona, Saviranta Armi, Seppänen Tanja, Siivo Liisa, Silojärvi Satu, Simola Tiina, Siro Kristian, Sjöberg Katri, Soranummi Kaisu, Sorste Teemu, Stenberg Henri, Sumari Sami, Suomela Pyry, Suominen Henna, Söderholm Elina, Tallqvist Jenna, Tikka Aleksandr, Tikkanen Pauliina, Toivonen Jenna, Tuomikoski Assi, Uoti Noora, Vasama Antti, Vierjoki Karoliina, Virtanen Saara, Virtanen Salla, Vuorio Emmi, Ylänen Tuukka, Örling Iida.

Salon aikuislukio:

Berglund Christer, Hellberg-Pitkänen Jonna, Kaasalainen Pia, Kihlström Riku, Koskinen Leila, Kulmala Teemu, Lehikoinen Eeva-Liina, Pitkäsuo Kalle, Rahkola Matleena, Sjöholm Pirjo, Ståhström Rene, Suomela Jussi, Valkama Eine, Viljala Jukka, Wessman Markus.

Someron lukio:

Eerikäinen Emilia, Hakamäki Ville, Isotalo Linda, Jokiniemi Jani, Jolkki Olli, Juote Elina, Kankare Timo, Kauppinen Sirkka, Kempe Annika, Koistinen Karri, Koivisto Markku, Kuu-Karkku Louhi, Laakso Sara, Laaksonen Elli, Latva Juuso, Lemberg Jonna, Lindroos Tuomas, Luoto Henri, Luoto Sanna, Mansner Siiri, Moisio Mari, Mäki Tuomas, Mäkinen Sebastian, Nikkanen Tanja, Nordbo Erika, Nummilahti Niina, Nuoritalo Aleksi, Palomäki Annika, Pentti Katariina, Piekkala Jenni, Pitkänen Joel, Priimägi Katri, Rauhala Henni, Rintala Cilla, Ruohonen Ville, Ruostela Roni, Ruponen Riikka, Ruponen Sini, Siven Mats, Suomi Annika, Suominen Sanni, Teräväinen Riikka, Toivonen Maria, Uutela Emmi, Vainikainen Maija, Virtanen Outi.

Forssan yhteislyseo:

Aalto Anna, Aalto Minna, Ahdesalo Pilvi, Ahonen Maija, Ali-Hokka Hanna, Andersson Anna, Aromaa Marika, Aronen Tuulia, Bragge Kata, Breilin Maija-Leena, Eerola Liisa, Erkko Jenni, Esala Lauri, Filppu Mika, Hakamaa Otto, Halonen Antti, Hannula Tiia, Hartikainen Henna, Heinonen Anniina, Heinonen Joonas, Heinonen Taru, Heinämaa Katariina, Hirn Juho, Huokuna Johannes, Hutri Milla, Huusela Mimosa, Hänninen Ilkka, Hätönen Heidi, Ilmonen Henri, Ilomäki Niina, Ingves Iivari, Into Tero, Jokinen Jouko, Juhala Anniina, Järvelä Satu, Järvinen Mika, Jääskeläinen Jaro, Kalén Krista, Kallio Emilia, Kalliomäki Heini, Karjalainen Pekka, Kaseva Anu, Kask Taneli, Kaunisharju Topi, Kauti Katariina, Kemppainen Sarita, Kilpinen Essi, Kinnunen Arttu, Kivistö Aliisa, Koivisto Miia-Maria, Korteniemi Henriikka, Koskenoja Janne, Koskivuori Jenna, Kuittinen Henna, Kuittinen Jonna, Kultanen Jenny, Kurppa Annina, Kylä-Nikkilä Timo, Kyttälä Lauri, Laaksonen Joonas, Laaksonen Teemu, Lahti Tuomas, Larko Henri, Leino Anni, Leinonen Jenna, Liikanen Ville, Liski Anu, Lohermaa Jenni, Luomala Onni, Lähdekorpi Tiina, Löppönen Niina, Mali Mikke, Maltari Riku, Mattinen Miika, Mero Maija, Mikkola Jouni, Myllylä Taru, Mäkilä Janne, Mäki-Tulokas Elina, Niemelä Annika, Niemi Elisa, Nikama Matti, Nuutinen Saku, Nyberg Sanna, Nygård Sakari, Nyman Sonja, Ojanperä Ella, Ojarinta Rami, Oksa Petra, Oras Iina, Paara Timo, Papinsaari Saara, Pasanen Aamu, Patjas Sami, Pelli Elias, Perälä Marjo, Pietilä Maija-Stiina, Pietilä Niklas, Pirskanen Sini, Pohjalainen Matti, Pohjonen Toni, Pura Lyyti, Pyykkönen Taru, Ranta Hannu, Rauhala Kalle, Rautanen Anni, Riekkinen Heidi, Ristolainen Sanni, Romu Mikko, Ruohonen Tiina, Ruostejoki Mikko, Rämö Ville, Saha Marianne, Sainio Tiina, Salminen Camilla, Selin Jorma, Seppä Linda, Seppälä Mikko, Setälä Pekka, Siitonen Minttu, Simi Jarno, Sipponen Anna-Emilia, Sirola Otto, Snäll Anne-Karin, Sulonen Anni, Sulonen Mikko, Suojoki Mikko, Suojoki Timo, Suomela Taru, Suominen Valtteri, Suontaka Tero, Suoranta Mira, Syrjänen Ville, Tervonen Erkka, Tiensuu Juha, Tirri Anna, Toivonen Juho, Toivonen Salla, Toukkari Taru, Tulander Jenni, Tuominen Janne, Turtola Sara, Töttölä Karoliina, Uskelin Reetta, Vaittinen Lauri, Valtonen Veli-Petri, Vanha-Similä Annika, Vikman Ville, Viljanen Saara, Viljaranta Sarianna, Virjamo Veera, Virkkunen Aino, Virta Riku, Virtanen Annika, Virtaranta Jenni, Vuorinen Sofia, Vähä-Touru Kalle, Ylinen Sofia.

Forssan yhteislyseo, aikuisopetus:

Allen Hanna, Häkkinen Mari, Kaukoharju Jenni, Kerkelä Mari-Anne, Korvenoja Timo, Perttula Paula, Tamminen Timo, Töhönen Markus. Kaksoistutkinto: Jääskeläinen Riku, Laaksonen Tuulia, Laine Henna, Lehtinen Aleksi, Mero Taneli, Närvänen Jani.

Kemiö, Kimitoöns gymnasium:

Dahlqvist Sandra, Ekholm Emilia, Engdal Martin, Eriksson Viktor, Gustafsson Ingrid, Hallén Thomas, Harmanen Katja, Hoffström Rasmus, Isaksson Sanna, Jägerskiöld Janette, Lindberg Sabina, Martell Conny, Rosenblad Sofia, Strandell Sofie, Strömsund Simon, Taraldset Ingrid Lise, Uggeldahl Elin, Vikström Ylva, Väärä Emmi, Åhlfors Janette, Forsgård Maria, Franzén Pia, Karell Anne, Leppinen Tanja, Lindholm Cecilia, Palomäki Jenna.

Paraisten lukio:

Arponen Milja, Gustafsson Linda-Sofia, Heinonen Dan, Hernejärvi Mitra, Holmström Hanna, Holvitie Valtteri, Impilä Iida, Jones Jonathan, Kallioinen Hannes, Kopperoinen Jaakko, Kopperoinen Tuure, Koskinen Elina, Niiranen Emma-Maija, Nyman Jenna, Opara Jenni, Pärssinen Helena, Rajahalme Jani, Salminen Samu, Suominen Hanna, Truhponen Päivi.

Pargas svenska gymnasium:

Ahlfors Sonja, Bergman Jeanette, Bergman Jenny, Bergman Robert, Dahla Robin, Degerth Sara, Edfelt Sandra, Engström Roland, Fröberg Josefin, Gestranius Anna, Granlund Albin, Henriksson Amanda, Henriksson Anne, Henriksson Sissela, Holmberg Matias, Holmqvist Fredrik, Holmström Staffan, Karlsson Leo, Kivekäs Katariina, Kurtén Robin, Lerche Martin, Lindevall Linda, Lindholm Johanna, Lübchow Matias, Långbacka Jan, Löfroth Linnea, Mattsson Linda, Mukudi Ashanti, Nordling Alexander, Numers von Niclas, Nurminen Teea, Ranta-aho Ville, Robertsson Mikael, Rosenberg Charlotta, Rosin Martin, Rönnholm Malin, Savela Jan-Mikael, Sedighi Sanieh, Selin Janina, Sjöblom Tony, Sretenovic Daniela, Storing Sanna, Stubb Carolina, Suominen Samuel, Syrjälä Jenni, Turajlic Danijela, Wärnå Benjamin, Wärnå Daniel, Ålgars Emmy-Marie, Öhman Emma.

Mynämäen lukio:

Aittoniemi Tanja, Eeva Antti, Elfving Jere, Grönholm Joona, Heino Emmi, Holanne Eero, Hänti Susanna, Isomaa Salla, Juvonen Jessika, Järvelä Kiia, Kaitanen Mikko, Kaskinen Matti, Kasurinen Emilia, Keskitalo Vesa, Kivimäki Emmi-Maria, Laakso Reeta-Leena, Laaksonen Aki, Marjaniemi Jouni, Martikainen Enni, Marttila Miikka, Moberg Mariette, Myllymäki Ilkka, Määttänen Jaakko, Ninauve Veronika, Numminen Heikki, Porekari Emilia, Pyhäranta Harri, Runola Jenni, Simelius Charlotta, Sulonen Hannu-Pekka, Tähtinen Tero, Vainio Anni, Valonen Lea, Vanhanen Iida, Varjonen Mervi, Viherjälaakso Anna, Virtanen Marika, Virtanen Ville, Vuorinen Eveliina, Vuorinen Jutta, Vähä-Kouvola Antti.

Hankoniemen lukio, Hanko:

Isomäki Anette, Jaatinen Joonas, Junnila Niko, Jääskeläinen Camilla, Kahelin Sanna, Kainomaa Joonas, Kaivo Karri, Ketelimäki Koore, Kuhlberg Janette, Lietzen Jesse, Palin Henna, Rantanen Salla, Rönkkö Sini, Sandin Charlotta, Tiikkaja Marko, Pallin Heikki.

Hangö gymnasium, Hanko:

Blomqvist Miranda, Ekebom Timothy, Fredriksson Pernilla, Grundström Tomi, Holappa Christina, Holm Christoffer, Högström Sofia, Immonen Julia, Isaksson Anton, Kotkavuori Ella, Lahti Marko, Lindberg Desiré, Merilä Anna, Nordlund Jenny, Pettersson Andreas, Puno Andreas, Salmela Simon, Sandberg Ida, Sandblom Linda, Sandin Matilda, Sarnikorpi Saska, Sula Charlotta, Söderblom Robert, Söderström Peter, Welander Joakim, Viberg Yadina, Wickholm Niklas, Öhman Sem.

Lohjan yhteislyseon lukio:

Abrahamsson Meeri, Ahotupa Eero, Airas Jonna, Alhonen Jenna, Ankkuri Joonas, Anttila Suvi, Aumala Ville, Boman Lotta, Eklund Kaisa, Ekström Tommi, Eliasson Suvi, Granström Juho, Grönholm Elisa, Hallström Miia, Harju Jonna, Hartikainen Laura, Hartikainen Roope, Heikkonen Maija, Heinonen Jori, Heinonen Meeri, Helin Sara, Hellsten Saara-Emilia, Hietala Asta, Hietanen Jouni, Hiidensalo Anna, Holma Anna, Honkanen Pyry, Huttunen Joni, Ikävalko Tiia, Ilkanheimo Nico, Innanen Jaakko, Isokääntä Satu, Iso-Markku Antti, Isotupa Liisa, Juntunen Terhi, Jysmä Sini, Järvinen Iikka, Kaarlampi Susanna, Kaipanen Ville, Kallankari Iiris, Kankkunen Ville, Kari Mikko, Karppinen Aleksi, Karttunen Joni, Katajisto Jenni, Kaukoranta Joonas, Kiminki Jussi, Koistinen Joonas, Koivu Juho, Kontas Jussi, Koponen Antti, Korander Sanna, Korpela Anna, Korpi Jarkko, Koskela Netta, Kuivalainen Sanna, Kulppi Nella, Kuosmanen Jenni, Kuosmanen Tytti, Kuurto Merja, Kuusela Tuuli, Kyttälä Teemu, Kähkönen Henri, Kärhä Jenny, Kärkkäinen Tiina, Laakso Jesse, Laiho Paula, Lietzén Tiina, Lind Pirkka, Lindroos Enni, Lintuluoto Elisa, Loman Petri, Luoma Jussi, Makkonen Annika, Manninen Juho-Matti, Mattila Taavi, Mettinen Samuli, Mielonen Elisa, Moisio Amanda, Moisio Josefiina, Muukkonen Pekka, Mylläri Leo, Mäkeläinen Sanni, Mäkinen Hanna, Mäkinen Henriikka, Mäkinen Jami, Mäkinen Lari, Mäntysalo Terhi, Mört Kristian, Nenonen Miia, Nieminen Anu, Nieminen Tom, Niinikivi Vili, Olin Jenna, Paavilainen Sanna, Paavola Auli-Valpuri, Paganus Petra, Palenius Petja, Pelkonen Konsta, Peltomaa Minna, Pentikäinen Olli, Peranto Arto, Pietilä Kukka-Maaria, Piirainen Noora, Planting Ville, Pohjola Iina, Prusi Niko, Rantanen Elias, Rask Susanna, Rautio Jukka, Rinnet Heidi, Rouhiainen Taavi, Saada Amina, Saarinen Noona, Saaristo Joni, Salminen Iina, Salminen Sini, Salonen Maiju, Saukkoriipi Marjoriitta, Silla Jukka-Tapio, Sinisaari Sanna, Sintonen Marika, Sjögren Suvi, Solja Melina, Stigell Sampsa, Suoniemi Enna, Syvänen Juuso, Tani Isabel, Terkomaa Laura, Tirkkonen Julia, Tuomola Laura, Tuovila Henri, Turhanen Teresa, Tuukkanen Juuso, Ulmanen Miia, Vahtokari Elisa, Valtonen Iiro, Varis Santtu, Westerlund Jenni, Wicht Tomi, Vikström Satu, Virolainen Johanna, Virolainen Sanna, Virtanen Oskari, Virtanen Valtteri, Vottonen Laura, Vuorinen Marko, Vuorio Tiina, Ylipuranen Sami, Ylisaari Jenni.

Lohjan lukion aikuislinja:

Ahola Mira, Halonen Titta, Juote Arsi, Kosonen Veera, Lindberg Jenna, Lindén Susanna, Parviainen Katriina, Ruokoniemi Soila.

Virkby gymnasium, Lohja:

Arnkil Magnus, Arola Katja, Bäckström Daniel, Böckerman Linda, Enberg Hendrik, Flythström Kenneth, Gottberg Nina, Gustavsson Alex, Haavisto Johan, Henriksson Irene, Kallio Ville-Veikko, Källberg Ida, Lagerroos Camilla, Lammela Linda, Lindroos Maria, Meling Sandra, Miettinen Mikael, Norrgård Hans, Rantanen Janne, Selenius Hans, Sinclair Maria, Stenbäck Roope, Svanbäck Sofia, Svanfeldt-Winter Lisa, Säkkinen Sanna, Wahlman Sarah, Wallén Casper, Wikström Tricia, Wilkman Linda, Yrjölä Martin.

Ekenäs gymnasium, Tammisaari:

Artzén André, Aspelin Karl, Aura Emil, Bengtfolks Jenny, Boström Ann-Sofi, Böhme Cecilia, Danbom Jenny, Ekberg Minna, Elf Charlotte, Engberg Anna, Eriksson Andréa, Eriksson Kristel, Estlander Johan, Fagerström Marcus, Fagerström Niclas, Frondén Philip, Grönqvist Kristina, Grönroos Lotta, Helenius Linda, Hellberg Jonas, Henriksson Oskar, Hettula Hanni, Hindersson Dennis, Holmqvist Emilia, Isaksson Melina, Jormanainen Heidi, Kaunisranta Jessica, Kietz Charlotta, Lagström Susa, Liljestrand Anna, Lindberg Anna, Lindberg Isabelle, Lindblom Anssi, Lindroos Erik, Lindroos Janet, Lindström Henry, Lindström Michelle, Lintuluoto Emilia, Lundström Linn, Moring Rosina, Norberg Joonas, Nybondas Max, Nyholm Ann-Sofie, Nylund Victor, Nylund Jonathan, Nylund Lotta, Nyman Jenni, Nyman Matilda, Raunio Sauli, Rex Evelina, Råstedt Anders, Råstedt Josephine, Schönberg Robin, Selenius Micaela, Selenius Sofia, Sjöblom Jonas, Sjödahl Heidi, Sundblom Alexandra, Söderlund Eva, Söderström Malin, Törnroos Ida-Lotta, Törnroos Jenny, Werner Silje, Wessberg Tobias, Wikström Martin, Österlund Cecilia, Österlund Therese, Koschinski Andreas, Lindholm Jannica, Nyman Susanne, Stenvall Sam, Tuominen Fred, Werling Rasmus.

Nummi-Pusulan lukio:

Ahonen Lauri, Ekblad Susanna, Eräketo Mirka, Hanström Johanna, Heinonen Teemu, Hoikkala Sefanja, Honkanen Niina, Huoponen Saara, Iso-Markku Lauri, Keikko Saara, Knaster Elisa, Latunen Joona, Manninen Outi, Norja Eelis, Paakkunainen Olli, Pääkkönen Juuso, Pöllänen Pipsa, Rüütman Kristiina, Saarinen Henry, Salonen Susanna, Saura Riku, Suomi Tommi, Suominen Jan, Tammisalo Pasi, Vaahtera Eric, Vaahtera Sara, Virolainen Susa, Virta Hanna, Yliniemi Henrik, Ylistö Juha.

Karjaan lukio:

Aalto Ronja, Alm Tiina, Blom Valtteri, Erbismann Arno, Ervasti Jani, Harvio Viktor, Heinonen Jonas, Hellberg Jasper, Hietalahti Timo, Johansson Alex, Korpimäki Olli-Pekka, Kuusi Taneli, Lig Magnus, Luomala Ari-Pekka, Manninen Johanna, Pallas Liivia, Partanen Laura, Paulin Jenny, Pauna Saara, Pentikäinen Siiri, Sarkanen Johanna, Söderholm Nita, Taimouri Sakar, Taimouri Saman, Temonen Niina, Torstensson Ann-Mari, van der Kooij Edwin, Vaarala Antti, Viitanen Emma, Vuori Tuomas.

Karjaa, Karis-Billnäs gymnasium:

Ahtola Sandra, Barman Anna, Bergholm Fredrik, Blom Malin, Blomberg Tom, Blomqvist Ada, Broman Mirjami, Bäck Viktor, Dahlén Anni, Ehrstedt John, Ekblom Sofia, Elander Maria, Eriksson Christian, Ertman Maria, Forsman Max, Heinström Jennica, Johansson Saga, Juslenius Robert, Kokko Henri, Kullberg Anders, Kunnas Emmi, Lahtinen Katja, Lindberg Daniela, Majava Jan, Nylund Malin, Rappu Richard, Rokka Anna, Rolin Linda, Ruohonen Jannika, Röberg Sebastian, Santonen Nestor, Stenman Mathias, Söderberg Linn-Marie, Söderlund Tomas, Toivonen Robert, Träskman Helena, Uusitupa Aurora, Westerlund Michael, Wickholm Linda, Vuorinen Sakari, Vuorio Anna, Öhman Ramona.

2. syyskuuta

TSTV - Uusimmat